Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Blade & Soul

Hozzászólások

(#1) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

A topicot abból a célból szeretném létrehozni, hogy a hírek egy helyen legyenek és minél több embert tudjak elcsábítani a Blade & Soul hamarosan megjelenő európai szerverére.

Akik nem ismernék a játékot, azoknak beszúrnék egy videót:
Trailer.

Ez pedig az első Livestream közvetítés a nyugati megjelenés előtt:
Announce Livestream - May 21, 2015

Rövid leírás:
A B&S nem egy hagyományos mmorpg. A játékba egy olyan harcrendszer került bele, amiben nagy szerepet kapott a játékos ügyessége és a reflexei (pl.: a karaktert ért sebzések elkerülhetők, ha azt a játékos időben kikerüli...). A képességek olyan módon használhatóak, hogy az egyik elnyomása után választhatunk, hogy melyik következő felugró képességet szeretnénk használni, vagy az adott képesség egy bizonyos feltételének teljesülésével tudunk egy másikat előhozni (pl.: ha crit-el). Ennek köszönhetően a PvE sokkal élvezhetőbb, és PvP-nél a karakterek között sincs akkora szakadék. Mivel inkább az egyén reflexei, döntései határozzák meg mi lesz a végkimenetel egy párbajban.

Ha valaki a nyugati megjelenés előtt szeretné kipróbálni a játékot az megteheti Ázsiában. Több szerver is üzemel és mindegyik F2P. Ebben az alábbi leírások lesznek a segítségetekre: Japán szerver, Kínai szerver, Kínai szerver letöltés/telepítés magyarul.

Jelenleg a Kínai szerveren játszom, ha valaki odatéved szívesen segítek neki.
Szerver: 网通二区
Sub szerver: 烽火岁月
IGN: Nathaly, Nati

[ Szerkesztve ]

(#2) Telda válasza kristof123 (#1) üzenetére


Telda
addikt

Lehet tudni mit jelent ez hogy "hamarosan" ? :)

(#3) kristof123 válasza Telda (#2) üzenetére


kristof123
őstag

CBT idén ősszel indul (szeptember környéke). Ha minden jól megy október, november körül már játszhatunk vele. Kis csúszás viszont lehet (2-3 hét), de azt ígérték, hogy még az éven fog indulni.

[ Szerkesztve ]

(#4) kristof123 válasza kristof123 (#3) üzenetére


kristof123
őstag

Javítás:
"CBT idén ősszel indul"
Hamarabb, de konkrét időpontot még nem írtak.

(#5) Telda válasza kristof123 (#4) üzenetére


Telda
addikt

Hát én valami korábbira számítottam :DDD .
Lehet kipróbálom valamelyik keleti szerveren.

(#6) kristof123


kristof123
őstag

"Business Model Revealed"

Most már biztos, hogy FTP lesz a játék, ami szvsz nagyon jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#7) kristof123


kristof123
őstag

A CBT dátumai:
- Oct 30–Nov 2
- Nov 13–16
- Nov 24–30
- Dec 11–14
- Dec 18–21

Forrás.

Üdv,
K.

(#8) Telda válasza kristof123 (#7) üzenetére


Telda
addikt

Jelentkeztem rá, de az eddigi tapasztalatok alapján nem fogok bekerülni :).

(#9) kristof123 válasza Telda (#8) üzenetére


kristof123
őstag

Én is így vagyok vele. Viszont Én az első CBT után ha pozitívak a visszajelzések megveszem a legolcsóbb Founder’s Packot és boldogság. : D

(#10) kristof123 válasza Telda (#8) üzenetére


kristof123
őstag

Van olyan ismerősöm, aki nyert, de csak 1 napra próbálhatja ki. :S

(#11) Telda


Telda
addikt

Ezt a technical alpha-t kik próbálhatják ki?

(#12) kristof123 válasza Telda (#11) üzenetére


kristof123
őstag

Ez valójában a Closed Beta lesz, amit azok próbálhatják ki akik nyertek rá belépőt vagy akik vesznek Founder's pack-et.

Az első két hétvégén még az amerikai szerveren lesz, így még mindig magas lesz a ping. A többi már európai szerveren lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13) Telda válasza kristof123 (#12) üzenetére


Telda
addikt

Mert a twitch-en már jó páran játszanak vele. Vagy még csak a streamerek kaptak hozzáférést?

(#14) kristof123


kristof123
őstag

Melyik szerveren jatszanak?

(#15) Telda válasza kristof123 (#14) üzenetére


Telda
addikt

Szerintem amerikai.
De a játék is teljesen angol.
[http://www.twitch.tv/directory/game/Blade%20and%20Soul]

(#16) kristof123 válasza Telda (#15) üzenetére


kristof123
őstag

Igazad van! Akik vettek Founder's pack-ot azok közül volt sorsolás. Csak így lehetett erre bekerülni. :R

"If you purchase any level of Founder’s Pack you will be able to access our Closed Beta and have a chance of being invited to two special Technical Alpha tests. These Technical Alpha tests will be separate from the Closed Beta and focused on testing server performance."

[ Szerkesztve ]

(#17) Telda


Telda
addikt

Nézegettem a classokat, de nem találtam olyat amelyik távolsági fegyvert, íjat, puskát használna.
Valóban nincsen?

(#18) kristof123 válasza Telda (#17) üzenetére


kristof123
őstag

Nincs. Én is csak ilyen classokkal mentem más játékokban, de itt teljesen más áll a kezemre. Nem is hiányoltam belőle.

(#19) kristof123


kristof123
őstag

Megvásároltam a béta kulcsot, este indul. A Jiwan szerveren fogok játszani, azon belül Kék Frakció (Cerulean Order). Szóval aki jönne még, majd ott megtalál. Később az IGN-et is leírom.

Üdv,
K.

(#20) Madwe válasza kristof123 (#19) üzenetére


Madwe
nagyúr

En meg nyertem az mmorpg.comon egyet tegnap a 10.000bol:) kék leszek en is, szervert nem tudom meg...

(#21) kristof123 válasza Madwe (#20) üzenetére


kristof123
őstag

Gratulálok hozzá!:D
Ha nincs "csapatod", mi szívesen látunk köreinkben! (:

[ Szerkesztve ]

(#22) Kasya


Kasya
nagyúr

visszatalálós

(#23) kristof123 válasza kristof123 (#19) üzenetére


kristof123
őstag

Aki szeretne jöhet velünk játszani.

A szerver név megváltozott: Yusung
IGN: Nathaly

Üdv,
K.

(#24) Madwe válasza kristof123 (#21) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi, egyelőre csak tesztelem h gépem mit bír, annyira nem feszülök neki :) de majd ha rendesen kijöt szívesen látok magyar társaságot :)

(#25) Kasya


Kasya
nagyúr

Milyennek latjatok eddig?

(#26) kristof123 válasza Kasya (#25) üzenetére


kristof123
őstag

16-os szintig jutottam, szvsz elég jó a szerver. Grafikailag ugyan az, mint a kínai kliens. Skillek eddig működnek rendesen és azt csinálják ami rájuk van írva, evolve is olyan, mint Kínában volt.

Mire vagy kíváncsi? Ha úgy van, akkor a streamet is elindítom és ott megtudom mutatni a dolgokat...

(#27) #52815360 válasza Kasya (#25) üzenetére


#52815360
törölt tag

Az amcsi szervezhez képest megváltás volt az eu. Végre nem csúsznak a skillek a ping miatt. Külön plussz pont, hogy áthozták a karaktereket az eu szerverre is. Ami eddig zavaró, azok az fps dropok 1-2 területen, valamint a nagyon alacsony quest xp.

(#28) Kasya válasza kristof123 (#26) üzenetére


Kasya
nagyúr

és (#27) xRagna
Koszi!

Akkor stabilnak tunik es semmivel sincs lemaradva az, aki most kedene el? Nem figyeltem eddig, mert a latency engem kikeszit. De az EU start mar erdekesnek hangzik.
Mennyire NCSoft a jatek grindeles szempontjabol? Van content rendesen? Bar gondolom ez ilyen koran meg nem nagyon tunik fel...

(#29) kristof123 válasza Kasya (#28) üzenetére


kristof123
őstag

Én most kezdtem és mivel ez beta nem igazán foglalkoznék a contentekkel. Ha kiakarod próbálni szerintem nem késtél el. Nálunk szinte mindenki új karit kezdett erre a hétvégére.

(#27) xRagna:
Szvsz abszolút nem alacsony az xp, kínain volt túl sok (bár ott megalapozott volt), így is pár nap aktív játékkal 45-ös vagy.

[ Szerkesztve ]

(#30) #52815360 válasza Kasya (#28) üzenetére


#52815360
törölt tag

Semmivel sem vagy lemaradva. Ez egy béta teszt, 2-3 szintenként 1 kérdőivvel, ahol visszajelzést gyűjtenek. A teszt végén meg nullázva lesz minden. Klasszikus grind nincs benne, mellékküldetések formájában van benne némi irányitott grind. Ezeknek lett volna jó egy kicsit megdobni az xp értékét, sokadik alkalommal nem mindig van kedve az embernek végig zongorázni az összeset. Content van a játékban, viszont most a bétában a teljes endgame hiányzik, szóval ebből nem kell következtetést levonni. Hogy a végén melyik contenttel fog elindulni a játék, az jó kérdés, nekem mondjuk esett már warlock item is, az pedig elég friss dolog keleten is.

(#31) Because


Because
őstag

ti most hol játszotok ezzel?

igazán dögösek a csajszik itt, már nagyon ki szeretném próbálni!

[ Szerkesztve ]

(#32) #52815360 válasza Because (#31) üzenetére


#52815360
törölt tag

NA/EU zárt béta.

(#33) kristof123


kristof123
őstag

Aki volt most EU bétán annak hogy tetszett? A következő (1 hetes) bétán van aki akar party-ban játszani?

[ Szerkesztve ]

(#34) #52815360


#52815360
törölt tag

Január 19, én indul a játék.

(#35) Kasya válasza kristof123 (#33) üzenetére


Kasya
nagyúr

Varhato open beta?

(#36) Because válasza #52815360 (#34) üzenetére


Because
őstag

zsír! már alig várom ;]

(#37) #52815360 válasza Kasya (#35) üzenetére


#52815360
törölt tag

Aion start előtt is volt anno 1 hetes open beta, szvsz itt is lesz. Ha hasonló időben tartják, akkor január 1-10 között lesz valamikor. Persze f2p lesz a játék, szóval ha nem lenne, játszol 19. -től.

[ Szerkesztve ]

(#38) Kasya válasza #52815360 (#37) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ohh, hogy f2p. Mondjuk Jan. elso heteiben szabin leszek meg, az pont jo is lenne.

(#39) kristof123


kristof123
őstag

Open béta indul 19-én, akinek van Founder's pack-ja az 3 nappal korábban elkezdhet játszani, ami 15-e.

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#40) #52815360 válasza kristof123 (#39) üzenetére


#52815360
törölt tag

Az már a hivatalos rajt lesz, nem béta.

(#41) kristof123 válasza #52815360 (#40) üzenetére


kristof123
őstag

Igen-igen elnézést, nem tudom miért hívom mindig obt-nek... :R

(#42) Because


Because
őstag

milyen konfigot ajánlotok a játékhoz, hogy teljes pompájában tudjam majd élvezni?

(#43) Kasya


Kasya
nagyúr

A Premium Points-rol tudtok valamit? Mennyire lesz nelkulozhetetlen?

(#44) kristof123 válasza Because (#42) üzenetére


kristof123
őstag

Én azt mondanám, hogy egy i5-ös processzor és kb. GTX 960 erejű vga, ezek mellé legalább 8 GB ram. Ebben a topikban, ha elolvastad az összefoglalót és megválaszoltad a kérdésekre a választ kimerítőbb választ tudnak adni.

(#43) Kasya:
Ha prémium pont alatt az NCoint értetted, akkor lehet nélküle játszani.
Ha a játékban eladod az aranyad, akkor kaphatsz olyan pontot amivel tudsz vásárolni a játékon belüli shopban (F10). Természetesen nem fogsz tudsz mindent megvásárolni, korlátozottabb lesz a felhasználása.

Én az elején befizetek egy VIP-ra, az a kezdésnél nagy segítség lesz, utána csak a fentebb említett módszerrel szeretnék játszani.

[ Szerkesztve ]

(#45) #52815360 válasza Because (#42) üzenetére


#52815360
törölt tag

i5 + 8gb ram + gtx960 4gb. Ezen biztosan fut maxon fhd felbontáson.

(#43) Kasya

Azt igérték nem lesz p2w. De ez még a jövő zenéje, nagyban függ attól, mennyi pénz jön majd be nekik.

[ Szerkesztve ]

(#46) Because


Because
őstag

köszi a válaszokat!

szerencsére nem képes a monitorom FHD-ra így talán egy kisebb videókari is elég lesz, i5-re pedig gyűjtögetek akkor :)

(#47) #52815360 válasza Because (#46) üzenetére


#52815360
törölt tag

(#48) Xeon7 válasza #52815360 (#47) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy valaki előrendelte e már?
Nagyon gondolkodom rajta.

(#49) #52815360 válasza Xeon7 (#48) üzenetére


#52815360
törölt tag

Én master packot vettem.

(#50) kristof123 válasza Xeon7 (#48) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem Initiate Pack-om van.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Blade & Soul
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.