Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-N15U (300 Mbps vezeték nélküli útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

a milyen routert? topikban is elhangzott, hogy érdemes lenne nyitni egy fórumot ennek az eszköznek is, mert egyre többünknek lesz ilyen.

hát akkor itt is van, jöhetnek a kérdések, válaszok.

hivatalos ASUS oldal.

üdv,
red

it never gets easier, you just go faster

(#2) redbiro


redbiro
őstag

nekem rögtön lenne is egy kérdésem, a nyomtató megosztással kapcsolatos:

be van kötve az usb-be a nyomtató, de csak akkor látja a laptop, ha lan-on kapcsolódok a routerhez, wifin egyáltalán nem akar működni.

a kérdésem az, hogy ez a normális működés, vagy menni kellene tisztán wifiről is?

köszi,
red

it never gets easier, you just go faster

(#3) Intruder2k5 válasza redbiro (#2) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Kellene annak menni WiFi-n is! Gyári fw-ről van szó?

(#4) redbiro válasza Intruder2k5 (#3) üzenetére


redbiro
őstag

igen, egyelőre gyári, de időközben megoldódott.

valamiért a routert nem látta a varázsló, nem a nyomtatóval volt gond.
a megoldás az lett, hogy a varázslóban egy csomószor kellett kattintani, és egyszer csak felismerte a routert, azóta megy.
próbáltam ki-be kapcsolni a nyomtatót azóta, szépen deaktiválódik-aktiválódik az ikon az eszközökben, ahogy épp állítom, szóval úgy tűnik egyelőre minden rendben.

köszi azért a segítséget.

it never gets easier, you just go faster

(#5) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy Tomato-s RT-N15U! Csak, hogy írjunk is ide valamit... :)

(#6) redbiro válasza Intruder2k5 (#5) üzenetére


redbiro
őstag

jól néz ki, de félek hozzányúlni az iptv miatt.:)

it never gets easier, you just go faster

(#7) Criton válasza Intruder2k5 (#5) üzenetére


Criton
veterán

Ez kiköpött olyan mint az enyém :)

(#8) Intruder2k5 válasza Criton (#7) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig nem a Tied! :)

Nem is tudom, Neked akkor már fent volt a Tomato? Mondjuk minden személyes adat maszatolva lett rajta... Na meg mitől lenne más, ha egyszer RT-N15U és Tomato? :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Criton válasza Intruder2k5 (#8) üzenetére


Criton
veterán

Csak a skin miatt mondtam, mert gyárilag nem ilyen és nekem te állítottad be :D

(#10) Intruder2k5 válasza Criton (#9) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez mindenkinek benne van, és én többnyire át is szoktam állítani! :)

(#11) Flashcash válasza Intruder2k5 (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ismerősnek pont tegnap raktam fel a Tomato-t egy RT-N15U routerre.

-Tetszik a design.
-Nem értem, hogy a WPS gombot miért hátra az USB port mellé rakták, így könnyű kisütni (elektrosztatikusan :) ) az usb portot ha esetleg wifi ki-bekapcsra vagy egyéb Tomato funkcióra használja az ember. Ebből a szempontból a Netgear 3500L sokkal jobb.
-A gyári tápja 12V; 1A; remélem ki fog tudni hajtani egy 2.5" hdd-t stabilan az USB portról.
-A Samba sebességet még nem tudtam tesztelni vele, de állítólag egész jó a sebesség ezen a routeren (9-10Mbyte/sec).

(#12) Intruder2k5 válasza Flashcash (#11) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, olvastam én is Shibby ezen írását, bár kicsit kétkedem a 9-10MB/sec-ben, szerintem lesz az 6-7MB/sec is!

(#13) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk van ahol hozza, de "valós élethelyzetben", torrenttel letöltött, töredezett file-okkal ez tuti nem lesz ennyi!

(#14) Criton válasza Intruder2k5 (#13) üzenetére


Criton
veterán

Majd megnézem én is :B

(#15) Criton


Criton
veterán

Ha van egy Router amin Tomato FW van fent, és a Routeren nyomunk egy Hard Resetet akkor marad ugyan úgy a Tomato fent, nem? Egyik ismerősömet érdekli, én azt mondtam neki, hogy akkor marad a Tomato és az áll be az alap beállításokba, rosszul mondtam?

(#16) Intruder2k5 válasza Criton (#15) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Jól mondtad! Természetes, hogy marad a Tomato...

(#17) Svenson85


Svenson85
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy asus RT-N15U-ra felrakom a Tomato Firmware-t, USB-re dugok egy külső HDD-ét akkor tudok vele rendesen Torrentezni ami le is meg fel is tölt?

(#18) Intruder2k5 válasza Svenson85 (#17) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tudsz! Két kliens közül is választhatsz, rtorrent vagy transmission!

[ Szerkesztve ]

(#19) Svenson85 válasza Intruder2k5 (#18) üzenetére


Svenson85
csendes tag

Szia!
De én úgy értem hogy csak ezt a Tomato Firmware-t rakom fel semmi mást nem kell telepíteni programozni.

(#20) Intruder2k5 válasza Svenson85 (#19) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Abban is van egy transmission, de én azt sosem használtam...

(#21) Svenson85 válasza Intruder2k5 (#20) üzenetére


Svenson85
csendes tag

Mert asus rt-n13u -van azon gyári program torrentbe letölt de vissza nem és hogy rendesen működjön dd-wrt kell felrakni meg egy csomót programozni azt találtam netten. Ezert mondom lecserélem asus rt-n15u-ra ha arra csak a Tomato Firmware-t kell felrakni aztán működik minden rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#22) Intruder2k5 válasza Svenson85 (#21) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DD-WRT egy kalap kaki, a gyári Download Master meg főként! Az volt a régebbi modellekbe is, volt benne részem WL-500gP-m! Tudom, hogy nem seed-el, saját véleményem szerint az asus ezzel akarta elkerülni az esetleges későbbi pereket, hogy egy nem működő torrent klienst tett bele!

(#23) Svenson85 válasza Intruder2k5 (#22) üzenetére


Svenson85
csendes tag

Asus rt-n15u-ra Tomato Firmware meg úgy kell felrakni mint ha Firmware cserélnék frisíttenék ?

[ Szerkesztve ]

(#24) Intruder2k5 válasza Svenson85 (#23) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a Tomato csak recovery módban megy fel!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=7.0

(#25) Svenson85 válasza Intruder2k5 (#24) üzenetére


Svenson85
csendes tag

Akkor ahogy ide le van írva azt még megtudom csinálni. Akkor tudok majd vele torrentezni?
Bocsánat a kérdéseimért nem akarok zavarni csak én ilyenhez nagyon nem értek.

(#26) Intruder2k5 válasza Svenson85 (#25) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, akkor tudsz! Lesz egy fapados webes felülete is, és windows alól használhatsz gui-t is hozzá!

http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/
http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/

(#27) Svenson85 válasza Intruder2k5 (#26) üzenetére


Svenson85
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget válaszokat.
De ha ezt megcsinálom akkor a garanciát elvesztem?

(#28) Intruder2k5 válasza Svenson85 (#27) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

Garancia
Gyári torrentkliens manapság csak az ASUS routerekben van, de igazából az sem ér semmit, mondhatni használhatatlan! Az egyéb szerverfunkciók, mint LAN hálózati megosztás, FTP szerver, és egyebek, szintén elég korlátozottan konfigurálhatóak a gyári szoftverekben, tehát az esetek döntő többségében a történet vége az, hogy a routerre egy moddolt firmware fog felkerülni, hogy az igényeket a lehető legjobban kielégítse, és kihozza a vasból amit lehet. Igen ám, de ez viszont elvileg, a garancia azonnali megszűnését vonja maga után. Azért elvileg, mert ha később baj van a routerrel, akkor az esetek 99%-ban vagy vissza lehet állítani a gyári firmware-t, vagy egyébként sem állapítható meg, hogy mi volt rajta, mielőtt tönkrement. Szóval a garancia megszűnése leginkább csak formai, de azért jobb ezzel is előre tisztában lenni!

(#29) Criton


Criton
veterán

A zárójelben lévő érték mért nem látszódik? Nem ott kéne lennie az összes peer-nek?

(#30) Intruder2k5 válasza Criton (#29) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hátha ITT tudnak segíteni...

(#31) Criton válasza Intruder2k5 (#30) üzenetére


Criton
veterán

Köszi, de időközben kiderült, hogy a hiba nem nálam van, hanem a bH -en :D

(#32) Criton


Criton
veterán

Akinek ilyen routerja van, az rtorrent.conf hogyan van neki beállítva?

(#33) Criton válasza Criton (#32) üzenetére


Criton
veterán

Ez alapján csináltam meg most én is az enyémet, ez jó lesz most?

(#34) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!
akinek tomato van fent, nézze meg kérem, hogy az mtu értékét ott is csak pppoe kapcsolat esetén engedi-e állítani, mint a gyári firmben.
köszi,
red

it never gets easier, you just go faster

(#35) Intruder2k5 válasza redbiro (#34) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, DHCP esetén is állítható!

(#36) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - [RELEASE] 105 [2013-01-23]

The biggest update i ever made!!

- Add TC-ATM overhead calculation for DSL – thx Tvlz
- Revised QOS classification rules – thx Toastman
- new L7 filter pattern for youtube – - thx Porter
- Switchable QOS Pie Chart – thx Dinnn
- OpenSSL update to 1.0.1c and:
* enable OpenSSL assembler acceleration
* enable 2 new openssl commands: version and speed
- OpenVPN update to 2.3.0 (ipv6 support)
- LZO update to 2.0.6
- Transmission: update to 2.76
- Re-enable TCP Vegas settings
- Add IMQ based QOS ingress, incoming bandwidth pie chart – thx Tiomo
- Column sorting fixes – thx Tony550
- Add previous WAN IP to status overview – thx Victek
- Correcting grammar errors – Big thanks for GhaladReam
- Fix VLAN mapping ports for RT-N10U
- Make some build smaller
- TomatoAnon: generate a random clock (minutes) for interval update.
- TTB: project integration and GUI
- Fix long boot time on Asus RT-N16
- xl2tpd: update to 1.3.1 + patches. Fix L2TP connections. Tested on Beeline-Russia by user @DollaR
- Allow to redirect remote access ports (SSH & HTTP(s) ) to router if DMZ is enabled. Checkout new option in forward-dmz page.
- TOR: update to 2.3.25

(#37) Criton válasza Intruder2k5 (#36) üzenetére


Criton
veterán

Ebben most milyen nagy frissítés van amiért megéri feltenni? Mert a Transmission nálam már 2.76os, vagy is telepítettem.

(#38) Intruder2k5 válasza Criton (#37) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát itt van felsorolva... Ebből meg mindenki eldönti, hogy felrakja, avagy se...?!

(#39) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok.

ha a routert gyari firmware-el hasznalom azzal lehet normalisan torrentezni ?

(Ami kellene: USB-s routerre csatlakoztatott tHDD-re tolteni a file-okat ami nemritkan 8-10 GB -os file lenne )

A gyarival felejtsem el mehet a Tomato vagy azert osszehozhato ?

Udv,

SB

(#40) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#39) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legjobb tudomásom szerint az RT-N15U-ban még a régi Download Master van gyárilag, ami az RT-N16-ban is, az pedig nem igazán használható... Sajnos letöltéskor hajlamos eldobálni a klienseket, ezáltal folyton szakadozik a kapcsolat, és a sebesség grafikon akár, egy EKG görbe! Feltölteni pedig nagyon keveset hajlandó! Vsz torrentezni csak fw cserével lehet rajta jól...

(#41) Criton válasza Intruder2k5 (#40) üzenetére


Criton
veterán

Az RT-N15U-ben semmilyen Download Master nincs tudomásom szerint, vagy is gyárilag semmi olyan program nincs benne amivel torrentezni lehetne.

Viszont a legfrissebb transmission elég jól fut rajta, jó a le és feltöltésem is és nem terheli le annyira a routert mint az rtorrent.

[ Szerkesztve ]

(#42) Intruder2k5 válasza Criton (#41) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De van a firmware-ben szerintem egy valamilyen kliens, és ezt tudod a Windows-os Download Master-al vezérelni! Nézd csak meg a CD-jén, esetleg telepítsd fel az ASUS Utility csomagot, szerintem ott lesz benne... :)

Ez tehát nem a firmware-ben keresendő! De a fentieken kívül gyakran produkál még olyat is, hogy a router hiába látja a HDD-t, hiába van az megosztva Samba-n, FTP-n, ez akkor is azt mondja, hogy nincs lemez csatlakoztatva! Szóval nem egy komoly app!

(#43) Criton válasza Intruder2k5 (#42) üzenetére


Criton
veterán

Mint egy telepíthető app így megvan, de én úgy értettem, hogy magában a firmwareban nincs ilyen.
De a transmission ami most a legújabb és a legfrissebb Tomato-ban is benne van, egész jó! N15U-n én ezt ajánlom, mert rtorrentre ez a vas egy kicsit szerintem gyengécske.

Én most jutottam el odáig, hogy van keretem, de nem nagyon tudom eldönteni, hogy NAS vagy N66U legyen a választás. Egy NAS-al gondolom azért jobban menne a torrent, nem?

NAS-ból meg ezek a kiszemeltek: Synology DS411; Synology DS112; Synology DS212j

(#44) Intruder2k5 válasza Criton (#43) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a firmware-ben nem is látható, nincs semmilyen beállítása, vagy hasonló, de ott van az, hidd el! Tehát azzal a Windows-os programmal elindítasz egy letöltést, akkor az megy tovább a PC kikapcsolása után is! Ez olyan, mint a transmission remot gui, csak egy fapados sz@r! Persze Tomato-val nem megy, ehhez gyári fw kellene...

Nyilván egy NAS erősebb, de a választásban nem fogok segíteni, mert nincs tapasztalatom velük!

(#45) Criton válasza Intruder2k5 (#44) üzenetére


Criton
veterán

Mondjuk nekem a gyári Download Master nem is kéne :DDD

(#46) Intruder2k5 válasza Criton (#45) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel nem vagy egyedül... Még az elején, amikor megvettem az első WL-500gP v2-met, akkor szoptam vele vagy 3 hónapot! Elég volt belőle...

(#47) Criton válasza Intruder2k5 (#46) üzenetére


Criton
veterán

De azt viszont meg kell hagyni, hogy az rtorrent sem annyira jó ezen a vason, mondjuk akkor más, ha az ember 10 torrentnél többet nem akar. Nekem most a feltöltésem is jó, nem csinál a router hibát és majdnem 50torrent megy most a transmission-nel. Fele annyira van leterhelve a router ahogy elnéztem az erőforrásokat. Kevesebb CPU és kevesebb memóriát zabál, viszont a transmission webgui-ja nem annyira jó mint az rtorrent-é :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Intruder2k5 válasza Criton (#47) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ízlések és pofonok! Én mindig is rtorrent párti voltam, és már RT-N16-on is volt benne 300+ torrentem, 100+ GB méretben, bár igaz, hogy az már azért megfogta a routert!

(#49) Sickboy75


Sickboy75
tag

Szia All, miert van az hogy firmware frissites utan nem talalja a 192.168.1.1-et ?

Reboot, ilyesmi volt de megsem megy :( A power led csak villog elol de mas nem tortenik.

Valami otlet ?

Udv,

SB

[ Szerkesztve ]

(#50) Intruder2k5 válasza Sickboy75 (#49) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor valami félresikerült, vagy nem jó fw-t tettél rá, vagy hiba csúszott a flashelésbe, és most megint várja a firmware-t! A Power LED villogása a recovery módot jelzi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.