Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8

Hozzászólások

(#39) azbest


azbest
félisten

Sikerült elindítanom egy Ubuntut a tableten.

Nem kapuzok, tényleg rajta fut :)

Hogyan:
A biosban a secure boot eleve le van tiltva, szóval ezzel nem volt gond. A fast bootot tiltottam még le, mert állítólag az ajánlott.

Ezután kell egy pendrive, amire feltesszük az egyik 64 bites ubuntut az universal usb installerrel [link] vagy a rufus [link] progival.

Viszont az uefi a készüléken 32 bites, a linux meg 64 bites változatban támogat csak uefit, ezért kell egy kis trükk. Rá kell másolni a 32 bites bootia32.efi -et a pendrive EFI/BOOT mappájába.

Ekkor már be tudja bootolni, ha egy aktív hub-ra van kötve a pendrive, egy egér és egy billentyűzet. De a splash környékétől kezdve üres képernyőt mutat alapból.

Induláskor esc gombbal előhozzuk a bios menüt, ott a boot devices-ben az usd device-t választjuk. Amikor indul, akkor a "Try Ubuntu without installing" kell nekünk, de nem nyomjuk meg, hanem előbb az E gombbal szerkesztjük a parancsot mögötte.

Valami ehhez hasonlót látunk

set gfxpayload=keep
linux /casper/vmlinuz.efi file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper nomodeset ---
initrd /casper/initrd.lz

A vastagított kell, hogy legyen kép indulás után.

F10 gombbal elindul és szép lassan betölt. De túl sok jóra ne számítsunk. Nem lehet használni egyik perifériát sem, kamerát sem. Hang talán van, nem néztem, de kitette az ikonját. Hálózat nincsen. A hiányzó cumókhoz kellene i2c driver, mert azok át vannak bekötve. A grafikus felület is döcög, mert nem használja ki a 3d-t. De arra pont jó volt, hogy a betett 32GB-os sd kártyára tömörítve lementsem a teljes belső tárhely tartalmát.

sudo dd if=/dev/mmcblk0 bs=4MB | gzip --fast -c | split -b 2000m - /media/ubuntu/valami/fájlnén.hi8.img.gz.

Így 2GB-os darabokban lementi a háttértárat. A tömörítés inkább csak azért kell, hogy az üresen lévő területet összenyomja picire.

Az ötleteket ezekről a linkekről merítettem: [link], [link], [link], [link] többek között.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi HI8
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.