Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Az internetet böngészve, csak annyit tudtam meg a HD7990-es kártyáról, hogy 2012 első negyedévében várható.

Esetleg valaki aki informáltabb tud már pontosabbat a megjelenését illetően? Nálunk ez kb mikor lesz elérhető?

(#2) Petyyyyy válasza putti (#1) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az alapján ami mostanában a netre került nem biztos, hogy várhatod az első negyedévre. Rendszerigény - "Várható megjelenése valamikor a második negyedévben lesz esedékes, akkor, mikor az Nvidia érkezik saját 28 nm-es Kepler kártyáival."
Gamestar fórumban is április környékére várják a debütálást.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3) putti válasza Petyyyyy (#2) üzenetére


putti
aktív tag

Nekem az is megfelel ha áprilisban jön, bár ezt ugye nem én döntöm el :)) . Azt hiszem benevezek egyre, bár nem lesz egy olcsó darab, nem 1 évre tervezem a használatát.

[ Szerkesztve ]

(#4) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Radeon HD 7990 delayed - "According to ORB-Hardware Radeon HD 7990 may be delayed because AMD cannot produce sufficient cooler for this card (which requires lots of power – far more than Radeon HD 6990). Card is not planned for first and second quarter of this year."
Németeseknek - Szinte biztos, hogy nem fog megjelenni az első félévben. A megfelelő hűtésen dolgoznak.

Forrás #1 Forrás #2

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5) putti válasza Petyyyyy (#4) üzenetére


putti
aktív tag

azért remélem nem csak júliusban vagy utána fog jönni akkor lehet inkább 2 db 7970-est rakok össze crossfire-be.

bár vízhűtéses feltéttel igazán kiadhatnák, ha veszek karit úgyis azfog rámenni. Nah mindegy, mivel nincs verseny ATI és NVIDIA között végülis úgyis ráérnek kiadni a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#6) Klikodesh válasza Petyyyyy (#4) üzenetére


Klikodesh
senior tag

OBR a charlie amd gyulolo parja. Nem a legjobb forras szerintem. :D

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#7) Petyyyyy válasza putti (#5) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Maradjunk abban,hogy még nincs verseny. Bár szerintem a történelem megismétli önmagát és a négy évvel ezelőtti AMD győzelem (RV770 <> GT200) lesz terítéken.

(#6) Klikodesh: Akkor épp ezt találtam, a leírt állítások meg egyeznek... :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8) Klikodesh válasza Petyyyyy (#7) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mert mindketto az OBR oldalarol vette az infot.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9) Petyyyyy válasza Klikodesh (#8) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha mégis igazat írtak a megjelenésről majd a keresőben nyomok rájuk egy +1-et... :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) putti válasza Petyyyyy (#9) üzenetére


putti
aktív tag

Hát annyi biztos ha tényleg csak az év második felében jön ki a vga akkor lehet várok inkább egy bő fél évet vagy 10 hónapot a 8990-re :) ( persze ha úgy fogják hívni, hírmorzsákat olvastam róla, de gondolom csak találgatások voltak a felépítését illetően ). Végülis ráérek. Ütős konfigot szeretnék hosszútávra, igaz addig be kell érjem a jelenlegi hd6450-es karival is. :B

[ Szerkesztve ]

(#11) ricshard444


ricshard444
veterán

Friss infók szerint kövi hónapban esedékes a 7990 bemutatkozása. Szép ára lesz itthon szvsz 200k+ De ha ilyenre sikerül beneveznie valakinek nem lesz gond a játékok maxon futtatásával 2 évig, lásd : 5970 ( ha nem fogyott volna el a ram alóla,mindent vinne csupán az erejéből)

Vannak dolgok...

(#12) putti válasza ricshard444 (#11) üzenetére


putti
aktív tag

Bizony bizony, pont egy 5970-től váltam meg és váltanék egy 7990-re. Az ára borsos lesz igaz, bár értelmesebb beruházás lesz mint ugyanezt nőre költeni. :C Na jó ez elég sznob volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) ricshard444 válasza putti (#12) üzenetére


ricshard444
veterán

Én is megpróbálok majd szerválni egy 7990t külföldről,bár ez erőssen függ majd az árától,mert hiába az erő,ha elérhetetlen áron lesz :( Én is 5970ről váltottam,most átmenetileg egy 6970 van és hát... :N :B Én elkölteném arra...ha lenne arra méltó az életemben,de jelenleg nincs :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#14) putti válasza ricshard444 (#13) üzenetére


putti
aktív tag

Amúgy ha külföldről venném kb mennyivel olcsóbban úsznám meg? Tudom konkrétumot nem lehet mondani mert még a VGA árát sem tudjuk, de kb viszonyításképpen.

Ha lenne arra méltó, akkor persze. A nő és az elektronika között csak egy dolog az ami megegyezik, mindkettő pár év után elavul. A kettő közötti lényeges különbség az csak az hogy az elavult elektronikát még mindig lehet használni, még értelmes dolgokra is. :DD Az elektronika javára írom még hogy van élettartam garanciás is, ami a nők esetében manapság szinte kivitelezhetetlen, tisztelet a kivétel. Na jó, elég az OFF-ból, amúgy csak viccelek még mielőtt valaki magára venné.

(#15) putti válasza putti (#14) üzenetére


putti
aktív tag

Ami a specifikációkat illeti a 7990-nek ez marad / lesz amit írtak ?

GPU Model: New Zealand vagy tahiti
Release Date: Q1 2012
Interface: PCI-E 3.0 x16
Core Clock: 850 MHz
Memory Clock: 1250 MHz (5 GHz)
Memory Bandwidth: 480 GB/sec
Max Power Draw: 300 W
Memory Size: 6144 MB
Memory Type: GDDR5
Memory Bus Type: 2 x 384 bit
DirectX: 11.0
OpenGL: 4.0
Process: 28 nm
Fragment Pipelines: 2 x 2048 (4096)
Texture Units: 2 x 128 (256)
Raster: 2 x 32 (64)

(#16) ricshard444 válasza putti (#14) üzenetére


ricshard444
veterán

Ahány dollár ott kinnt, kb annyi euró itt,és nemmind1,hogy 210t fizetsz érte mondjuk vagy csak 170t :U

Szokás szerint a legerőssebb gpu-jukat teszik bele csak alacsonyabb frekvencián. Szval valószínűleg igen

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#17) putti válasza ricshard444 (#16) üzenetére


putti
aktív tag

Megérné külföldről beszerválni, csak akkor van gond ha garanciáztatni kell. Bár ha tönkremegy gyakorlatban ha 1x is gariztatnám fizetve a szállítási költségeket, lehet így is kevesebbe jönnék ki, mintha itthon venném meg. Vagy nemigazán?

[ Szerkesztve ]

(#18) ricshard444 válasza putti (#17) üzenetére


ricshard444
veterán

Passz, még nem vettem külföldről vga-t. De igen a gariztatás ilyen szempontból nem jó

Vannak dolgok...

(#19) putti válasza ricshard444 (#18) üzenetére


putti
aktív tag

Én nem tudom. Lehet az itteni állapotokból kiindulva jobban járnék, mert nálunk nem szeretnek semmit sem gariztatni. Próbálok reálisan gondolkozni, ha tönkre is megy akkor csak be kell csomagolni és visszaküldeni nem? Szerintem maximum + 1 hét az intézési idő mint nálunk.

(#20) ricshard444 válasza putti (#19) üzenetére


ricshard444
veterán

Valószínűleg kicsit több idő mire megjárja az országokat + posta költség is van azért rendesen szerintem ;]

Vannak dolgok...

(#21) putti válasza ricshard444 (#20) üzenetére


putti
aktív tag

Lehet. Az utóbbi időkben részemről elég negatív kép alakult ki az itthoni gariztatásból, legtöbbször a fogyasztóvédelem név felvetésére voltak hajlandó egyáltalán szóba állni velem, lehet nekem ha neagyjisten véletlenül is gariztatásra kerülne a sor, nekem a sok vesződség helyett inkább megérne kifizetni a szállítási költségeket, de persze ha tényleg nem lenne annyival megterhelőbb. Na mindegy, egyenlőre szeretettel várom a HD 7990 megjelenését.

(#22) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Hírmorzsa: 7990 - $900

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#23) ricshard444 válasza Petyyyyy (#22) üzenetére


ricshard444
veterán

Hát annyit mondhatok ,hogy akkor 6990 :W :O

Vannak dolgok...

(#24) putti válasza ricshard444 (#23) üzenetére


putti
aktív tag

Hát ez egyre jobb lesz :(((

(#25) ricshard444 válasza putti (#24) üzenetére


ricshard444
veterán

Tény,hogy ár/teljesítményben kb olyan szinten lesz,mint a 7970,de ez már túlzás. A teljesítménye viszont brutális abban biztosvagyok, de elég lesz számomra a 6990 is :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#26) Klikodesh válasza ricshard444 (#23) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Raadasul majdnem ketto is kijohet belole mire itt nalunk polcra kerul...
Tudom tudom hasznalt arakkal szamolok, mielott nekem estek, de nem erdekel az uj. :B

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#27) putti válasza Klikodesh (#26) üzenetére


putti
aktív tag

Döntöttem. Amcsiból fogom megrendelni. Nagyon sok a különbség.

Mostani árfolyammal számolva kb ennyibe kerül ha 900 dodóval is számolok :

amcsiba : 900 x 219 = 197100 Ft

és nálunk : 900 x 291 = 261900 Ft

A különbség 64800Ft. Érdeklődtem, ha expressz szállítást kérek kb 3-4 nap alatt 5-6000 Ft költséget jelentene, amúgy 1 max 2 hét alatt 3-4 ezer lenne. Szóval ha gariztatni is kellene esetleg, akkor is bőven megérné.

(#28) Klikodesh válasza putti (#27) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ez jol hangzik de megfogjak a vamosok, es rateszik neked az afat s majd mehetsz be hozzajuk fizetni es akkor megkapod...

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#29) putti válasza Klikodesh (#28) üzenetére


putti
aktív tag

Igen, de mindenhol van kiskapu.

[ Szerkesztve ]

(#30) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kiszivárgott infó és GPU-Z screen a HD 7990-ről. Így április elsejére :DDD

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#31) putti válasza Petyyyyy (#30) üzenetére


putti
aktív tag

Szinte elaléltam. :C

Majd kiderül mi lesz belőle és mikorra.

(#32) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

AMD Chooses Computex 2012 as Radeon HD 7990 Launchpad

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#33) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Vajon 7990-nak is középen lesz a ventije? És ebből lesz már nem ref darab is? Mert ugye a 6990-ből csak ref-et lehetett kapni. :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#34) putti válasza ViiiiktorOC (#33) üzenetére


putti
aktív tag

Jó kérdés, ezen már én is elgondolkoztam. Elvileg a kártya megjelenése áprilisi hónap helyett júniusra lett áttéve. Továbbra is szeretettel várjuk.

(#35) ricshard444


ricshard444
veterán

Kíváncsian várom mit fog majd hozni. Vagy ez lesz a kövi karim vagy a 690. A 690 teljesítményben és külsőre is impozáns számomra.

Vannak dolgok...

(#36) ViiiiktorOC válasza ricshard444 (#35) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

5970 és 6990 után te kisebb számú kártyát ragnál a gépedbe? ;]
Abu annyit elejtett, hogy elvileg a dián GHz Edition van írva rá! El elég érdekesen hangzik.
megint az lesz belőle mint a 6990nél? Hogy bios2 fogja kihajtani a kártyát 375W-ig? :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#37) D-evil válasza ricshard444 (#35) üzenetére


D-evil
aktív tag

a 6990 már kevés,vagy mi?...

(#38) ricshard444 válasza D-evil (#37) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem,de a gép a hobbim így mindig fejlesztek :)

Vannak dolgok...

(#39) D-evil válasza ricshard444 (#38) üzenetére


D-evil
aktív tag

ja értem :D más értelmeset nem találtál? :D

(#40) ricshard444 válasza D-evil (#39) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez köt le.. :P

Vannak dolgok...

(#41) D-evil válasza ricshard444 (#40) üzenetére


D-evil
aktív tag

hát ez az :D majd felnősz egyszer :D

[ Szerkesztve ]

(#42) ricshard444 válasza D-evil (#41) üzenetére


ricshard444
veterán

Nemvagyok tizenéves :U Mások bulira költik el a pénzt vagy gyűjtenek valamit, én gépet építek,nem nagy dolog ;) Főleg ha úgy kevered a lapjaid ahogy én, az évi fejlesztés olcsón kijön és mégis ott az új cucc a gépbe. Az elmúlt 1 évben volt egy platformváltásom Intelre+ ssd + vga és ez megvolt 30K-ból :K Nade off vége

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#43) D-evil válasza ricshard444 (#42) üzenetére


D-evil
aktív tag

inkább huszonéves,mi? :D

(#44) ricshard444 válasza D-evil (#43) üzenetére


ricshard444
veterán

Nemhinném,hogy sok közöd van hozzá,és csak kötekedni akarsz? Menyj pihenj eggyet...

Vannak dolgok...

(#45) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Uraim kérem maradjunk a HD 7990-nél a ringen belül!
Annál is inkább, mert szörnyen furdal a kíváncsiság a 690 láttán vajon AMD lesz-e az új kétszívű király. Valaki tud már "új" infót a kártyáról?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#46) ricshard444 válasza Petyyyyy (#45) üzenetére


ricshard444
veterán

Én 95%ban biztos vagyok benne,hogy 2db 7970s gpu lesz benne 850 közeli gpu órajellel és 5GHz körül lesz az effektív memória. Ha megnézzük a teszteket a 680sli és 7970cf párharc közt látható,hogy valamelyikben ez valamelyikben a zöldek dominálnak.Szerintem a 690 FullHD vagy 2560as felbontáson gyorsabb lesz,de afelett elvérzik ugyebár a memória miatt. Azért reménykedem valami kissebb árversenyben,bár ebben a kategóriában annyira nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#47) ricshard444 válasza ricshard444 (#46) üzenetére


ricshard444
veterán

nem benne, hanem rajta lesz...Bocsi csak fáradt vagyok :R Igen ez mind tipp,de nem állhat messze a valóságtól,főleg a következtetés :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#48) Petyyyyy válasza ricshard444 (#46) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Így van, ezek a mostani elfogadott hírek, de ahogy az Iponon is írják: " a GTX690 fényében majd lehet az AMD még igazít rajtuk valamennyit."
Bár ez nem egy találgatós topik - 6990-nek volt ilyen topikja ezzel a címmel "6990 találgatós topik" :D - de nagyon remélem, hogy ahol kell ott meghozza az előnyt a 3GB RAM/GPU. Hosszú lesz a következő 29 nap...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49) D-evil válasza ricshard444 (#44) üzenetére


D-evil
aktív tag

"menyj" ? :D helyesírás: 1. leülhet :P amúgy ne szívd mellre, végig ott volt a smile ;)

(#50) D-evil válasza ricshard444 (#46) üzenetére


D-evil
aktív tag

teljes értékű 7970 nem nagyon lehet a fogyasztás miatt ugye? viszont ha butítva lesznek nagyon,akkor marad az a verzió,hogy olcsóbb lesz a 690nél...mindenesetre nagy a csend a 7990 körül,én vmi meglepiben reménykedem :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.