Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

Tisztelt Fórumtagok,

A többi nagy lokáltopic mellé, melyek különböző kontinensekkel, világokkal és más országokkal kapcsolatosak úgy érzem ideje nyitni egy másik topicot is. Amúgy mellesleg a világ legérdekesebb országáról szól. Az egyetlen olyan kontinensről, amelyen egy ország helyezkedik el, az egyetlen szigetről, amely kontinens, ahol több hófödte sánc van mint Svájcban, és ott ahol 5x annyi kenguru él, mint ember. Ez Ausztrália.

Mielőtt belekezdenék és bárki megkérdezné hogyan jutottam ide, azelőtt elmesélem, hogy egyetemi pályázat segítségével tudtam azt elérni, hogy idejussak, ezelőtt az AGFA nevű belga fotóipari cégnél rabszolgáskodtam majd ezután léceltem a kenguruk közé.

És akkor most az országról:
Kijutás: Ezzel kezden, mert ez a legnehezebb dolog, valahol szerintem nehezebb mint az USAba való kijutás. És sok szempontból könnyebb is. A bevándorlási szabályok eléggé szigorúak, de nyitottak is egyszinten, mert ez az ország egyetlen fentmaradási lehetősége... mert mint midnen nyugati államban (nem magyarország) itt is csökken a létszám. Két lehetőség van kijönni. Emmigrálni és taulni, a tanulás után lehet maradni, de ügyesen kell csinálni, és lehet maradni. Az emmigrálás pedig más dolog, az komoly hosszú és elég idő és pénzigényes procedúra, ahol jó végzettséggel és nyelvtudással kell rendelkezned. Itt is pont rendszer működik, mint Új Zélandon.

Persze nem véletlen ez a szigor. Az élet itt több, mint csodás, persze itt sem kolbászból van a kerítés, de nagyon könnyen abból lehet. Sokfele olvastam a csókos rendszert, hogy az kap munkát aki ismerős, meg nyelvtudás, meg utálják a magyarokat. Ez szerintem nem igaz, sőt sehol sem igaz. Az emberek nagy része nemhogy magyarországgal nincs tisztában, hanem azzal, hogy hol van Európa (max most a fociVB miatt), de amúgy teljes homály. Az aktuális ország nyelvtudása persze mindig kell, hiszen otthon is nem árt, ha tudsz magyarul, szóval ezen nem kell meglepődni. A munka, az pedig van dögivel, az amit nem akarsz, persze ez lokalitás függvénye, de elég jó lehet melót találni mind a 8 államban.

A pénz itt nagyon értéktelen dolog, hisz ausztrál dollárt használnak, de ez egy olyan valuta, ami csak az országon belül jó, amúgy nagyon nem, hiszen ha kiviszed nincs olyan fajlagos értéke, mint pl az eurónak. De ez mindegy, mert itt kell mindent elkölteni, ez nem az a meggazdagodás országa. Itt élni lehet. de azt nagyon. Minden olcsó, a kaja 10-30%al az otthoni árak alatt, az elektronikai cuccok, majd 50%a az otthoniaknak. A kocsi filléres, mint bele a benzin. Itt nincs is igazán jó autó, csakha igazán gazdag vagy, mert az európai presztizskocsik, itt télleg presztizsek. Hiszen egy 5 BMW árából itt villát veszek, nem akármilyet. Nagyon olcsók a házak, telkek, komolyan szép helyek vannak, és az idő sem rossz. illetve jó és nagyonjó és mégjobb (azaz rossz) idő van.
Itt igazán kellemes dolgokat lehet csinálni nagyon olcsón, nagyon finom ételek vannak, nagyon kellemes idő, minden kellemes, nem véletlenól mondják az ausztrálok ''No worries''- mindenre.

Idő brutális röviden, most tél van a leghidegebb hónap 21:15 és 13 fok, mert bizony itt ilyen a tél. És tegyük hozzá, hogy én Adelaide-ben vagyok, ami elég déli, azaz hideg város. Hó sosincs. Északabbra csak melegebb van igényeknek megfelelően.

Javaslat: Mindenkinek nagyon bátran javaslom a bevándorlás, vagy a túrát, nyaralást, csodaszép, nagyon szép, olyan dolgokkal amit az életben az ember máshol sosem talál meg, nyugalom szép élet, csodaszép környezet, ultrapuha koalák, kézből evő kenguruk, csodaszép korallzátonyok, kék óceán minden lenyűgöző. De amennyire szép, annyira más is, nagyon sokat eljönnek ide és visszamennek, mert nem tudnak beépülni, pedig az ausztrálok olyanok mint az állataik, békések és barátságosak és ismerkedőek. Nem kell félni tőlük, csak vigyázni kell, mert amilyen a mosdó olyan törülköző, tehát ha kedves vagy akkor őkis, de ha előjön az emberből a ''magyar'' vér, akkor jobb senkihez nem szólni. Szóval itt tényleg más, amikor az ember idejön, midnen fel kell adnia, mert enélkül nem lehet, nincs nagyon haza kommunikáció sem, mert nagy az eltolódás, nagy a kultúrális különbség, csaknem Európa, hanem Ázsia veszi körül, minden más, a forgalom is, a csillagok is, és a WCben is másfele sodródik a víz...

Röviden ennyi, ha bárkinek segíthetek, akkor írjon.
Remélem legalább olyan hasznos lesz ez a topic, mint a többi.

Where you go how is up to you

(#2) gerus1981 válasza pubwart (#1) üzenetére


gerus1981
csendes tag

Szia!
Először is UP a jó topicnak, tetszett a leírásod! Szép ország/kontinens/sziget lehet, számomra egy igazán egzotikus hely ( a képek alapján) .
Mivel foglalkozol kint? Mennyi ideje vagy kint? Milyenek a csajok? (azért ez sem egy utolsó szempont, ha vki arra vetemedne,h kimegy)
Nagyon kíváncsi vagyok, kélek ami eszedbe jut, írd le!
Üdv
G

[Szerkesztve]

(#3) pubwart válasza gerus1981 (#2) üzenetére


pubwart
aktív tag

Hát Nemrégen vagyok kint, hogy pontos legyek egy hónapja. De a helyi magyarok annyira segítőkészek, hogy télleg, egy szavam nem lehet, mindenki kedves és aranyos, szereztek nekem lakhelyet, ahol tudok lenni, meg mindent elintéztek nekem, adószám, bankkártya, stb. Szóval télleg mintha otthonra jönne haza az ember ilyen szempontból.

A csajok elég területfüggők. Ahol lakok ez SA, azaz South Australia a legjobb ilyen szempontból, itt télleg nagyon jó csajok vannak. Nem magyar szinvonal, de tényleg közel van hozzá, nem tudom ennek mi az oka, de Melbourne sokkal gázabb.

Most hajnal 6 van és 12 fok :) a leghidegebb téli hónapban, szóval nem rossz, elviselhető. És most éppen gyakornok vagyok kint. ''Sample preparator'' kódnévvel futok, de mindent csinálok,m mert mindenre meg akarnak tanítani.

Jah nem tudom, hogy írtam-e már, de itt a TV adások szinte csak 1080i digitális HD-ben jönnek, 7db földi csatorna, ingyen. Van analóg jel is, de az olyan is... Hát volt szerencsén élőben ez megámulni, ne mondjam milyen volt...

Where you go how is up to you

(#4) Wyco


Wyco
tag

El meg itt valaki? Marmint a topik kornyeken...

(Egyebkent AGFA - Zelei Balazst nem ismered? Asszem utanad lehetett ott ahol te voltal)

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5) kraftxld válasza Wyco (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem itt több sikered lenne: :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) Wyco válasza kraftxld (#5) üzenetére


Wyco
tag

Koszi!! :))

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#7) Paarthurnax válasza Wyco (#4) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Van itt meg valaki, aki Ausztraliabol forumozik? Nem tul aktiv ez a topic. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#8) luw2win válasza Paarthurnax (#7) üzenetére


luw2win
őstag

pl en, 4 honapja vagyok kint Brisbane-be, jovore koltozok Gold Coastra

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#9) kraftxld válasza luw2win (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Báhh.. ozzik :DDD
És mi jót csinálsz a kenguruk között?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) luw2win válasza kraftxld (#9) üzenetére


luw2win
őstag

tanulok, Griffith uni, Finance major... perpillanat azt tapasztalom hogy az uruleket is meg kell ennem, nagyon ossze kell huzni magam anyagilag mert kegyetlen... szuleim alig birjak a tandijat plusz meg a szallasert is fizetnek meg a kajamert is... a resumem kb 15helyre be van adva, csinaltam RSA course-t is, de annyi diak van hogy alig kapok munkat pedig nagyon kellene

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#11) luw2win válasza kraftxld (#9) üzenetére


luw2win
őstag

Uram most jut eszembe h beszeltem egy ujzelandi gyerekkel, te hallod.... akcentus az odaver :DDD

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#12) kraftxld válasza luw2win (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jónak mondod, nekem még így 2,5 év ittlét után is néha sasolni kell ezerrel ha valami truck driver vagy hajós gyerek beszédét kell kimazsolázni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Kár, hogy halott ez a topik. Tervezem, hogy egyetem elvégzése után még pár évet itthon dolgozom, aztán Ausztráliába költözöm. Vagy mégjobb lenne egyből egyetem után. :D De ez még elég távoli jövő, mert csak másodéves vagyok, és MSC-t is szerezni fogok.

Szoftverfejlesztőként dolgozik kint valaki?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#14) Shalala válasza Oppenheimer (#13) üzenetére


Shalala
senior tag

Szia, ha komolyan gondolod a kivándorlást, akkor érdemes a te esetedben MSC-t már Ausztráliában elvégezni.
1 próbát mindenképp megér, és ha sikerül ösztöndíjat kapnod, akkor kb. rendben lennél anyagilag is, ha többen béreltek egy házat/lakást.
Később a munkáltatók is jobban fognak helyi diplomával szeretni, mint a frissen érkezetteket.

(#15) akyyy


akyyy
senior tag

ősszel egy éjszakára keresek valami olcsó szállást.
menni akarok koncetre ami kedd este lesz, de nem tudnék mivel hazajönni, és nem is akarok mert nem láttam a várost, és ha már ott vagyok nézzek már szét, még ha csak minimálisat is. tehát valami ott alvást szeretnék.
ki milyen lehetőségeket tudna?
semmi extra nem kell, csak ágy :DDD

Igaz még nagyon tervezett ez az egész, hirtelen ötlet, de mér ne. :)

(#16) Lauda válasza akyyy (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Egy ejszakara kimenni? Jol tele lehetsz level! :DDD

(#17) Wyco


Wyco
tag

Vizumokkal kapcsolatban...ki hogy jutott ki? Elsosorban azok akik pl IT teruleten dolgoznak, de legalabbis nem a vendeglatasban.
Nekem elvileg lenne elég pontom egy independent visahoz, csak kellemetlen modon elvárás, hogy a munkáltatók olyan referenciákat adjanak, amiken reszletezve van, h mikor mit csináltál pontosan (list of duties performed), amiket itt (Anglia) nem nagyon adnak ki, mondván a HR-esek nem tudják, hogy én, mint elemzo mit csinálok. Persze hivatalosan company policy. Azon gondolkozom, hogy ezt hogyan lehetne megoldani vagy átjárni legális kereteken belul. Otletek? Van egy brit utlevelem, ha az számít, de már elmultam 30, ezért nem lehet W&H vizúmom...
Koszi...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18) emre33


emre33
addikt

Sziasztok! különös, nehéz, de számomra nagyon fontos kérésem lenne.
Én Magyarországon élek, de februárban 1 hónapra Ausztráliába utazom, és bejárom a nyugati parti vidéket. Informatikus vagyok, számomra fontos az állandó internet, sajnos nyaralás közben is kell dolgoznom.
Utána jártam, hogy nekem a Telstra szolgáltató a legmegfelelőbb. Netről rendeltem is egy 2$ feltöltős simkártyát.
Viszont én ezt aktiválni csak akkor tudom, ha belépek az országba. (Útlevél számom alapján tudja, hogy nem léptem még be az országba)
Ahogy olvasom, ezzel többeknek gond volt, és gyakran előfordul, hogy napokig nem sikerül aktiválni.
(https://www.telstra.com.au/prepaidactivation oldalon lehet aktiválni)
Én szeretnék biztosra menni, és már most előre elintézni az aktiválást.
Ez viszont csak úgy lehetséges, ha egy kint élő útlevelét vagy vezetői engedélyre végzem el a regisztrációt.
Tudom, hogy ez hatalmas kérés, és bizalom kell hozzá. Ez így ismeretlenül ez elég nagy kérés.
De kérem, bízzatok bennem, nem vagyok se csaló, se olyan aki vissza akar ezzel élni.
Köszönettel:
Nagy Imre

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.