Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pe-T-yaa


pe-T-yaa
csendes tag

Keresgéltem ilyen eszközre, de nem találtam semmit, ezért nyitottam rá témát.

A kérdésem az lenne, hogy a DLNA rendesen megy ezzel a cuccal? Valakinek vmi tapasztalata?

(#2) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nekem is ez van, még nem volt időm vele játszani, fel van téve alapbeállításokkal. (kivéve admin password)
A mellé adott leírás nagyon minimális, inkább semmi.
Két utat látok:
- valahogy passthrough módba tenni, és egy rendes router mellett modemként használni
- ezt rendesen bekonfigurálni, de se bandwidth mgmnt-t se egyéb nyalánkságot nem tud

A NAT furcsa rajta, applikációk vannak jelölve, vagy 30. És a többi.... ?

(#3) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok
A Guest Network öt hogy lehet beállítani?
Sajnos a menüben benne volt, de most valami miatt nem látszik
Mi lehet az oka?

Köszi
Gábor

(#4) pe-T-yaa válasza simongab (#3) üzenetére


pe-T-yaa
csendes tag

Nálam sem látszik a guest network. Telekomos a cucc? Mikor volt ilyened? Lehet, hogy egy sw frissítéssel eltűntették...

(#5) simongab válasza pe-T-yaa (#4) üzenetére


simongab
senior tag

szerintem valamit elkapcsoltam :(

(#6) -Solt-


-Solt-
veterán

No én is ilyet kaptam a Cisco helyett... a wifi jelerőssége nagyon gyenge... :(

www.smart-bus.hu

(#7) automotor


automotor
csendes tag

Nem pörög a téma, de azért leírom.
Engem az érdekelne, hogyan kössem össze a TP-Link routerrel, hogy ne szóljon bele a dolgokba,
csak átfusson rajta a forgalom. Vagy tuti beállítási leírás is jó lenne.
A torrenttől teljesen megkergül... :F
Kapcsolat számokat levettem, de hiába.
Az iptv mindig jó rajta, de a net elmegy többféle képpen is, ha a torrent megy, akkor egy idő után a net nem, vagy esetleg minden leáll. Vagy néha magában a net is elmegy. :W
Újraindítása után megint megy minden. Nem rajongok érte! :O
Korábban a sima kábelnettel (előtte ADSL) mindig ment minden, modem+TP-Link 1043.
Évekig nem kellett kényszerből újraindítani.

Igyunk sört, sokat...

(#8) pe-T-yaa válasza automotor (#7) üzenetére


pe-T-yaa
csendes tag

Milyen torrent klienst használsz? Ha esetleg a Bitcometet, akkor próbáld meg másikkal. Sajnos a Bitcomet annyi kapcsolatot nyit, hogy valószínűleg betelik a NAT táblája az eszköznek, és ilyenkor új kapcsolatokra már nincs esély...

(#9) -Solt- válasza automotor (#7) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem azzal szórakozik, hogy wifi-n ( vezetéken nem tudom tesztelni ) nem tölti néha be az oldalakat... például ráfrissítek egy oldalra, elkezd karikázni 5-10 másodpercig, majd kiírja, hogy az oldal nem elérhető, a következő pillanatban meg tökéletesen betölti...

Van amikor órákig tökéletes, aztán megkergül... :(

www.smart-bus.hu

(#10) Deller2010


Deller2010
tag

Leírom a saját sztorimat, hátha érdekes lehet valakinek.

A második hibabejelentésemre válaszolva egy T-echnikus elmondta, hogy ez az eszköz hiába tudja papíron a 802.11n-t (a 802.11 b/g mellett, persze), a gyarkorlatban a hardver nem bírkozik meg vele. Ennek jele a hatalmas ping (60-500ms) és a letöltési sávszél lezuhan a rendelkezésre állónak a töredékére (nálam: 120 Mbit/s helyett 20-40 Mbit/s), a Wi-Fi-n rácsatlakozott eszközöket ledobja, valamint teljes fagyás is jelentkezhet.

És sajnos rá kellett jönnöm, hogy emberünknek igaza van.
Az webes admin felületen ki kell kapcsolni a Wi-Fi-t és rákötni egy jobb minőségű gigabit-es wlan router-t a DCM-704B valamelyik szabad portjára: és kész, hiba megoldva. :D

Egyébként a T-nek nem kötelessége az eszköz tökéletes wlan működésének biztosítása, ők csak a DCM-704B-re kábelesen rákötött eszközök 99%-os pontosságú internetelérését kell, hogy garantálják.

Tapasztalatom szerint a közepes minőségű hardver és a belső antenna miatt elég gyatra a DCM-704B teljesítménye - egy 7 éves DIR-615 sokkal jobb nála. A gigabit-es wlan router-em érkezéséig nekem ez is megteszi. Szerintem hiba volt egy ilyen öszvér megoldás alkalmazása, s amit a példa mutatja, valóban így is van.

Szóval ezt a csodás eszközt senki se akarja Wi-Fi router-ként használni, mert nem fog jól járni.

| regular IT guy |

(#11) simongab válasza Deller2010 (#10) üzenetére


simongab
senior tag

nekem még mindíg a guest wifi a probléma, szeretnék a családtagoknak egy külön behatárolt sávszélességű csatornát csinálni. Van erre lehetőség? Volt Guest menüpont, de eltűnt...nem tudom mitől...

(#12) Deller2010 válasza simongab (#11) üzenetére


Deller2010
tag

Ennek a modemnek felejtsd el a wi-fis részét! Szvsz kicsi a tudása és gyenge a jele.
Inkább vegyél egy gigabit-es LAN-nal bíró WLAN router-t és azzal próbáljd vendég wi-fi-t csinálni. Hosszútávon jobban jársz.

| regular IT guy |

(#13) simongab válasza Deller2010 (#12) üzenetére


simongab
senior tag

A jele az iszonyú gyenge...mindegy a szobámig elvisz, a gyerekek le vannak sz@rv@ :D

(#14) eFeMeR74 válasza simongab (#13) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Akkor neked egy extenderre van szükséged ;)

Olyan mint egy szúnyogriasztó. Simán továbblövi neked a jelet

TL Extender.
Bár kicsit drága 8-10.000 Ft körül mozog, de bármilyen router jelét továbblövi a szoba távolabbi részére.
Oda kell rakni ahol még jó a jelerősség.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15) Deller2010 válasza eFeMeR74 (#14) üzenetére


Deller2010
tag

Az irányított antenna (pl. a 7dBi jelerősségű) megvan a feléből/harmadából.
Én ilyet használok az asztali gépben lévő PCI Wi-Fi kártyához, és úgy néz ki, bevált.

| regular IT guy |

(#16) #16695808


#16695808
törölt tag

van egy régebbi lcd tv-m, van hdmi bemenete meg usb. filmeket az usb-ről lejátszik.
nos van egy D-Link DCM 704 kábelmodem és routerem amin van egy ilyen menü: Enable the Media Server (DLNA),
ha a routerbe bedugok hárta egy usb pendriveot vagy merevlemezt akkor a win7 alól látom annak tartalmát tehát működik!
azt szeretném megcsinálni, hogy kikapcsolt pc mellett a tv-n nézni tudjam (dlna?) a routerbe dugott usb merevlemez tartalmát. hogyan tudnám ezt megcsinálni.
a tv egyébként LG 32LD350 sajna nincs dlna támogatása (de már hackelt usb-vel, ami azt jelenti hogy ha a tv-be bedugok egy pendriveot akkor lejátsza a rajta lévő videókat)
várom az ötleteket.

(#17) Deller2010 válasza #16695808 (#16) üzenetére


Deller2010
tag

Szerintem: DCM-704 (benne az USB) --> Set-top-box --> LG tv.

Ha jól sejtem, akkor az alábbi csatlakozók vannak a tv hátlapján:
3,5mm Jack, Euro-SCART, HDMI, komponens video, RCA, USB, VGA (D-Sub) - azaz nincs olyan megoldás, amivel közvetlenül tudnád a modemet a tv-re kötni, hogy lásd az USB-n tárolt filmeket. Gondolom, a tv nem kezel USB-s WLAN stick-et?!

| regular IT guy |

(#18) Deller2010 válasza eFeMeR74 (#14) üzenetére


Deller2010
tag

Úgy egy hónapja kivágtam a teljes WLAN infrastruktúrát és helyette Powerline Adapterekkel oldottam meg a net (router) elérését az asztali gépemen. Vagy úgy 10-szer jobb, mint a Wi-Fi-s megoldás.

| regular IT guy |

(#19) ujtordai


ujtordai
tag

Hello

Kérnék egy kis segítséget, hogy lehet letiltani website hozzáférést ebben a routerben?

előre is köszi

☻♂♫

(#20) Deller2010 válasza ujtordai (#19) üzenetére


Deller2010
tag

Szerintem a webes admin felületen a "Firewall" oldalon, a "Filtering" menüpontban.

| regular IT guy |

(#21) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok,

nekem is ez a csoda jutott, a hátsó usb-be van dugva egy 2 terrás hdd, amit látok is pc-ről, viszont torrenttel egyszerre csak egy letöltés működik, a többire klienstől függő hibaüzenetet ír (utorrent: hozzáférés megtagadva: write to disc, vuze: setlengthfails). Áthidalható valahogy, vagy vegyek egy rendes usb-s routert, vagy NAS-t? Ki tudja szolgálni ez a csoda?

(#22) #16695808 válasza Ranger^41 (#21) üzenetére


#16695808
törölt tag

Szerintem, nas azért jó mert ahhoz nem kell gép se, hogy mejen a torrent.

(#23) Carline


Carline
őstag

Nekem is a folyamatosan szakadozó net miatt modemet cseréltek. Egy Atlanta DPC2100 (kb 4 éves) után ezt hozták.
A szerelő nagyon dicsérte, de én nem hiszek nekik..
Azt mondta hogy így a régi routert elfelejthetem.
Próbáltam beállítani a fix IP-t a telefonoknak, gépnek, de nem volt a DHCP-nél ilyen opció.
Ezután visszatértem a régi routerhez.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#24) Konripapa


Konripapa
újonc

Sziasztok!
Végre megtaláltam az oldalt ahol esetleg érdemben hozzá is tudnak szólni a kérdésemhez :D

Szóval szintén a fent említett routert kaptam a T-Hometól és felizgulva az USB bemeneten, rádugtam a 1,5 TB-s külső vinyót. Működik is szépen "NAS" része, viszont sebesség miatt a uTorrentet úgy állítottam be, hogy a saját vinyómra szedje le és onnan ha befejezte a letöltést másolja át a hálózati meghajtóra.
Ekkor a uTorrent hibát jelez, miszerint nincs elég hely a lemezen, pedig 177 GB simán van még. Bemappelve a hálózati meghajtót csupán 16 KB méretet ismer fel...

Valakinek valami ötlete, hogy hogy lehetne beállítani, hogy lássa az egész kapacitást és szabad helyet?
Előre is köszi!

(#25) RtgLaci


RtgLaci
tag

Üdvözletem az Uraknak/Hölgyeknek!.

Egyszerű kérdésem lenne: ennél a kábelmodemnél hogyan tudom beállítani a System Time-ot, vagy az időzónát? Most két órával kevesebbet mutat. Lehet, hogy balfácán vagyok, de nem találom ezt az opciót a setup-ban.... Köszi a segítséget!

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#26) pe-T-yaa válasza Konripapa (#24) üzenetére


pe-T-yaa
csendes tag

Szia!

Mekkora méretű fájlokat akarsz rámásolni?

(#27) varga.mester


varga.mester
újonc

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ezzel a modemmel, hogy hiába kötök rá egy routert azt is úgy látja a gép, hogy le van kódolva, de mivel vadonat új és nem volt még használva, nem lehet le kódolva. Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet a modemnek a kód kérését kikapcsolni? Azt meg találtam hol lehet megváltoztatni, de azt nem, hol lehet kikapcsolni. Esetleg valaki tudna nekem segiteni?

(#28) gazdy1 válasza automotor (#7) üzenetére


gazdy1
csendes tag

Szia,

Találtál valami megoldást a problémára? mert jelenleg én is ilyennel küzdök.. :\

(#29) varga.mester válasza gazdy1 (#28) üzenetére


varga.mester
újonc

Nem, sajnos még mindig nincs megoldás.. :/

Ezek szerint ez másnál is jelentkezik nem csak nálam.

(#30) atothg válasza varga.mester (#29) üzenetére


atothg
tag

Nem tudom jó lesz-e nálatok, de nekem az oldotta meg ezt a problémát, ha a FIREWALL menüben kikapcsoltam a "IP Flood Detection" -t.
Szerintem ott a gond, hogy ha hirtelen megnövekszik az adatforgalmazás, akkor támadásnak veszi, és tiltja.
Márpedig a torrent képes ilyesmire. :-)

[ Szerkesztve ]

(#31) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A sima DCM-704 miben különbözik a DCM-704B-től?

Telekom ezt használja és rohadt gyenge a Wifi-je és Wifi-n állandóan cseszekedik a net. Mit lehet tenni?

192.168.0.1
admin
password

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32) Ciccuka válasza Ciccuka (#31) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hardware Version B4
Software Version 1.1.0.6

Van valami új FW-rá?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33) Deller2010 válasza Ciccuka (#31) üzenetére


Deller2010
tag

Ha vissza olvasol, lathatod, hogy beszeltunk mar errol:
- erdemes, sot, szerintem ajanlott(!) a modem utan kotni egy rendes gigabites wlan router-t, mert azon kivul, hogy a DCM-704B kiszolgalja a set-top-boxot, masra nem jo!

Uj FW nem hiszem, hogy jon ki hozza...

szerk: ha nem ragaszkodsz a Wi-Fihez, de nem is akarsz UTP kabelt huzgalni mindenhova es muszakilag megoldhato, akkor ajanlom a powerline adapterek hasznalatat.

pl: http://www.zyxel.com/uk/en/products_services/home-powerline_and_coax_adapters.shtml

(Nekem 100%-an bevalt a Wi-Fi helyett, mivel sok volt a vasbeton a hazban, de az elektromos halozat kivalo volt.)

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#34) wmati válasza Deller2010 (#33) üzenetére


wmati
addikt

van egyel újabb szoftver rá de kérdés hogy mit tartalmaz.

(#35) Deller2010 válasza wmati (#34) üzenetére


Deller2010
tag

Bocs, nekem 0 talalatot adott a D-Link oldala...

Ha jo a HW verzio az uj FW-hez, akkor erdemes lehet feltenni. Hatha van benne nemi hibajavitas is....

| regular IT guy |

(#36) wmati válasza Deller2010 (#35) üzenetére


wmati
addikt

D-Link DCM-704B hez szolgáltató teszi fel.

(#37) five. válasza atothg (#30) üzenetére


five.
csendes tag

Én már eleve így kikapcsolt Flood Detection-el kaptam, ugyan az történik, mint másoknak: szakadozik a net, oldalakat részben tölt csak be.
Azt vettem észre, legnagyobb baj, hogy a DNS neveket nem bírja feloldani (próbáltam google dns szervert használni, nem attól függ).
Torrent nálam is fut (uTorrent). Max kapcsolatok száma 200-ra volt állítva a torrent kliensben, most lementem 100-ra, kiderül mit ad. Eddig úgy vettem észre, ha nem fut akkor jó. Meg ha uPNP ki van kapcsolva akkor jobb.
Remélem a T-nél lehet kérni, hogy csak egy modemet adjanak, mert így ezzel együtt élni...

(#38) tacso21 válasza Deller2010 (#10) üzenetére


tacso21
újonc

Tudom, nem friss a téma, de én most futottam ebbe bele. Sajnos a Tp-linkes Wifi nem kap ip-t a D-link routertől :-.)

(#39) Deller2010 válasza tacso21 (#38) üzenetére


Deller2010
tag

Es jok a beallitasok mind a ket eszkozben?

| regular IT guy |

(#40) jörgenmörgen válasza Deller2010 (#10) üzenetére


jörgenmörgen
újonc

Sziasztok!
Néhány év szenvedés után után nekem is elegem lett a DCM-704B routerből és megpróbáltam Deller 2010 hozzászólása alapján kikapcsolni a Wi-Fi-t majd rákötni a régebbi - még IPTV előtti időszakból származó - TP-LINK routeremet. Mivel sehogyan sem talált internetkapcsolatot, ezért következő lépésként kicsomagoltam egy ajándékba kapott zsír új D-Link DIR-600-ast, hátha a még szűz routerrel majd menni fog. Na, azzal sem megy. Viszont ha a DCM-ből jövő kábelt direktbe kötöm a számítógéphez, akkor hasít a net mint a szél.
Sajnos nagyon láma vagyok a témához és hiába olvasgattam routeres fórumokat, majd minden hozzászólásban van egy-két olyan kifejezés, amiről fogalmam sincs hogy mit jelent. Azzal meg hogy egyenként elkezdtem kiguglizni hogy miről is van szó, nagyon nehezen haladok. Szóval a kérdés és egyben kérés hogy mit csináljak hogy működjön a külső router, vagy hol találok szájbarágós leírást a tennivalókhoz.
Köszi előre is.

(#41) ajapi válasza jörgenmörgen (#40) üzenetére


ajapi
tag

Helló,

Sajnos csak csatlakozni tudok a kéréshez. Nekem sem sikerült a wireless kikapcsolása után sem elérnem, hogy csak modemként működjön a DCM. (Egy új Asust szerettem volna utána kötni routerként.)
Én is nagyon örülnék további eligazításnak.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#42) HS verseny


HS verseny
újonc

Üdv! Egy e sport versenyt (Hearthstone) szeretnénk szervezni ésa kiszemelt helyszínen ilyen eszköz van. Sajnos az ottaniak nem tudják megmondani, hogy egy kb. 32fős verseny terhelését elbírja e.
Szóval ezt ha megtudná nekem itt írni, megköszönném! :)

(#43) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok,

DNS szervert hol tudom állítani a modemen..? :F az alap beállításoknál csak az van, hogy most milyen DNS szervert használ, nem lehet átírni... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#44) imSG


imSG
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy sima 704es, telekomos csoda és egy Zyxel NAS amin Transmission fut, csak nem jut ki...nem csatlakozik a peerekhez.

Megnyitottam neki a megfelelő portot, de se kép se hang...

Létezik valami megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.