Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Tisztelt fórumozók!

Hogy ne az eddig kiemelt Programozás fórum topikba menjenek ömlesztve a kérdések, ezért úgy gondoltam érdemesebb lenne adott nyelvenként témákat létrehozni. Tehát mostantól minden C nyelvvel kapcsolatos kérdés ide kerüljön, meglátjuk van-e rá igény.

[ Módosította: Kalandor ]

90 87.5 87.8 87.5

(#2) doc válasza kicsitomi88 (#1) üzenetére


doc
nagyúr

nem rossz ötlet, de akkor már bővítsük ki c++-szal a címet :)
IDE-ből meg van még bőven ügyes és ingyenes, pl. Code:: Blocks, Kdevelop,stb.

(#3) kicsitomi88 válasza doc (#2) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Majd a modiknak szólunk ha leírod olyan formában ahogy a hszben van, hogy bővítsék. Külön gondoltam a C++-t, valamint Delphit, Pascalt, Assemblyt, Javat stb... Csak meg kéne szerkeszteni igényesen az első hszeket.

Ja és lobbizni kéne, hogy kiemelt témák legyenek és ide küldjék máshonna az adott témában kérdezőket.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#4) amargo


amargo
addikt

Én pártolom régebben is volt ilyen, csak elsüppedtek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ajánlom figyelmetekbe ennek a topicnak a sorsát: [link]

Egyébként C és C++ szerintem is mehet egy füst alatt.

Skynet is real. It's called Google.

(#6) doc válasza FehérHolló (#5) üzenetére


doc
nagyúr

mondjuk én azt a zárást sem érzem jogosnak
-az első totyik azért nem jó, mert az csak a Linux alatti c-programozassal foglalkozik (ami nagyon jo dolog, de van aki w32 ala (is) fejleszt)
-a második c++-os, meg a "gyors segítség" sem feltétlenül passzol egy általános c/c++-topicba
-a harmadik meg aztán fényévekre van a c/c++-tól...

(#7) Lortech válasza FehérHolló (#5) üzenetére


Lortech
addikt

Amire reakcióként az illető moderátornak jeleztem is, hogy nem egészen jók azok a topikok, amiket linkelt (először csak a C++ és a VS C# topikokat linkelte, később az ajánlásom hatására a linuxos c topikot is beralta), mivel elég jelentősen eltérnek ezek a nyelvek gyakorlati szempontból, és sokszor feleslegesen keveredik a kettő (c/c++) és ez félreértésekre adhat okot. Felvetette válaszában, hogy moderátor kollégáival megbeszélik és majd idővel rendbe szedik a szoftverfejlesztés részt.
Szerintem igencsak fáférne már a ph-ra a szoftverfejlesztés rész rendberakása. Legalább minden nyelvnek vagy jól elkülönülő témakörnek egy külön topik, normális kezdőhozzászólással (mint pl ebben a topikban), nem olyanokkal, amik pl. egy házifeladat megoldásában kérnek segítséget, aztán úgy maradtak, és nagy topikokká váltak.

Thank you to god for making me an atheist

(#8) kicsitomi88 válasza FehérHolló (#5) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Terminológiailag két különálló nyelvről van szó, sztem kétfelé kell szedni, nem véletlenül van Prog.hun is kétfelé szedve.

90 87.5 87.8 87.5

(#9) peterszky válasza doc (#2) üzenetére


peterszky
őstag

Code:: Blocks tényleg egész jó, viszont a KDeveloppal nem tudtam igazán megbarátkozni.
A C:: B Linux alatt is megy?

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#10) doc válasza peterszky (#9) üzenetére


doc
nagyúr

igen, azért is válaszottam hosszas keresgélés után, mert Linux és w32 alatt is megy
mondjuk azóta is vim-ben szerkesztem a programjaimat :DD
A Kdevelop meg nagyon jó kis cucc, nagyon sokat tud, de egyáltalán nem állt kézre :(

(#11) kicsitomi88 válasza peterszky (#9) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igen, linux alatt is megy.

90 87.5 87.8 87.5

(#12) Gergello


Gergello
addikt

Ha már C:

grafikus mód alatt (dos), mivel tudom kiíratni változák tartalmát? szöveges módban printf, de itt az outtext és outtextxy-t nem lehet paraméterezni.

(#13) FehérHolló válasza Lortech (#7) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nincs nekem semmi ellenvetésem, hogy létezzen külön C topic, de emlékeim szerint a C++ topicban minden értelmes C-s kérdésre is válaszoltak.

Ez a hely meg szerény véleményem szerint soha nem lesz egy prog.hu. Ide inkább hardware-es érdeklődésű emberek járnak. De ez egyáltalán nem baj.

Skynet is real. It's called Google.

(#14) doc válasza Gergello (#12) üzenetére


doc
nagyúr

azért pici kreativitás meg gondolkodás nem ártana :(
outtextxy? az a bgi-féle "grafikában" van, ugye?
ha jól emléXem, ott egy stringet tudsz vele kiiratni - vagyis ha a változó értékét akarod látni, akkor bele kell rakni egy stringbe, pl. itoa vagy sprintf

(#15) amargo válasza peterszky (#9) üzenetére


amargo
addikt

Én linux alá is inkább az eclipse ajánlanám.

Szerk:
Legalább is a KDevelop összefosta megát egy kisebb projektem láttán is.. nemértek hozzá, de nem is szimpatikus..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#16) doc válasza amargo (#15) üzenetére


doc
nagyúr

nekem ment a kdevelop gond nélkül, pl. ezzel: Brikx
egyszerűen nem állt igazán kézre, nem volt kényelmes használni
a legjobb akkor is a vim+make :D

MOD: ez az eclipse sem néz ki rosszul, régóta tervezem hogy megismerkedek vele, lehet szánok rá egy kis időt

[ Szerkesztve ]

(#17) Gergello válasza doc (#14) üzenetére


Gergello
addikt

ráadásul a síma printf is működik graph mód alatt, inkább csöndben maradok :O

(#18) camino


camino
tag

Bocs, ha láma kérdés:

fp=fopen("c:\\valami.txt","r+t");

a fájl kiterjesztése változik. hogy lehet a char változót betenni kiterjesztésnek??? :F

(#19) Gergello válasza camino (#18) üzenetére


Gergello
addikt

Összemásolgatod,

fp=fopen(eleresi_ut,"r+t");

eleresi_ut sztring utolsó karaktereit(kiterjesztés) lecseréled az új kiterjesztésre, vagy a fájlnevét másolgatod strncpy-vel.

(#20) camino válasza Gergello (#19) üzenetére


camino
tag

Köszi! Az utolsó karakterek cseréjével sikerült! :R

(#21) camino


camino
tag

még valami: hogy tudom a villogó kurzort letiltani? rég programoztam már, de úgy emlékszem, h ki lehet iktatni... csak nem emlékszem, hogy hogyan.... :DD

(#22) kicsitomi88 válasza camino (#21) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Beletelt 20 percbe, de megtaláltam. Emlékeztem, hogy valahol már láttam: ÍME

90 87.5 87.8 87.5

(#23) camino válasza kicsitomi88 (#22) üzenetére


camino
tag

Köszönöm! Isten vagy :R Többet ma már nem nyavajgok..... :)

(#24) kicsitomi88 válasza camino (#23) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Csaj hogy tudd: Ezt 25 perccel ejfel utan irtad :D

90 87.5 87.8 87.5

(#25) camino válasza kicsitomi88 (#24) üzenetére


camino
tag

jah.... most ki kell bírnom 23 óra 11 percet :) na mindegy kezdem egy kis alvással.... Jó éjt! ;)

(#26) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Ha valakinek lenne ötlete az első hsz bővítéséhez, szóljon.

90 87.5 87.8 87.5

(#27) camino


camino
tag

gotoxy-ba lehet tenni változót :F

(#28) Lortech válasza camino (#27) üzenetére


Lortech
addikt

Lehet. Miért ne lehetne?

Thank you to god for making me an atheist

(#29) camino válasza Lortech (#28) üzenetére


camino
tag

Oh, tényleg. Bocsi, én barmoltam el valamit! :)

(#30) Frenky87


Frenky87
aktív tag

üdv!

Agy kis segítségre lenne szükségem. A suliban (KVK) c-ben megy a programozás és nem ártana itthon is gyakorolgatni kicsit. Viszont 64bites vista alatt kellene futtatni a gcc-t. Megoldható ez valahogy?

Csak emiatt nem szeretném barátnőm gépét nyúzni (32bit, XP)

///

(#31) kicsitomi88 válasza Frenky87 (#30) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Esetleg DevC++? Vagy egy VMware Workstation ? :D


MKINEK: Alairasom !!!

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#32) doc válasza kicsitomi88 (#31) üzenetére


doc
nagyúr

vagy Code:: Blocks :)
gcc-t (pontosabban a w32-es verzióját, a mingw32-t) tudsz használni mindkettőhöz

(#33) Blaise válasza doc (#32) üzenetére


Blaise
veterán

Még egy szavazat Code:: Blocks-ra ;)

[ Szerkesztve ]

(#34) Gergello


Gergello
addikt

Lenne egy kicsit összetetebb grafikai programkódom, amiben van egy hiba, lehet hogy valami triviális dolog , de már nem tudok rájönni mi .
A hibajelenség: tul. ferde hajítás, számolom az y értékeket, léptetem az x-et van parabola minden..., de van egy alakzat amit el kellene találni, nem kell, hogy a végpontja találja el, az is elég ha átmegy rajta. Ha csak x értekre vizsgálom a találatot akkor minden oké, de ha y-ra is (gyak ha átrepül fölötte az ne legyen érvényes) akkor nem számolja a találatokat. aki lefuttatja úgyis látni fogja.

itt lenne: link

[ Szerkesztve ]

(#35) amargo válasza Blaise (#33) üzenetére


amargo
addikt

Viszont csak a nightly builds-okkal érdemes használni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36) Blaise válasza amargo (#35) üzenetére


Blaise
veterán

miért ?

(#37) doc válasza Blaise (#36) üzenetére


doc
nagyúr

mert az utolsó "stabil" változat már embertelen régi :)
mindennap csinálnak snapshotot, a fórumban le is tudod tölteni vindózra is meg linuxra is

(#38) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Ha par C-ben picit jartasabb szaki megnezne, es gyors elmondana a velemenyet akkor mihamarabb kiraknam Logutra. Ez meg tulajdonkepp nem a sorozat, csak egy elozetese.

http://kicsitomi88.extra.hu/c.rar

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#39) Gergello válasza kicsitomi88 (#38) üzenetére


Gergello
addikt

Mehet ki lazán. Szerintem jó ez így példa programokkal és egy-két utasítás leírásával.

(#40) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Kész van a cikk
holnap reggel 6:30tol olvashato lesz.

90 87.5 87.8 87.5

(#41) Daneey


Daneey
tag

Ajánlanék egy oldalt az első hsz.-hoz: cprogramming.com

[ Szerkesztve ]

(#42) kicsitomi88 válasza Daneey (#41) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Majd összeszedem a javaslatokat es belerakatom, köszi.

90 87.5 87.8 87.5

(#43) Avalon válasza Blaise (#33) üzenetére


Avalon
tag

Linux alatt (Ubuntu Gutsy) érdemes kipróbálni az Anjuta IDE-t, nekem bevált, habár code::Blocks-t nem próbáltam még.

A cikkhez: Érdekes próbálkozás, és bár lehet csak a szakmai sovinizmus beszél belőlem, nem hiszem, hogy programozni meg lehet tanulni netes cikkekből. Egy kicsit komolyabb program elég kemény matekos alapképzettséget és algoritmiai ismereteket igényel, habár az ötlet mindenestere érdekes, és nem fogok bánkódni ha nem lesz igazam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) doc válasza Avalon (#43) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem meg pont netes cikkekből lehet a legjobban megtanulni programozni :)
a matek, főleg a "kemény" matek meg csak bizonyos feladatokhoz kell, pl. egy egyszerű felhasználói program megírásához felesleges, aki meg pl. OpenGL-ben akar programozni majd úgyis megtanulja amit muszáj :D

(#45) RazoR_45


RazoR_45
tag

Nagyon király 1.rész ikor jön ki??:)

(#46) kicsitomi88 válasza RazoR_45 (#45) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mar keszul, legkesobb november 5.

90 87.5 87.8 87.5

(#47) Nantucket válasza doc (#44) üzenetére


Nantucket
tag

Hát ezzel tökéletesen egyetértek, matek nem nagyon fog kelleni a programozáshoz, én megírtam már 1-2 programot, de olyan problémával nem szembesültem még amihez hű de nagy matek tudás kéne, és még nem írta meg senki előttem. Szerintem most így elég nehéz lenne olyan témakört mondani amit még nem írt meg senki (és persze ingyé hozzáférhető), kellöen ügyesen. Szerintem programozni, csak netről lehet megtanulni, és nem arról szól a dolog, hogy mekkora koponya vagy, hanem, hogy mennyire tudsz modellezni (ez is inkább tapasztalat) és mennyire tudod felhasználni azt a rengeteg cuccot ami már létezik.

Gyűlölöm a HDD-ket

(#48) kicsitomi88 válasza Nantucket (#47) üzenetére


kicsitomi88
őstag

En eppen azon gondolkodom, h fogom a kovetkezo felevben a kalkulust applikalni, de ennek ellenére a gondolkodásmód elsajátítása miatt kell a matek.

Milyen programokat írtál amihez nem kell matek de mégis lefedi a programfajták nagy részét? Gondolom nem vállalatírányítási rendszert dobtál össze.

Tevedes ne essek, sok hulyeseget tanul az ember egyetemen is, de megegyszer mondom a matek: elsajatitando gondolkodasmod.

Netrol meg nem lehet megtanulni programozni, esetleg kódolni ami két igen különböző dolog. Programozni elobb tanulsz meg matekon. Ja es persze a netrol megtanult dologbol is inkabb ganyolas lesz, mint kódolás.

Modellezes alatt mit ertesz?

Ha esetleg megosztanad azokat a programokat, ha penzbe kerulnek akkor meg, hogy egyaltalan mit csinal akkor lehet h valtozik a velemenyem.

90 87.5 87.8 87.5

(#49) Nantucket válasza kicsitomi88 (#48) üzenetére


Nantucket
tag

Ne érts félre én nem azt mondtam, hogy nem jó dolog ha vki vágja a matekot, de szerintem nem az kell ahhoz hogy jó programozó legyen vki. Szerintem a programozói állások kb fél százalékához, de inkább még kevesebbhez kell igazi matek tudás.
Az hogy úgy írtam a programjaimat, hogy nem kellet hozzá matek az nem azt jelenti, hogy nincs bennük egyáltalán, hanem azt hogy nem én írtam meg őket (valószínűleg nem is tudtam volna, de biztosan nem olyan minősgben, mint ahogy mások tették), én csak használtam mások könyvtárait. És itt most nem ilyen <1000 soros hello word-ökről beszélek.
Modellezés alatt az adott probléma modellezését, dekomponoálását értem, azaz hogy hogyan alakítod ki az osztályhierarchiádat, ha valaki erre igazán ráérez és olyan megondolt formában alakítja a program struktúráját, hogy kinézetre a dolog hasonlít mondjuk a java api-hoz vagy a dotnet base classhoz (és itt végtelen számú példát lehetne felhozni), és ha leültet bárkit elé, kezébe nyom egy doksit, akkor az gond nélkül átlátja hogy mi miért van, szerintem az az igazi programozó.

Gyűlölöm a HDD-ket

(#50) RazoR_45 válasza Nantucket (#49) üzenetére


RazoR_45
tag

Nem akarlak lehuzni de a progaramozás alapja mindig is a metk volt amikor még 1 és 0 létezettt szerinted higy emeleték 10-es számrendeszerbe mondjuk a 214-et vagy egyéb dolgokat és az algoritmushoz is elengedhetetlen a matek ugyhogy matek az kell a programozáshoz és némi fizika példul egy gömb vagy bármely más térbeli alak készitésekor :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.