Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cassidey válasza kiskornel (#49) üzenetére


Cassidey
senior tag

az a nagy baj, h nincs baba, szamomra pedig tema nulla volt a varosban ebben a szurkesegben. :( ugyhogy egy baratomrol lottem par kepet kavezas elott es slussz. es ezek sem lesznek eletem kepei az tuti..feldobtam flickr-re kicsiben, de ennyi telt eddig tolem.:)

johnjohn: megcsinalom neked, de ezt nem igerem mar holnapra, mert ma onos eso esett es olyan tukorsima minden, h tuti nem megyek sehova :B

[ Szerkesztve ]

(#52) kiskornel válasza johnjohn (#50) üzenetére


kiskornel
addikt

Johnjohn: Cseles. 3-4m a hyperfocal distance...

Cass: Iso 50, természetes tónusok, napfény, kisbaba, portré üveg, s ne túl messziről. Legyen kis háttér, amit mos.
(bocs, elkéstem, már írtad)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#53) johnjohn válasza Cassidey (#51) üzenetére


johnjohn
addikt

Persze, ráér, köszi.
Itt is jeges minden, a nagyobbik kutyám most kint heverészik a jégen, ilyenkor érzi jól magát, tekintve, hogy Moszkvai őrkutya. ( Boris Godunov ) Gratula a géphez, és köszi a múltkori értékelést

(#54) madgie válasza Cassidey (#51) üzenetére


madgie
titán

Engem csak az érdekel majd, milyennek találod a 40D után az AF rendszert. Gondolok itt a szélső mezők használhatóságára, sötétebb fényviszonyoknál való viselkedésre, ilyesmi :)

(#55) Cassidey


Cassidey
senior tag

azota se dolgoztam a vazzal :) de lassan lesz majd mutogatnivalo ha minden jol megy.

elso benyomasok:
- konnyu
- szuper fogas, egyelore nem hianyzik a markolat
- szuper lcd. na ezt bevallom eddig leneztem kicsit, es bar tovabbra sem vennek pl 50D-t 40D helyett csak mert jobb a kijelzoje, de tenyleg nagyon kellemes normalis kepet latni.
- meglehet nezni az akksi toltottseget pontosabban, pl 75%. aprosag, de nekem nagyon tetszik.:)
- a csajok rosszul lesznek ha meglatjak a porusaikat 21mp-en

johnjohn: neked holnap megcsinalom a kert keped

madgie: nem erzem rosszabbnak.. nem is ertek hozza.:) sot, gyakran hasznalok egy fokuszpontot, szerintem en meg a leggagyibb af-el is ellennek. ezt mastol kell megkerdezned.:)

az igazi melyviz amugy jovo hetvegen lesz, a legsotetebb kocsmaban lesz letesztelve ahol eddig jartam.

(#56) madgie válasza Cassidey (#55) üzenetére


madgie
titán

Na, akkor a kocsmás tapasztalataidat is várjuk... például anno a K10D pont ilyen helyzetben hasalt el nálam: a 40D AF-je még lazán dolgozott, ezzel szemben a Pentax csak szenvedve tekerte oda-vissza az objektívet.

(#57) Cassidey válasza madgie (#56) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen, en ugyanitt voltam a Pentaxxal, fenyeros obi nelkul, rengeteget szenvedett. azert vmelyik fixxel jelentosen konnyebb dolga lesz a vaznak.

(#58) Cassidey


Cassidey
senior tag

raw, import lightroomba, es export jpg-be, nem nyultam semmihez.

iso800 85/1.8 f/2.8 (itt vagtam kicsit)
[link]

iso100 24-70/2.8 70mm f/2.8
[link]

ja, a profile lightroomban camera standard.

[ Szerkesztve ]

(#59) sanyixXx válasza Cassidey (#58) üzenetére


sanyixXx
senior tag

uhh :Y :R

és a fotóalany is legalább ilyen szép :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#60) Szten Márs válasza Cassidey (#58) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm, az ISO 800 is teljesen kifogástalan. Viszont miért van az, hogy egyik képen sem igazán látok egyetlen részt sem, ami igazán éles lenne? :F
Direkt lágyítottad, vagy mi történt? (Hanyas élesítést alkalmaztál raw konverziónál?) Vagy a monitoromal/szememel van baj? :F (Igazából az előbbi milyenségét garantálni nem tudom, mert nem otthonról vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#61) OPiiPO válasza madgie (#54) üzenetére


OPiiPO
addikt

nekem az Olympus E-510 3 fókuszpontja is már sok volt, érdekes módon kitűnöen elvagyok a középsővel (persze ez megint csak amatőrségem egyik bizonyítéka :) )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62) Parci válasza OPiiPO (#61) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... én pedig újabban vágyom a sok fókuszpontot, mert próbálok leszokni a "fókuszálok és átkomponálok" megoldásról (közelre sokat téved az elforduló fókuszsík miatt). d300 powwwaaaaa!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63) Szten Márs válasza OPiiPO (#61) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem hiszem, hogy ez bárminek a bizonyítéka lenne, én is kizárólag a középső fókuszpontot használom, ha véletlen AF-es obi van fennt a vázon. Baromi gyorsan át lehet komponálni utána félig lenyomott expógombbal a képet, így baromi egyszerűen és baromi pontosan a kép azon részére kerül a fókusz, ahova akarom. És aligha hiszem, hogy bármilyen más módszerrel a valóban kívánt helyre gyorsabban és egyszerűbben oda tudnám helyezeni. Szóval nincs ezzel semmi baj - szvsz.

Persze sok felhasználásra, pl sportfotó, természetfotó, ahol nem árt a követő fókusz, ez nem használható.

Parci:
Igen, ez is igaz, közelre, kis DOF-nál érezni a parallaxishibát ennél a módszernél. Szóval közelre sem jó módszer, hasonlóan a fenti felhasználásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#64) Cassidey válasza Szten Márs (#60) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szten: nem tudom miert. mondom, se lagyitas, se elesites, semmi. beimportaltam lightroomba, es nyomtam egy export to jpg-et. miert nem eles a 85-ossel keszult kep? kozelebbi szemen a fokusz, meg a porusai is szuperul latszanak. a masikba jobban belelehet kotni ilyen szempontbol, mert kevesbe eles (24-70) de az en mercem szerint az sem eletlen.

(#65) Szten Márs válasza Cassidey (#64) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért nem éles? Hát pont én is ezt kérdeztem, hogy miért nem az :D
Akárhogy nézem, nem az. Majd otthon is megnézem, a saját monitorom előtt, hátha... Látom a pórusokat, de ez nem jelent semmit.
Nem mellesleg szerintem elrontottad a linkelést, mert mkét kép neve IMG_3813.jpg. Exifet nem néztem, de ugyanazt a képet linkelted be kétszer, egész biztosan. Szóval szerintem moderátori hatalmadat felhasználva javítsd ;]

(#66) Cassidey válasza Szten Márs (#65) üzenetére


Cassidey
senior tag

Javitottam, az se eles?? Arra gondoltam a porusoknal.

(#67) Szten Márs válasza Cassidey (#66) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aztafene, na EZ mostmár így éles. Tehát a 85-össel készült képen látom hol van az élesség és igen szépen éles. A másik viszont sehol nem az. Össze sem hasonlítható a kettő. És nem hiszem, hogy a másik obi ennyire rossz lenne, ott szvsz valami félrefókuszálás történhetett, vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#68) Cassidey válasza Szten Márs (#67) üzenetére


Cassidey
senior tag

Most visszaneztem, ne ertsd felre, nem letamadni akartalak. :) Csak szamomra a 85-ossel keszult perfect elesseg szempontjabol, es nem ertettem, h azzal mi a gond.

Most nezegetem a 24-70-es kepeket, en igazabol egyiket sem latom jobbnak.. csinalok par probat egy ujsaggal.

(#69) Szten Márs válasza Cassidey (#68) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk teljesen szélső állásban fotóztál vele teljesen nyitott rekesszel, lehet azt nem szereti. De meglepődnék, ha ennyit tudna.
(Egyáltalán nem támadtál le, szerintem a lehető legbékésebb hangnemben forumozunk mindketten :) )

(#70) Cassidey válasza Szten Márs (#69) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szerintem sem, de lehet vki olvas es meg azt hiszi. :) Nem akarom, h vmi agresszornak higgyenek.:)

(#71) kiskornel válasza Cassidey (#70) üzenetére


kiskornel
addikt

Szépek. Megérte megvenni ezt a fényképezőgépet.
Előbb-utóbb az obik is követni fogják az érzékelő felbontását...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#72) kiskornel válasza Cassidey (#70) üzenetére


kiskornel
addikt

Kétszer küldte el, de akkor ezt szerkesztem.

ISO 800 kicsit szemcsés, de kicsinyítve nagyon jó.

Ne felejtsük el, hogy ezek élesítés nélküliek. Szerintem a 24-70 képe is jó, ha fel van dolgozva.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#73) Cassidey válasza kiskornel (#72) üzenetére


Cassidey
senior tag

en is igy gondoltam, megse egy fix.. de most Szten elbizanytalanitott.

(#74) kiskornel válasza Cassidey (#73) üzenetére


kiskornel
addikt

Én nem vagyok szakértő, és nincs ilyen obim (24-70), de a következők azért logikus választ adnak:

2,8 (vagyis tág blende)
70 mm (vagyis végállás)
ISO100 (kis érzékenység)

Ez bizti nem a sweet spot-ja az obinak.
De a csaj azért nagyon ott van. :C

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#75) pitman válasza Szten Márs (#67) üzenetére


pitman
őstag

Én is ezt látom. Az ISO 100-as gyakorlatilag sehol nem éles (illetve látszik hogy hol kellene annak lennie, de nem az). A másik nagyon szép.

(#76) Cassidey válasza pitman (#75) üzenetére


Cassidey
senior tag

szerinted mi lehet a hiba?

(#77) madgie válasza Cassidey (#58) üzenetére


madgie
titán

Hm... érdekes, hogy többet kell rajta élesíteni, mint a 40D-85/1.8-on.

(#78) pitman válasza Cassidey (#76) üzenetére


pitman
őstag

Én a gép zajszűrésére tippelnék, vagy valamelyik képfeldolgozási algoritmusára.
Több neten látott tesztképnél volt már ez az érzésem (nem csak az új 5d kapcsán, hanem más típus, sőt márka esetében is). Mondjuk ez nem mérvadó, mert soha sem lehet tudni, hogy miben mennyi utómunka van. De az is lehet, hogy az új szenzoroknak már más a karakterisztikája, vagy másra fektetik a hangsúlyt.
Egyébként lv módban is ezt csinálja, vagy ott más a helyzet? A rekeszre már nem emlékszem, de lerekeszelve is ilyen a képe?

[ Szerkesztve ]

(#79) Cassidey válasza pitman (#78) üzenetére


Cassidey
senior tag

nem neztem live viewban, meg rekeszelve sem, eddig pihent az obi, most hasznaltam igazan eloszor (fennragadtak a fixek).
ha kepfeldolgozasi algoritmus, akkor a masikra miert nem volt ilyen hatassal?

(#80) kiskornel válasza Cassidey (#79) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem lehet a fókusszal gond. Próbáld meg utánállítani. Van rajt microadjustment, olvastam.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#81) kiskornel válasza Cassidey (#79) üzenetére


kiskornel
addikt

Van egy érzésem, de csak félve merem kimondani.

Nos, a homlok közepét felezd meg. Ott van az az egy lelógó hajszál. Azon van a fókusz. Vagyis a két szem közt, az orron túl lesz a fókuszsík. Ha ehhez hozzáveszed, hogy a DOF a 2,8 és a 70mm miatt milyen kicsi ezen a távolságon, akkor ezzel a képpel az a baj, hogy nem volt jobban lerekeszelve az obi.

Az arc 45 fokos elfordulása miatt nem találunk rajt éles mezőt. Nézd meg a másik képet, ahol a szemre van fókuszálva és a leányzó szeme pont merőlegesen van fényképezve. Ott is alig van DOF, de ott még belelóg az egyik teljes szem.

Szerintem a gond az, hogy nem a szemre fókuszáltál.

De ez csak egyéni vélemény...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#82) Cassidey válasza kiskornel (#81) üzenetére


Cassidey
senior tag

nem hasznalom az osszes af pontot, a szemhez legkozelebb allot valasztom ki, es egyszeruen ugy mozditom a gepet, h telibekapja a szemet. ekkorat nem fokuszalhat felre igy szerintem. teszek fel meg parat a sessionbol.

Rawok.. Megkoszonom, ha valaki megnezi, es kiokoskodunk vmit.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#83) kiskornel válasza Cassidey (#82) üzenetére


kiskornel
addikt

Ebben a cikkben (link) olvastam, hogy után lehet állítani a fókuszt a lencséhez. Valahol középtájt kezdődik a "For even more precise autofocusing" szöveggel.

Letöltöttem mindhárom képet. Mind homályos. Most nem tudsz otthon próbálgatni?

Egyik lencse, másik lencse, kép összehasonlít. Különösen a 5,6, 8 rekeszértékeket vizsgáld meg. Ha ott tűéles, akkor a 2,8 a bajság.

A mikrolencsék közti távolság is hasonló, úgyhogy a sűrűség se indokolná, hogy másképp viselkedjen, mint 40D-n.

Aztán a másik vázzal is próba cseresznye képek.

(Megjegyzés: még homályosan, rawba is jo ez a bige) :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#84) KTTech válasza Cassidey (#82) üzenetére


KTTech
veterán

2.8-as vagy fényerősebb objektíveknél ajánlom, ragaszkodj a középső AF ponthoz. A többi érzékenysége sajnos nem erre a kis mélységélességű helyzetre van felkészítve (meg egyébként is: a középső keresztérzékelős - és van pár darab láthatatlan segéd AF pontja -, a többi nem, nem úgy mint pl. a 40D AF rendszerében ahol minden AF pont keresztérzékelős, igaz ott is csak a középső az "érzékeny", ebben a tekintetben rosszabb az 5D mkII).

Az első kép totális csőd. Nincs egyetlen éles pont sem a képen, és bemozdulás is látszik. A reciprok szabályt kéretik sürgősen elfelejteni, ugyanis nem ilyen pixelméretekre van kitalálva... A harmadik kép majdnem jó lett, ez már közelít, bár itt is a 70mm-hez 1/60s tartozik... 1/125s jobb lett volna. A második képnél egyértelműen mögé fókuszált a rendszer: a hajszálak élesek lettek, a szem nem. Ja, és beltéren is ajánlom a napellenző használatát (sőt, minden esetben!), hogy ne csillanjon be az objektív úgy, mint a 3-as képen.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#85) Cassidey válasza KTTech (#84) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ket kep csillant be, csak ilyen ugyes-okos vagyok, h pont azt teszem fel.:)) Mind1 is.
Igazabol tudom en, h miben rosszabb az af mint a 40D-e, de franc se gondolta volna.. beallni a szemre nem tul bonyolult feladat ha odanyomom azt a szerencsetlen pontot a kozepebe. Atnezem a zaridoket is. De akkor se az igazi ez, a 85-ossel keszult kepekkel semmi baj, es azt is 1.8-2.8-on hasznaltam.

(#86) pitman válasza Cassidey (#79) üzenetére


pitman
őstag

Mert ott más érzékenységet használtál, tehát valószínűleg más paraméterek alapján dolgozta fel (de ez csak tipp).

(#87) pitman válasza Cassidey (#85) üzenetére


pitman
őstag

A fókuszálás után ugye nem komponálod át a képet? Ilyen kis mélységélesség esetén ugyanis ezzel elmehet a fókuszsík is.

(#88) Cassidey válasza pitman (#87) üzenetére


Cassidey
senior tag

nem, nem komponalom at, szelsot valasztok a kompoziciohoz, pont mert kenyelmesebb nekem mint a kozepsovel fokuszalni es aztan atkomponalni.

megneztem a session elejet, akkor meg mehetett a 85-ossel az iso 100 es nem ilyen. :(

megprobalok csinalni par tesztet

(#89) werttzui válasza Cassidey (#82) üzenetére


werttzui
őstag

Sajna nincs olyan programom ami képes megnyitni a képet!csak tippek : f2.8 talán kicsi a mélységélesség,esetleg minimális back-front fókusz, pontatlan AF,vagy az obi képtelen kirajzolni 21 Mpixelt,lehet még bemozdulás . próbálj fix pontra fókuszálgatni állvánnyal és anélkül különböző beállításokon jegyezd meg és amelyik a legélesebb azt próbáld meg alkalmazni bár arc és portréhoz nem kell nagy mélységélesség sőt élesíteni is csak a szemet szokták az arc nem is baj ha el van picit kenve. ps 4 és új plugin ill a saját progi kivételével van olyan program amivel meg lehetne nyitni??

PENTAX

(#90) Cassidey válasza werttzui (#89) üzenetére


Cassidey
senior tag

en lightroomot hasznalok, az kezeli, amugy nem tudom sajnos. de kiexportaltam neked igy nyersen jpg-be. koszi, h megnezted.

[link]
[link]
[link]

(#91) werttzui válasza Cassidey (#90) üzenetére


werttzui
őstag

Köcce :) ! Az első bemozdult picit a másodiknál mögé ment a fókusz a harmadik (sajna) az obi ezt tudja . Leméretezed és élesíted ahol kell ennyi.

PENTAX

(#92) werttzui válasza werttzui (#91) üzenetére


werttzui
őstag

Na utánanéztem picit ez az obi f2.8-on 70mm-en tényleg ennyit tud a hiba nem az ön készülékében van :)
Ja ha van 85-ös fixed akkor használd azt portrézásra én a zoom-obit ha már ilyenem lenne el is felejteném.

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#93) Cassidey válasza werttzui (#92) üzenetére


Cassidey
senior tag

:) alapvetoen azt szoktam, mert alom kepe van. a 24-70-et nem is hasznaltam igazabol miota megvan, irtam is regebben, h ha tovabbra is igy lesz eladosorba fog kerulni. vasarnap ugy dontottem, itt a nagy alkalom, h bevetesre keruljon. ;)

(#94) partymaci


partymaci
aktív tag

üdv
5d-vel keszult fotoknal nemapasztaltatok olyat, hogy mikor feher ruhat (is)viselő embereket fotoztok, mutemi lampaknal, ..fehér ing, menyasszonyi ruha stb. hogy az arnyekos reszeknel magentasodik. nem marad meg a szurke arnyalat... meg mintha a sárga kicsit hianyozna a kepekbol.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#95) #27070592


#27070592
törölt tag

Az első mozifilm, amit 5DmarkII-vel forgattak.

(#96) kiskornel


kiskornel
addikt

Nézi valaki, hogy Andi mostanában miket csinál? Nagyon durva. Nagyon jó képek, szép csajok, rikító ruhák...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#97) PNP


PNP
őstag

up

(#98) _Gudella


_Gudella
senior tag

Üdv!

Olyan problkémám akadt, hogy 1 giga körüli videófájlokat nem tudok felmásolni a gépre (5D mark II, Sandisk extreme III 8GB 30MB/s kártya)

Tapasztalt más is ilyesmi hibát? Lehet hogy a Win XP nem kezeli normálisan ezeket?

(#99) _Gudella válasza partymaci (#94) üzenetére


_Gudella
senior tag

Én eddig úgy vettem észre, hogy minden váznál ki kell tapasztalni a hozzá ideális fehéregyensúly beállításokat, nem lehet csak megszokásból húzgálni a fehéregyensúly csúszkákat a bevált helyekre miután vázat cseréltél

(#100) _Gudella válasza _Gudella (#98) üzenetére


_Gudella
senior tag

A Canon EOS Utility-vel sikerült letöltenem a fájlokat...

(#101) nyitty


nyitty
csendes tag

Hello mindenki, mivel ez egy 5D Mark II topic, gondoltam bemasolom ide ezt, hatha valakit erdekel, foleg olyanokat, akik a fenti gepet keszulnek megvasarolni:

Jelenleg kulfoldon tartozkodom, itt lattam meg egy boltban ezt a fantasztikus fenykepezot igencsak learazva. Mivel sajnos nekem nincs penzem a megvasarlasara, ezert ugy gondoltam, eladasra kinalom.
Ezert az arert hihetetlenul megeri, sot, ha valaki esetleg a tovabbadasan gondolkodik, meg tovabb is tudja adni nemi haszonnal.
Az eredeti ara 2500 euro, most 1850 euroert aruljak, tehat -650 euro!
Erre en 100 eurot rateszek, de aki tudja milyen ez a gep es ert hozza, az tisztaban van vele, hogy mit tud, annak nem kell magyarazni tovabb, hogy milyen alkalmi vetel is ez.
Sajnos semmit nem tudok garantalni elore, mivel egy darab volt meg a boltban, tehat minel hamarabb jon vevo, annal valoszinubb, hogy meg meglesz.
Ha jelentkezik egy vevo, akkor elmegyek es megnezem, hogy meg aruljak-e.

Udv

(#102) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Hátha érdekel valakit:

http://www.petapixel.com/2010/04/09/house-season-finale-filmed-entirely-with-canon-5d-mark-ii/

A Dr. House évadzáró részét kizárólag ezzel a géppel forgatták. Azért ez nem semmi és nem kis reklám ennek a gépnek. Május 17-én sugározzák az epizódot (amcsiknál) kíváncsian várom milyen lett.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#103) _Gudella válasza Thulcandra (#102) üzenetére


_Gudella
senior tag

kicsit furcsállom mikor ekkora terjedelmű dolgokat végig ezzel a géppel filmeznek... mert néhány dologra tényleg eszméletlen jó, és mindet ver a sokmillió forintos kategóriáig, viszont sok helyzetben borzalmasan megöli a képminőséget a moiré és aliasing.. jó lenne tudni hogy az ilyen produkcióknak valyon van rá valami ellenszere?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.