Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Milka 78 válasza sqpp (#9000) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én úgy látom hogy max 297 a radi hossza ami oda befér és 312 a H115i.Oda semmilyen 280-as kompakt nem fog beférni. :N
Ha ragaszkodsz a Corsair-hez és a hozzá járó 5 év garihoz akkor inkább a vastag radis H105.Ott viszont nem tudom,hogy a vastagsága miatt befér e és nincs Corsair Link (számomra ez előny).

Nekem H105-öm van és 4 ventiel a kupakos 7700k ez tudta ibt alatt.
1.248v-n legmelegebb mag 81 fok.Számításaim szerint 1.280v-ig szerintem tudtam volna hűteni.Játékok alatt persze -10 -15 fok élből.
Van alternatíva,olcsóbban az ARCTIC Liquid Freezer 240 személyében ami nagyjából a 105 teljesítményét hozza,olcsóbban,viszont csak 1-2 év gari van rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#9002) sqpp válasza Milka 78 (#9001) üzenetére


sqpp
őstag

Nekem delidelt és most léggel van 4.9 vagy akár 5 GHz olyan 1.35 körül. De hála istennek a 65 közelébe nem megy a hőfok.

(#9003) Kayla2


Kayla2
tag

Sziasztok!

Nemrég jutottam hozzá egy H115i pro RGB-re.
Nos a problémám annyi lenne, hogy simán beszereltem első pöccre ment,
mindent csatlakoztattam még a corsair Link kábelt is.
Eleinte nem is volt gond, annak rendje és módja szerint tudtam szabályozni a színeit.
Majd a mai naptól ez a funkció nem működik, akármit változtatok, csak a szivárvány színeiben pompázik.
Nem a világítás a fő lényeg, ne kövezzetek meg, de ha már benne van a képességeiben....
Legújabb Driver frissítés megvolt, illetve lefől telepítés, kábelek és csatlakozások ellenőrzése is, eszköz letiltás majd feloldás (de felismeri a kis dög). Kérlek segitsetek mi lehet a hiba!

Válaszotokat előre is köszönöm! Kayla! :R :R :R

Update::: Úgy tűnik az eszköz eltávolítás majd hardverváltozások keresése megoldotta a problémát!
Ez normális? O.o

[ Szerkesztve ]

Régen: Kayla

(#9004) jovás


jovás
aktív tag

Sziasztok!
Megosztanám a tapasztalataimat. Van egy ilyen hűtőm picivel több mint 2 éve , és nemrég elkezdett nagyon melegedni a proci. Mivel elég sokat szerelem, tuningolom a masinát, nem is gondoltam hogy a hűtővel lehet a bibi. Rákerestem a neten, és ezt találtam, kipróbáltam, és egyből visszaált a hőfok, jövő héten viszem vissza a cuccot - remélem tényleg érvényes rá a 60 hónapos garancia - szerintem ez vagy típus, vagy szériahiba lehet :(

[ Szerkesztve ]

(#9005) Milka 78 válasza jovás (#9004) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ettől még nem széria hiba,pusztán megdöglött a pumpa,előfordul.Előbb utóbb minden kompakt így végzi.Széria hibát a Raijintek Triton sztoritól számítjuk amikor csak a PH-n 15db hűtőből 14 eláztatta a gépet vagy a Corsair H80 at (régi,kockafejes,CoolIT pumpás) amiből 10-ből 4 elhullott.(nekem 4-ből 3,igaz az utolsó most múlt 5 éves).

(#9006) jovás válasza Milka 78 (#9005) üzenetére


jovás
aktív tag

Hát ez elég szomorú :( Azért arra kíváncsi lennék, hogy az épített vizek pumpája is ilyen "tartós"? ;]

(#9007) Milka 78 válasza jovás (#9006) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az épített vizek teljesen más világ.Nagyobb teljesítmény,masszívabb felépítés.

(#9008) CAB85 válasza Milka 78 (#9007) üzenetére


CAB85
tag

Ott is vannak gyengébb vagy éppen jobb darabok. A corsair frissített szériái, az NZXT és az Akasa kompakt vizei nagyon jól sikerültek

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#9009) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak! A nagy megelégedéssel ~7 éve használatban lévő H100-at rá lehet applikálni 1151-es procira? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9010) Milka 78 válasza BioNiCMaN (#9009) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen :K

(#9011) BioNiCMaN válasza Milka 78 (#9010) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi :R , nem szívesen cseréltem volna le, ha nem muszáj.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9012) JaniS


JaniS
senior tag

Nincs tapasztalatom vízhűtéssel, nem is gondolkodtam komolyabban, max. kompaktban. A kérdésem, lenne-e értelme ebben az esetben?
Core i5 4670K, BeQuiet Dark Rock Pro II, a proci nincs húzva, a hűtőnek a hangját sem hallani.
Az elvárásaim: ugyanez a zaj szint, esetleges jobb overclock a léghűtéshez képest. Túl sűrűn vannak a hardverek a házban, a videokártya is fűti alulról a hűtőt, talán jobb lenne ezzel a légáramlás is.
Ha ennek így semmi értelme, akkor sincs baj, nem értek hozzá, ahogy írtam, lehülyézni lehet, de nem elvárásom. :)

(#9013) S.Gabi


S.Gabi
csendes tag

Sziasztok!
Most veszek egy Corsair Hydro Series™ H105 240mm Extreme Performance Liquid CPU Cooler.
Kérdésem a következő kompatibilis ez AM4-l?
A gyári honlapján az áll hogy igen. Valahol azt olvastam hogy nem most akkor mi az igazság?
Választ előre is köszönöm!
Gabi.

PS5

(#9014) Qlux


Qlux
tag

Sziasztok! Beszereztem egy Corsair h115 pro hűtöt, de valamiért nem kapcsol ki a világítás, ha kikapcsolom a pcmet. Ráadásul olyan,mintha a pumpa is menne. Kikapcsolt állapotban halk hang hallatszik a gépházból. Ha kinyomom a tápot, akkor nem világít. Valaki tapasztalt ilyesmit?

(#9015) Milka 78 válasza S.Gabi (#9013) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az am3-as felfogatóval felmegy am4-re.

[ Szerkesztve ]

(#9016) S.Gabi válasza Milka 78 (#9015) üzenetére


S.Gabi
csendes tag

Szia, külön kell venni hozzá lefogatót! Vagyis nekem H105-hez így kelet! Remélem segítettem.

PS5

(#9017) baatrk


baatrk
újonc

Sziasztok.

Nem rég vettem egy corsair h100i RGB paltinum AIO hütöt.Minden jó volt vele, kivéve hogy a pumpa ledjei nem világitanak, de a ventik igen. 750-es tápom votl ami nem is müködött jól.Vettem egy 1000-es tápot gondotlam nem elég neki annyi amennyi volt. De a probláma ugyanaz. Direkt oylan SATA ágra dugtam rá, amin nincs semmi más bár 4 ADAPTERES AZ összes kábel. Halottam olyat, hogy vennem kell külön egy olyan SATA kábelt ami egy adapteres, azaz PSU-ból közvetlen a pumpara csatlakoztatom. De gondotlam megkérdem itt, hátha valakinek van személyes tapasztalata, még mielőtt megevszem 3000 ért azt szaros kábelt...

Köszi előre is+

(#9018) atila4 válasza baatrk (#9017) üzenetére


atila4
senior tag

Kaptál hozzá egy usb kábelt. Egyik felet a pumpába másikat direkt az usb-be dugd. És akkor Icue szoftverben tudod állítani

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#9019) MurkaLap


MurkaLap
csendes tag

Hali. Van egy 1600X-em. Vettem egy H100i AiO-t és 85 fokon leáll a gép. Fej meleg, proci és alaplap szintén, a radiátor jéghideg.
Mit tehetek? Corsair LINK látja, ott kapom ezeket az adatokat. Kb 1200-2200 fpp között van az egyik venti, a másik 1200 stabilan. A hűtő is kb 85 fok.
Mit tehetek?

(#9020) Darkness válasza MurkaLap (#9019) üzenetére


Darkness
aktív tag

a pumpa az forog rendesen? nézd meg, hogy a UEFI -ben mit ír az AOI -ra kötött fordulatszámról.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#9021) halmosi00


halmosi00
csendes tag

Sziasztok,
Készülök venni egy Corsair H115i Exrtreme Performance-t. Vélemények?
Gondolkodtam NZXT-n is X62-őn de sokat olvastam utána és sok helyen kevés idő után valami besz@rt rajta. Vagy esetleg valami léghűtéses Dark Rock 4 inkább jobb lenne? Amúgy I5 9600K-hoz kellene valószínű nem lesz húzva később sem.
Köszönöm előre is! :R

(#9022) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Van egy Corsair Hydro vízpumpám ami RGB-s és van hozzá egy 3 pines iCue csatis vezeték. Ezt hogy tudnám világításra bírni anélkül, hogy vennék Commander Pro-t vagy hasonló, 30k árú nyavaját?

(#9023) gabee576


gabee576
csendes tag

Sziasztok! H115i-hez esetleg valakinek kimaradt, vagy elfekvőben lévő USB kábelja van-e? :)) sajnos az enyémhez nincs, és bizony kellene! Köszi!

"Ha mindönki úgy tösz, ahogy tönni köll, akkó' mindön úgy lössz ahogy lönni köll! "

(#9024) Ylgram1


Ylgram1
tag

Sziasztok! Első generációs H60 tulaj vagyok és az utóbbi időben nagyon hangos kerregésbe kezdett a pumpa. Van vmi praktika amivel el lehet halgattatni, vagy kuka?
Mondjuk legalább 8 éves.

Több repülőgép található az óceánban, mint tengeralattjáró az égen.

(#9025) Milka 78 válasza Ylgram1 (#9024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Le lehet szabályozni a fotdulatszámát potméterre, sanszosan van olyan fordulatszám ahol elhallgat, de előbb utóbb kuka lesz az.

(#9026) Ylgram1 válasza Milka 78 (#9025) üzenetére


Ylgram1
tag

Köszi, megpróbálom.

Több repülőgép található az óceánban, mint tengeralattjáró az égen.

(#9027) Mofli


Mofli
csendes tag

Sziasztok.
Volna egy H100i v2 kompaktom ami úgy néz ki most megadta magát a pumpa. 2 éve vettem itt ha-n 1 évesen. Az eladó szerint a hardverkerbe vette 1 év garival, de gyárilag elvileg 5 év van rá. Az lenne a kérdésem, hogy aki már intézett gyári garanciát a vásárlást igazolni kell?
Az oldalukon azt olvastam, hogy csak az eredeti vásárló jogosult az 5 év garira, bár elég gyenge az angol tudásom, de a google segített.

(#9028) Shokkolo válasza Mofli (#9027) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én anno gariztattam sima H100-ast úgy, hogy angol vásárlás volt, és itt vettem HA-n.
Akkor lement gond nélkül a procedúra

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9029) Mofli válasza Shokkolo (#9028) üzenetére


Mofli
csendes tag

Igen azt olvastam. Nem kértek semmilyen vásárlást igazoló dokumentumot?
Akkor megpróbálom én is, köszönöm :R

(#9030) Shokkolo válasza Mofli (#9029) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ha jól emlékszem csak a számlát, de nem okozott gondot, hogy nem a nevemre szólt :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9031) Mofli válasza Shokkolo (#9030) üzenetére


Mofli
csendes tag

Sajnos nekem sem számla sem garipapír, ráadásul már a bolt is bezárt ahol vásárolva lett.
Elindítottam majd meglátom, hogy mi lesz belőle.
Köszönöm :R

(#9032) Milka 78 válasza Mofli (#9031) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a Bestmark és a Hardverker tök ugyan az?

(#9033) Mofli válasza Milka 78 (#9032) üzenetére


Mofli
csendes tag

Szia.
Igen tudom és már 2x is írtam a Bestmarkt-nak, de válaszra sem méltatnak.

[ Szerkesztve ]

(#9034) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Él még ez a fórum? :)
Van egy Corsair H110 -es hűtőm, 2014 ben vettem. Mostanság furcsa "csobogó" (mint mikor este hallod a vizet a csőben, ahogy feletted lehúzzák a WC-t) hangot hallok. egyre zavaróbb a dolog.
Lehet, hogy le kellene cserélnem?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#9035) ooloo válasza Darkness (#9034) üzenetére


ooloo
őstag

Szia , nekem is ilyen van ... annyi különbséggel , hogy az extreme változat . Sajnos lövésem sincs , hogy miért adja azt a hangot . Talán levegős lett a rendszer . Ha nem túl nagy a sz.ház , akkor talán próbáld meg jobbra - balra , fel -le billenteni ... ha levegős , ez a módszer orvosolhatja a problémát . Ha nem , akkor reménykedj , hogy egy hozzáértő is felbukkan a topikban .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9036) Darkness válasza ooloo (#9035) üzenetére


Darkness
aktív tag

egy HAF XB. :)
Na, akkor remélem kibírja addig, míg elérkezik a tisztítási, portalanítási idő. :) mivel akkor szedem ki az asztalból...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#9037) ooloo válasza Darkness (#9036) üzenetére


ooloo
őstag

Ha nem lövi le a túlmelegedés a rendszert és a zaj sem zavar .... :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9038) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Végül szétkaptam a gépet. új házba költözött. A hűtés, mozgás hatására "csobogott". Érdekes dolog ez. majd megnéztem a pumpa alját:

ez fogadott.
semmivel nem lehet eltávolítani a foltokat róla. igaz, vagy 6 éve nem volt hozzányúlva.
Összeraktam a gépet és indítottam egy prime95 tesztet.
A régi ventiket CorsAir AF 140 -et BQ SilentWing 3 -ra cseréltem. Alapon nem rossz, 33 - 35 °C a CPU. Aztán jön a fekete leves. Ha nagyon leterhelem (Prime95), gyorsan meg van a 100 °C. Programok indításánál is felugrik 70 °C fölé a CPU hőmérséklete.
Nem értem mi történhetett. Ennyire nem jó a radiátorhoz a BQ ventik, a radiátor adta meg magát, hogy hallani ahogy a folyadék mozgását, esetleg valami más baja lehet?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.