Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Szégyen, hogy a sörnek már van, a bornak meg nincs saját totyikja.

Mindez arról jutott eszembe, hogy épp most bontottam ki a Thummerer Egri Cabernet Sauvignon 2003-as évjáratból egy palackot, és az illata sajnos sokkal többet ígér, mint amit az íze ad. :(
2100 forintért inkább nem ajánlom.

Szóval kedves borbarátok, tippeket, ötleteket, élményeket és mindent a jó borokról.

Meg a rosszakról. ;)

(#2) ngabor2


ngabor2
nagyúr

én az édes fehér borokat szeretem, pl. szamorodni édes, vagy késői szüretelésű hárslevelű.
a vöröst max kólával... de ez egyeseknek szentségtörés, úgyhogy csak halkan jegyzem meg.

a címet kicsit átírtam, remélem jó így is.

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nekem grillezéshez, a Nagyrédei Cabernet Franc jött be a legjobban :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Motion_Blur válasza divot (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Aki az erősebb borokat szereti:

Szekszárdi Bikavér 2003 (Liszt pincészet)

Pár hete ittam ilyet (elég sokat), de nekem túl bika volt...

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) divot válasza ngabor2 (#2) üzenetére


divot
veterán

Akkor inkább ne igyál vöröset. :DDD

Egyébként ez általában egy hosszú érési folyamat, amit mindenki vörösboroskólával kezd, aztán szép lassan áttér a száraz borokra.

A desszerborok közül én is a szamorodnit kedvelem, bár egy jó asszú se rossz. De ha ebből a műfajból akarsz igazán finomat inni, akkor kóstold meg az Ács Cuveé-t, vagy a Szepssy Cuveé-t. Mindkettő felejthetetlenül finom.

(#7) fokukac válasza divot (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

valami fenomenális érzéked van a topicnyitáshoz... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8) nyávogi válasza divot (#1) üzenetére


nyávogi
tag

Meleg szívvel tudom ajánlani, az 1999-es Tóth István féle Egri Bikavért. Az egyik legjobb, ebből a kategóriából, amit az utóbi időkben ittam :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#9) divot válasza nyávogi (#8) üzenetére


divot
veterán

Hát, basszus, ma épp egy Tóth Bikavért nézegettem, de nem ezt az évjáratot, aztán mégis inkább a Cabernet mellett döntöttem, mert hogy hideg van, és ilyenkor a testesebb borok ideje jön el.
Hiba volt.

(#10) viharhozo


viharhozo
addikt

A kutyaPH!áját (kutyas topik) stipi-stopi!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#11) nyávogi válasza divot (#9) üzenetére


nyávogi
tag

Annyira még nincs hideg ;) ha már vörösbor, akkor a Teleki-féle 2003-mas villányi cabernet sauvignon sem rossz választás...de a Teleki jobb..

piqla: én spec szeretem a mavrodafnét is, csak juss hozzá itthon, ha tudsz.

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#12) piqla


piqla
őstag

Gorog bort se ott, se itthon, senki :O

Szereted az állatokat?

(#13) divot válasza piqla (#12) üzenetére


divot
veterán

A krétai raké (nem tudom hogy kell írni) érdekes világ, én egész jól elvoltam ezzel a kátrányos ízzel. :)

(#14) divot válasza viharhozo (#10) üzenetére


divot
veterán

Hogy ontopic legyek: [link]

Az egyik kedvenc borom. :)

(#15) NoLF


NoLF
addikt

én mint sörbarát, félve írok ebbe a topicba, de meg kell tennem mert tegnap olyan történt ami szökőévente egyszer szokott kb...
bort ittam.
3 puttonyos tokaji aszút csorgattam a belembe oldalbordámmal együtt, és bizony nem volt rossz :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#16) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nem sok közöm van a borokhoz, de most (nemsokára) lesz a Budai várban a borfesztivál. (Szept. 6-10)
Gondoltam beírom. :U

u.i.: A topikcím politika mentes? :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#17) robekri válasza divot (#14) üzenetére


robekri
addikt

Ez nagyon LOL ez a bor! :DDD

Itt egy kis versike hátha valaki keresi!

Eljott a szep nap, midon a legjobb pi-
ros bor mellett koszontunk, es a boros kan-
nat ket kezre fogva, hangos rivalgassal
kivanunk Neked mindenfele jot, es, hogy
elvezd eleted boldog orait, mert a kis fa-
kado rozsa is egyszer virit, es a Te tava-
szod is elhervad egyszer, es a regi jo ba-
ratok szeretete ovez akkor is, midon az iva-
szasok boldog emleke mar a multe lesz.
.
Mindnyajan oszinten es orommel sza-
vatolunk azert, hogy meg sok even at aka-
runk a Te dicso napokat latott oreg fa-
ludban borozgatni, es emlekezni elmult tava-
szodra!

Ha van kedvetek olvassátok minden 2. sort!:DDD

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#18) divot válasza robekri (#17) üzenetére


divot
veterán

Lol?

Kóstold meg, az egyik legjobb a piacon.

(#19) net84


net84
őstag

Elég régóta borozgatok...eddig főleg csak vörösből, de egyre gyakoribb a fehér bor is a palettán
Amik nekem eddig bejöttek:
A már fent is említett Szekszárdi Bikavér 2003 (Liszt pincészet), erős, de kellemes, egyébként a Liszt pincészetnek érdemes a többi borát is megkostolni, nagyon jó borokat csinálnak.
A Hiltop borok is finomak, igaz ebből még a fehér ''típusokat'' nem próbáltam.
A minap pedig a Szent György hegyi borokat próbáltam ki. Az édes, félédes kedvelőinek a muskotályos (remélem így írják), szárazból pedig, ha jól emléxem :DDD kéknyelv volt, aminek kellemes volt az íze...

Read only...

(#20) divot válasza net84 (#19) üzenetére


divot
veterán

Mármint kéknyelű... :DDD

Az egyik ősi magyar fajta, majdnem eltűnt, és csak néhány éve kezdték el újra termeszteni. Szerencsére, mert nagyon jó bort ad a Balaton északi részén.

(#21) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Töprengő, Lehoczky? :DDD Két ''nagyszerű'' bor... :D

I am having fun staying poor.

(#22) Steve-S


Steve-S
tag

Bort nem nagyon csípem, inkább sörös vagyok. Mondjuk részegen már bármit lenyelek. :D
Inkább csak kólával vegyítve szoktam inni. :)

Set The World On Fire!!!

(#23) net84 válasza divot (#20) üzenetére


net84
őstag

mondom én :DDD csak a tábla annyira mozgott, hogy nehezen tudtam megjegyezni, hogy mit is iszok :)
és szárazsága ellenére tényleg egy jó bor

Read only...

(#24) Bibby


Bibby
addikt

Van a monarchia boroknak reklámja a tv-ben. Egy srác mondja hogy megkapta élete első borát a papájától. Aztán a szöveg: ''Mindenkinek van egy palack bora, amit majd csak akkor nyit ki...'' Ezután újra a csávót mutatják, aki zavartan annyit mond: ''palack''. Valaki mesélje már el ez miről szól, mert agyhugykövet kapok annyira értelmetlen. :DDD

Ελευθερια η θανατος

(#25) ESP válasza divot (#20) üzenetére


ESP
senior tag

Üdv a topiknak...

Amúgy itt nálunk a Balaton-felvidéken reneszánszár éli az ősi magyar fajták újraélesztése...
Elég megnéznetek a pincék palackos kínálatát és láthatjátok, hogy az ún. divatborokon (késői szüretelésű, jégbor, töppedt szőlőből készült borok, valamint a méltán híres s ugyanakkor alig emlegetett Badacsonyi Aszú) kívül teret nyernek a tradícionális fajták...

A [link]-en Badacsony -szerintem- legfinomabb borait találjátok...

Ha valaki a Balaton-felvidéken jár keressen meg nyugodtan és tudok pár jó helyet ajánlani...mert ugye tudjátok, hogy nem mindíg az a legjobb, ami a legtöbbet szerepel a médiákban és a köztudatban...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#26) parandroid válasza divot (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látatlanba megtippeltem, ki a topiknyitó. Nyertem.
Asszem bontok valami fincsi félszáraz fehéret.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) Integra válasza parandroid (#26) üzenetére


Integra
titán

én is eltaláltam:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) divot válasza ESP (#25) üzenetére


divot
veterán

Egyszer ittam jégbort, és sokkal finomabb, mint a Tokaji Aszú. Vagy nem is finomabb, hanem harmonikusabb, könnyebben édes.

(#29) divot válasza parandroid (#26) üzenetére


divot
veterán

Jóvanna, kő egy kiss kúltura is ide, vagy nemm? :DDD


Egyébként meg szárazat bonts, mert félszárazból nagyon kevés borász készít jót.

(#30) Integra válasza divot (#28) üzenetére


Integra
titán

szerintem nyugoadtan hívhatod finomabbnak:)
a tokajit nagyon lerontotta a sók kókler... ugyanaz történt itt is mint villányban
sokkal finomabb borok vannak mint a tokaji, ami nem azt jelenti, hogy ott nincsen büntető finom bor, de nem a nagy kereskedő házaknál kell keresni ezeket

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) divot válasza Integra (#30) üzenetére


divot
veterán

Jómagam Szepsy mesterrel tartom a kapcsolatot, így igazából rossz tokajit utoljára kamaszkoromban ittam. (Mert hogy Tokaj-Hegyalján nőttem föl.)

(#32) ESP válasza divot (#28) üzenetére


ESP
senior tag

Egyszer ittál jégbort...de nem a jégbort... :DDD

Amúhy a linket mindenképp akjánlom figyelmedbe...

(a Badacsonyi Aszú több esetben is megverte a Tokajit... :P )

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#33) Integra válasza divot (#31) üzenetére


Integra
titán

akkor vágod, hogy miért lett kókler tokaj nagy része

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) divot válasza Integra (#33) üzenetére


divot
veterán

Hajaj, mi az hogy, nagyon is. És főleg Tokajban lehet igazán szarokat venni. Amúgy turistásan.

(#35) nyávogi válasza divot (#29) üzenetére


nyávogi
tag

ha már félszáraz, akkor a tokaji ófurmintok között érdemes keresgélni. Elképesztően finomak, gyümölcsösek! Egyszerre érzi az ember a szőlőt, a napfényt, a pince, hordó ízét.
De vörösből, a száraz, a favorit. Thummereréknek vannak még nagyon jó, száraz vörösboraik, a 2000-2002 évjáratokból..

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#36) NoLF


NoLF
addikt

megint csapdába estem, a vendégségben nem volt sör... :O pedig tudták, hogy megyek.

kénytelen voltam hát elfogyasztani egy üveg '96os Tokaji szamorodnit, meg kell mondjam elég fincsi volt :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#37) Integra válasza divot (#34) üzenetére


Integra
titán

egyik cimbora tokajban vörösborral kísérletezgetett és állítólag brutálisra sikerül, alig várom már hogy megkóstoljam:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

az alábbi borok verhetetlenek!

Gondűző
Koccintós
Zöldszilváni
asszem az utolsó már rendes üvegben van, nem műanyagban:DDD ;]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#39) erdey_a válasza sanyixXx (#38) üzenetére


erdey_a
őstag

...meg a lakhegyi mézes :) (ez is üveges és ''söröskupakos'')
[link]

[Szerkesztve]

Vérboci

(#40) xcsab


xcsab
aktív tag

Most voltam nemreg gorogben es kiprobaltam a helyi specialitast, a RECINAT .... ilyen szart meg nem ittatok garantalom, de a hatas miatt muszaly kiprobalni(meg masnap is erzed :Y ) :C

Just do it!

(#41) F-ECT$


F-ECT$
titán

Volt valaki a Várban borokat kóstolni?

Dive ever, work never.

(#42) F-ECT$ válasza Bibby (#24) üzenetére


F-ECT$
titán

Először azt mondja, hogy üveg, és másodjára mondja, hogy palack. Így már megvan? :)

Dive ever, work never.

(#43) Out


Out
addikt

Ha borrol van szo en akkor csakis Medina-t iszok, az ize mar szinte olyan mint a mustnak, fincsi :o)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#44) as_Rock válasza ESP (#32) üzenetére


as_Rock
őstag

Nézz át sógorékhoz, ha igazán jó jégbort akarsz inni, nálunk sokszor nem is valódi az a jégbor amit annak adnak el...
Badacsonban pedig nincs aszú, mint ahogy elvileg Ménesen sincs Kadarka aszú:), merthogy azt tokajon kívül csak a szlovákoknál lehet hivatalosan használni:)

Integra jól mondja, Szepsy aszúk minőségben ütnek, de nem kicsit:D igaz meg is kérik az árát még pincében véve is:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#45) F-ECT$


F-ECT$
titán

Fehérbor, jégbor, aszúk... Itt mindenki ilyeneket iszik? :Y Jó kis száraz vörösbor, úgyis jönnek a hideg téli esték :) Tavaly téli kedvenc: Bock Syrah. (Bár egy csöppet drága...)

Dive ever, work never.

(#46) as_Rock válasza F-ECT$ (#45) üzenetére


as_Rock
őstag

Francokat:), de azt is, ha már egyszer ott van előttem:)

Annak a feléért vannak korrekt ausztrál syrah-ok, meg hazai borok közt is lehet elég frankó tételeket 1,5-2k árban találni :C

És persze ebben a melegben inkább száraz fehérek meg rozék csúsznak, de olyan tempóban, hogy észre se veszem, hogy kiürült az üveg:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#47) F-ECT$ válasza as_Rock (#46) üzenetére


F-ECT$
titán

Én melegben inkább sörözök, mint fehérborozok.
A syrah tényleg elég drága, mondjuk nem mindegy, hogy hol veszed. Ha meg még a gyártótól közvetlenül is sok, akkor tényleg vannak egyéb száraz vörösborok, második kedvenecem ''természetesen'' a cabernet sauvignon. Az elmúlt években sajnálatos módon nagyon elterjedt, hogy mindent barrique-olnak, pedig nekem az nagyon nem jön be...

Dive ever, work never.

(#48) divot válasza F-ECT$ (#45) üzenetére


divot
veterán

Nyáron még szép, hogy fehérbor.
Bár tegnap épp egy szekszárdi barrikolt hordóban érlelt Cebernet Sauvignont ittam.
Ma viszont a frisseiben támadt nyárban meginogtam, és vettem négy doboz bűzasört, de ez itt már több, mint off. :DDD

(#49) as_Rock válasza divot (#48) üzenetére


as_Rock
őstag

Csapolt búza :C extraOFF :B

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#50) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az egyik haverom volt a várban borokat kóstolni. Elég jó a választék, de elég húzós árak vannak. 4-500 ft/dl-nél kezdődnek az igazán jó vörös borok, de nem ritka a 800 ft-os sem, szóval én 10000-nél kevesebbel nem indulnék neki... (Mivel a sztorit iszogatás közben mesélte, ezért már nem emlékszem, hogy volt-e beugró, de mintha rémlene valami 2000ft-ról, persze az még lehet, hogy a felvonulás téri borkóstolásról megmaradt emlék.)

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.