Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bok92


bok92
addikt

Kijelző: 6,44”, IPS multi-touch kapacitív
Felbontás: 1920*1080
Processzor: MTK6589T Quad-Core 1,5 GHz
Operációs rendszer: Android 4.2.2 Jelly Bean
Magyar nyelv: Van
Rendszer memória (RAM): 2GB DDR3
Belső memória (ROM): 32GB
Külső memória: Micro SDHC kártyával bővíthető 32GB-ig
WiFi: Van
Bluetooth: Van
Beépített 3G: Van
3G Webstick támogatás: Nincs
GPS: Van
USB kapcsolat: USB 2.0
TV kimenet: Nincs
Hangszoró: Van
Mikrofon: Van
Fülhallgató: Van
Első kamera: Van - 8 MPixel
Hátsó kamera: Van - 13 MPixel
Érzékelők: G szenzor, fényérzékelő
Támogatott videó formátum: MP4, DivX, Xvid, MKV, AVI, 3gp
Támogatott felirat formátum: .srt, ssa, .ass, .sub, .txt, .smi, .sami, .mpl, .psb
Támogatott audio formátum: MP3, WAV, AAC, OGG
Támogatott fotó formátum: JPEG, BMP, PNG, GIF
Akkumlátor: 3.7V, 3600 mAh
Méret: 172mm x 89mm x 8.9 mm
Súly: 242g
Egyéb:
Videó lejátszás: igen*
Audió lejátszás: igen* Képnézegető: igen*
E-könyv: igen* *megfelelő alkalmazások használatával
DUAL SIM: Van

(#2) bok92


bok92
addikt

Az ára egyébként 99.900 ft. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) LeDanche


LeDanche
csendes tag

Nagyon vàrom a vasat!
Minden téren tetszik!
Àrban is korrekt!
Amint megjelenik és lesz teszt belőle, és tovàbbra sem lankad az érdeklődésem, akkor mèg is rendelet!
Extreme Digitalnàl màr részletre is előrendelhető!

(#4) isztel válasza bok92 (#1) üzenetére


isztel
csendes tag

Külső memória: Micro SDHC kártyával 64 Gb is kezel. (gyakorlatban tapasztalt)

(#5) littlelion21


littlelion21
addikt

(#6) Logan1212


Logan1212
tag

Nos két hete használom, eddig teljesen meg vagyok vele elégedve.
Eddig kétszer csinált fagyásszerűséget, de nem a telefon akadt meg csak a tok nem ébresztette fel a kijelzőt, ha megcsörgettem másikról már helyre is jött.
Ha van kérdés nyugodtan kérdezzetek, ha tudok válaszolok :)
[link]vagy ez leánykori nevén :D

(#7) mukika009


mukika009
tag

Milyen GPU lapul asz eszköz lapkáján megtudnátok mondani nekem? ^^

Szereti a ti(k) a meggyeeeeettttt....

(#8) Logan1212 válasza mukika009 (#7) üzenetére


Logan1212
tag

PowerVR SGX 544MP 357MHz-en a sima MTK6589 286MHz-éhez képest.

(#9) krisz768 válasza isztel (#4) üzenetére


krisz768
csendes tag

A 64 GB-os pendrive-ot nem ismerte fel, a kisebbeket igen. Ezért is érdekes, hogy a 64 GB-os SDHC-t tud kezelni... Ezt nem tudtam kipróbálni, 32 GB-ossal használom.

krisz768

(#10) Szulita28 válasza Logan1212 (#6) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hali!
Ez mit is jelent pontosan, h "megcsörgettem másikról"? Kinyitottad a tokot, és nem ébredt fel a teló?
A dobozában volt fólia? Ill. milyen töltőcsatija van? MicroUSB?
Most akarok egyet venni, és minden infó jól jönne. Kicsit még parázok, bár a fejlesztő srác a boltban nagyon korrekt és szimpatikus hozzáállású volt.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11) Logan1212 válasza Szulita28 (#10) üzenetére


Logan1212
tag

Igen, azt jelenti, bár eddig összesen azt hiszem kétszer fordult ilyen elő (azt azért tegyük hozzá hogy rengeteget használom és csak az első két héten fordult elő azóta egyszer se), de töltésre téve vagy bejövő hívás, vagy bármi hasonló felébreszti. Igen 2 fólia járt hozzá, az egyik alapból rátéve, de a fóliát védő fóliát le kell venni.
Töltése MicroUSB, a gyári töltője egész jó 1A-es. Akku tényleg jó , úgy hogy nem kímélem, ugyan úgy használom mint az eddigi telóimat simán visz kb. két napot, úgy hogy egyik reggel töltőről le következő nap este teszem fel tölteni. (eddig ZTE blade és skate, valamint egy Alcatel ot-995 egy napot éppen bírtak reggeltől estig). Valamint egész jó funkció a programozható ki és bekapcsolás, bár én nem használom, és a wifi-s kijelzőtovábbítás bár nem tudom hogy mondják, a menüpont neve vezeték nélküli kijelző.

(#12) Logan1212 válasza krisz768 (#9) üzenetére


Logan1212
tag

Elvileg az OTG- funkció még néha hibádzik, valamint hivatalos leírás szerint csak a 32GB-os kártyákat kezeli.
Viszont későbbiekben !elvileg! elérhető lesz az MHL is.

(#13) Szulita28 válasza Logan1212 (#11) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi az infókat! Közben megvettem, beállítottam, használom. Galaxy Tab2-höz képest (nagyjából ugyanúgy telepakolva) élmény vele "dolgozni", gyorsan süvít.
Neked előfordult az, h elfelejtette a beállított csengőhangokat? Fél nap után is jelentkezett már, ill. egyszer észrevétlenül újraindította magát (és várt a SIM megadására).
Korábbi Samsungjaim is csinálták ezt, gondolom, inkább Android betegség. Neked jelentkeztek ilyenek?
Nekem 16 GB-os kártyám van, betettem, megy. Nem is kell több.
Más. Ha jól számolom, a kijelző mindösszesen 4x4-es mátrixú, azaz ennyi alkalmazást tudok kirakni egy lapra. Ezen nem lehet állítani? Kicsit kevésnek érzem, főleg úgy, h pl. a Gmail modulját kirakva b@szottnagy betűkkel jelenik meg, ergo kisebb is elég lenne (a menüben állítható betűméret erre nem hat, bár mintha rémlene, h a Gmail-nél is lehet állítani betűméretet, de azt meg nem találom). De úgy alapvetően minden widget nagyobb, mint kellene, mintha nagyot látókra lenne állítva.
Bezzeg a lezárt képernyőre történő egyedi tulajdonosi kiírás meg olyan kicsi, h semmit nem látni belőle. :O Szóval lehet vhol ezeket méretezni, van ötleted?

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#14) Szulita28 válasza Szulita28 (#13) üzenetére


Szulita28
senior tag

Na, és még két dolog. A lapok klasszikus kicsinyítése (két ujjal) nem működik, így nem is tudok újat kreálni. Nem mintha kellene, de szokatlan.
A másik pedig a Google sáv a lap tetején, ami nem távolítható el (ez el is visz egy 4x1-es helyet). Ez tényleg örökre ott marad? :) Miért nem lehet törölni? (vagy lehet?) Ötlet?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#15) Logan1212 válasza Szulita28 (#13) üzenetére


Logan1212
tag

Sajna csengőhangra nem tok mit mondani, nekem gyári van de esetleg tedd a belső memóriára, vagy cseréld ki valamelyik gyári hangot. Újra nekem csak egyszer indult. Méretezésre jó ha teszel fel másik launchert (nekem pl Next van fenn, most 6*8 as gridet használok csökkentett betűmérettel) mivel pl samu is sajátot használ, ez meg gyári droid.
Szerk.. Másik két kérdésedre is másik launcher, google bár eltűnik (én törölni nem tudtam), és a gyári launcherben fix a lapok száma.

[ Szerkesztve ]

(#16) Szulita28 válasza Logan1212 (#15) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi a tippet, lecseréltem egy Apex-re, vmivel jobb, mint a gyári. Viszont így meg összenyomja a widget-eket, elég idétlenül néznek ki (de nyilván mindent be lehet állítani, csak még én nem tudom, hogyan :) )

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#17) Logan1212 válasza Szulita28 (#16) üzenetére


Logan1212
tag

Nekem is összenyomta a next, de ha levettem a widgetet, es ujra kiraktam az megoldotta

[ Szerkesztve ]

(#18) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Heló!

Az 5700-as topikjában írjátok, hogy arra mehet a star megfelelő típus romja, erre a concorde 6500-asra is mehetnek a Star u650 romjai? Vagy ez nem kompatibilis?

http://www.needrom.com/phone-roms/star/u650/

Vajon miui rom várható erre? Illetve valamelyik romhoz lehet kernel patch-et csinálni vagy API szinten támogatja a kétirányú hívásrögzítást az alábbi szerint?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1441643

köszi

(#19) Logan1212 válasza Guvasi (#18) üzenetére


Logan1212
tag

Lehetséges , eddig én ezt a változatot nem vettem észre, a n9200 elvileg nem jó. Kernelre én sajna nem tok válaszolni :(

(#20) linuxforum válasza Logan1212 (#6) üzenetére


linuxforum
csendes tag

Én is szemezgetek a készülékkel, de nem találok róla pontos leírást, és a forgalmazó sem mondja el pontosan, mi is van benne.
1 - Van benne rádió?
2 - Tudnál egy antutu device tesztet mutatni, hogy milyen szenzorok vannak benne?
Az érdekel leginkább, hogy compass szenzor van-e benne?
A másik, hogy a Google Sky Map rendesen lefut-e, azaz mindig jól érzékeli-e a telefon aktuális helyzetét. Ehhez azt hiszem a compass és a gyro szenzor kell, de lehet, hogy gyro szenzor helyett elég csak a g szenzor is ...
Mivel ez lenne az egyik fő célja a telónak, nagyon szeretném megtudni.
Kipróbálni vétel előtt nem engedik, a leírások meg sehol sem említik. De ugyenezk a elírások a rádiót sem említik, a tesztjéről szóló oldal szerint azonban van.
Tehát nagyon szeretném megtudni egy valüs felhasználótól, hogy mi is van igaziból ebben a 6500-ban?

(#21) Szulita28 válasza linuxforum (#20) üzenetére


Szulita28
senior tag

Radio van benne. A masik passz.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#22) Szulita28 válasza Logan1212 (#17) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ennel egyszeruen szet kell huzni, igy mar fasza

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#23) linuxforum válasza Szulita28 (#21) üzenetére


linuxforum
csendes tag

Köszi!
Meg tudnád nézni, hogy az AnTuTu Benchmark app a "device info" lap legalján az E-Compass sorban mit ir ki? Support vagy Not Supported?

(#24) Szulita28 válasza linuxforum (#23) üzenetére


Szulita28
senior tag

Not supported. De vmi nem koser, mert a G es a Gyro-szenzorra is uezt irja, marpedig vmelyik biztosan van benne az irany meghatarozasara.
Van ehhez a programhoz vmi forum (lehetoleg magyar), ahol okossagokat tudnak mondani?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#25) Logan1212 válasza Szulita28 (#24) üzenetére


Logan1212
tag

Elixir a g szenzort látja. Fórum itt hátha tudnak valamit. szerk.: ja bocsi most látom az AnTuTu-ét kérded, azt nem tudom.

linuxforum: Kipróbálni nem engedik? Én bementem a Concorde-hoz és nyugiban nyomkodhattam.

[ Szerkesztve ]

(#26) Szulita28 válasza Logan1212 (#25) üzenetére


Szulita28
senior tag

www.concorde.hu
Elerhetosegeknel Hajdu Zoltant kell keresni, telefonon lehet vele idopontot egyeztetni. Akkor nyomkodhatod a cuccot, pakolhatod tele, es vegig segit a kerdesekkel kapcsolatban.
koszi a linket!

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#27) linuxforum válasza Logan1212 (#25) üzenetére


linuxforum
csendes tag

Nem, nem a concord-nál voltunk bent, az picit messze van tőlem. Irtam nekik, de nem tudták megmondani a választ, ami számomra elég fura volt ...
Köszönöm az AnTuTu eredményt. Ezek szerint ha letöltesz egy iránytű appot, az nem mmutatja az északi irányt? :(

(#28) Szulita28 válasza linuxforum (#27) üzenetére


Szulita28
senior tag

Így van, nem működik az iránytű. Ami valljuk be, nagyon gáz :W
Az első igazi negatívum, mióta használom a telót.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#29) Logan1212 válasza Szulita28 (#28) üzenetére


Logan1212
tag

Fura az biztos. Majd körbenézek, hátha van valahol vmi hardwarehack :D

(#30) Szulita28


Szulita28
senior tag

Pár rövid gondolat a telóról, hátha valakit érdekel.
(Előzőleg Samsung Ace, Galaxy Tab2-m volt, ezekhez tudom hasonlítani)

Pozitívumok
- A kijelzője nagyon korrekt, szép, világos. Nem tudom, h a fekete fekete-e, de élmény nézni.
- Akku. Viszonylag jól bírja, bár hektikusnak érzem. Minden szir-szar bekapcsolva, fokozott telefonhasználattal, este net- és játéknyomkodással estére 50% körülire esik feltöltöttről az akku. Éjjel minden letiltva van hogy 5%, van hogy 10%-ot merül (erre értem a hektikusságot).
- Olcsó, jó minőségű kiegészítők. 2 fólia az alapdobozban van, S-View fliptok 3e, autótöltő 3e, USB-autóstöltő átalakító 800.-
- Fagyás nincs, akadás ritkán van, vmi optimalizáló (nálam AVG Free, BatteryDoctor) gyorsan orvosolja. Tab-hoz képest szélsebes. Szintén villámgyors a netezés, de a tördeléssel azért akadnak gondjai.
- Összeszerelés minősége korrekt, nem nyekereg, ropog.
- Flip-tokban nagyjából mindenkinek ismeretlen (újgazdagék rácsodálkoztak, milyen király telóm van :D )
- Szerviz korrekt, kérésre időpontot lehet velük egyeztetni, amikor csak veled foglalkoznak (beállítási kérdésekben is). Hajdú Zoltánt kell keresni (www.concorde.hu)

Negatívumok
- Általában halk a "hangzás". Halk a csengőhang, halk a beszédhang (beszélő főleg), a vibrálási erősség meg botrányos. Csendes szobában - némítva, rezgőre téve - nem hallom meg, ha üzenet jön (Samsung Tab rezegtette a fél lakást).
- Wifi és BT-rádiók érezhetően gyengébbek, mint a Samuban. Ahol a Samu még 4-5-ös jelerősséget vesz wifin, ott ez épphogy 1-2-t. BT-távolsága (érzésre) mondjuk harmada a Samuénak (ahol még nem szólnak, hogy elment a hang pl. sztereó-füles esetén). Ezeknél lehet nagyon érezni az olcsósítást a telón, de azért még használható. Wifit pl. stabilan tartja, a GPS-t is (bár ezt még ritkán használtam).
- Gyári sw nagyon alap. Kötelező vmi más launcher (nálam Apex). Viszont az új launcher-nél sem állíthatók pl. a betűméretek rendesen (ez lehet júzer-error nálam :) ). Általában is igaz, hogy pl. a Samu sokkal átgondoltabb, logikusabb sw-téren (azon lévő alapdolgokat/beállításokat nem találok a 6500-on, pl. nem lehet beállítani, h jelezze ki a nyílt wifi-ket). Nyilván ez nem meglepő.

Talán ennyit egyelőre. Nem véletlenül kerül jóval olcsóbba az S4/Note3/Xperia ultra Z vonalhoz képest, ugyanakkor átlagos napi menetben korrektül használható a cucc, megfelelően árazva. Remélem, a hw esetében nem fognak eldurranni ilyen-olyan dolgok, mert akkor tartós használatra megmarad. Összességében pár bosszantó apróságot leszámítva (melyik telóben nincsenek ilyenek?) korrekt készülék korrekt áron, csak ajánlani tudom (főleg nettó árban :DDD ). Ha stabil marad a hw-je, akkor pedig különösen.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#31) Logan1212 válasza Szulita28 (#30) üzenetére


Logan1212
tag

Nyílt wifik: Bemész az elérhető hálózatok listájához, nyomsz egy menüt, rányomsz a speciálisra , és kipipálod a hálóértesítést.

(#32) Szulita28 válasza Logan1212 (#31) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ok, köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#33) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Szemezgetek a készülékkel, leírások, tesztek alapján most már a 89.900-res árral egész barátinak tűnik a többi, hasonló készülékhez képest.

Viszont a kijelzője mobil szinten igen nagynak tűnik. Élőben nem láttam még, viszont van egy Galaxy Tab 2 7"-os tabletem. Hát azzal nem igen telefonálnék, és zsebre sem könnyen tehető. Ez meg ugye bő fél collal kisebb.

Lehet, hogy látnom kéne valahol és azután dönteni.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#34) Szulita28 válasza plaszy (#33) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én is arról váltottam, ég és föld. Ha van rá keret, ne szarozz.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#35) plaszy válasza Szulita28 (#34) üzenetére


plaszy
őstag

Sajnos váltani nem tudok, mert a Tab 3 céges...eladni nem tudom. :D
Max. mellé lesz akkor ez még.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#36) Logan1212 válasza plaszy (#35) üzenetére


Logan1212
tag

Az tény ,hogy csak fél collal kisebb viszont a kijelző keret is sokkal kisebb.
Tab 2 :193,7 x 122,4 x 10,5 milliméter
6500 :172mm x 89mm x 8.9 mm

[ Szerkesztve ]

(#37) plaszy válasza Logan1212 (#36) üzenetére


plaszy
őstag

Tab 3, sorry, első HSZ-emben rosszul írtam.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#38) Logan1212 válasza plaszy (#37) üzenetére


Logan1212
tag

Ja ok :) De a lényeg hasonló :)

(#39) plaszy válasza Logan1212 (#38) üzenetére


plaszy
őstag

Oksi, értem. :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#40) H.Sanders


H.Sanders
újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a ConCorde SmartPhone 6500 mobiltelefon rendelkezik-e állapotjelző LED fénnyel.
Amikor nem fogadott hívásom van, illetve sms-em, illetve facebook, vagy viber üzenetem érkezik, akkor a telefon kijelzője felett villog egy kis LED fény ami jelzi, hogy valamilyen esemény történt.
Ez a funkció nagyon fontos lenne számomra, hogy ne kelljen folyamatosan telefon kijelzőjét feloldva (megnyitva) ellenőrizgetnem.
Sajnos ezzel a funkcióval kapcsolatban, nem találtam sehol leírást.

A válaszokat előre is Köszönöm! :)

(#41) Logan1212 válasza H.Sanders (#40) üzenetére


Logan1212
tag

Van rajta de én úgy vettem észre hogy csak töltést jelez. Viszont a flip tokkal elég csak meglökni a tokot a "kis kijelzőn" látod a dolgokat.

(#42) BennyZanussi


BennyZanussi
újonc

Ehhez is 2 darab akkumulátort adnak mint a CC5700hoz?

(#43) BennyZanussi


BennyZanussi
újonc

A doboznak mi az alaptartalma?
Bumpert/Skin tok jár hozzá alapból?

(#44) Szulita28 válasza BennyZanussi (#42) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#45) Szulita28 válasza BennyZanussi (#43) üzenetére


Szulita28
senior tag

Fentebb írtam. Töltő, 2 db fólia, 1 akksi. Flip tok külön 3e, de érdemes egyből megvenni hozzá.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#46) BennyZanussi válasza Szulita28 (#45) üzenetére


BennyZanussi
újonc

És akkor most hogyan tudnek hozza egy masodik aksit szerezni hozza??? Es bumpert?

(#47) Szulita28 válasza BennyZanussi (#46) üzenetére


Szulita28
senior tag

www.concorde.hu

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#48) scorpio74 válasza Szulita28 (#47) üzenetére


scorpio74
tag

Sziasztok! Én is beállnék a sorba. Én is szeretnék venni egy ilyen telefont. Egy Samsung Tab 2 7-et és egy Alcatel ot-995-öt szeretnék vele leváltani. A TAB előnye, hogy nagyon gyorsan csatlakozik a gps-hez és aránylag elég gyors is és a fényképezője csodásan szép képeket csinál, benne van egy mobilnet kártyám, routerként és gps- ként szolgál. Az Alcatel, ha nincsen a mobilnet bekapcsolva, csak Wifiről használom, ugye ami a TAB-on van megosztva, akkor 12 óra nyúzás után 30-ig merül, ami a ZTE Skate-hez képest csúcs rekord. Az Alcatel-t zenehallgatásra használom, bp menetrend böngészésre, illetve GPS-re, elemlámpának.

Kérdésem a következő:

Mennyire gyors a GPS kacsolódás, a TAB kb 2-3 mp amig talál műholdat.
Hogy bírja a napi 12 órás zenehallgatást, a többi funkció mellett?
Használható-e elemlámpaként a hátsó LED?
Illetve a TAB 2-höz képest milyen képeket csinál?

Vagy ez a telefon, vagy egy Samsung i9200 Galaxy Mega 16GB. Szerintetek melyiket vegyem?
http://vip-phone.hu/spd/824666/Samsung-i9200-Galaxy-Mega-16GB-Kartyafuggetlen-mob

(#49) Szulita28 válasza scorpio74 (#48) üzenetére


Szulita28
senior tag

a GPS-szel azért vannak gondok, a Tab2-é sokkal stabilabb, és főleg a térképen való megjelenítése sokkal korrektebb. Ennek a szoftvere pl. össze-vissza forgatja a képernyőt időnként, és simán bepakol a szomszédos utcába, ha olyanja van. Ettől azért még használható, de a Samué jóval stabilabb. A jelet amúgy nem veszíti ez sem el, a kapcsolódás 10-15 mp.
Elemlámpa van benne. A képei - bár nem elemezgettem - sokkal jobbak ránézésre, mint a Tab-é (az egy fos volt ehhez képest jó fényeknél; setétben ez is fos, oda fényképezőgép kell).
Szerintem Concorde-ot vegyél. HW-ban is erősebb (bár ezt nem néztem meg pontosan, de a Mega nem az erős hw-ról híres, ez meg mégiscsak bő évvel későbbi kiadás), a kijelzője gyönyörű (Mega-é biztos gyengébb), kiegészítők olcsók hozzá. Ami a Mega mellett szól, h Samu, ami főleg sw-sen sokkal átgondoltabb. De pár nap alatt testre tudod szabni a Concorde-ot is, és onnantól elvész a lényegi különbség ebben. ill. a 2 év gari.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#50) Logan1212 válasza scorpio74 (#48) üzenetére


Logan1212
tag

Én is ot-995-öt és skatet váltottam le vele.
Gps jó, bár lehet rajta javítani.( sok telefon témájában az első hsz.-ben le is van írva jól)
12 órát biztos megbírja :D
Led természetesen lámpás.
Megának pl.: kijelzője is rosszabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.