Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cefa


Cefa
senior tag

sziasztok remélem jó helyen indítottam ezt a topicot el.

Azt szeretném hogyha beirnátok ide azokat az álmokat amit érdemesnek tartotok erre. És ha valaki ért hozzá vagy nem akkor beírhatná hogy mit jelent szerinte.

ime egy példa: ezt álmodtam

Azt álmodtam, hogy egy 10 emeletes bérházban laktunk. A hírek hatalmas árvizet jeleztek. Én a WC-ben voltam és kinéztem az ablakon. A 10.!!!!! Emelet magasságában láttam érkezni a hullámokat. Eléggé rémisztőek voltak az 50 méteres hullámok. A 10. emeleti ablakot csapkodták. Az után hirtelen úgy éreztem, hogy kezd eldőlni a ház, és tényleg éreztem, hogy WC-stől, emeletestől zuhanok. Nagyon élethű volt bár még sohasem zuhantam. Az emelet fala kiszakadt és én átestem egy másik félig leomlott házba, ahol sok ember kapaszkodott. Még mindig hatalmas magasságokban voltam mintha nem is 10, hanem vagy 20 emelet magasan lennék. De ez a ház is rogyadozott és ennek hatására potyogtak ki az emberek és zuhantak le a mélységbe, ahol az árvíz hömpölygött. Én nagy nehezen meg tudtam kapaszkodni esés közben egy ablakba és így nem zuhantam le. A következő emlékem, az hogy lement az árhullám és csak a pusztítás maradt. Rengeteg halott volt és csupa rom épület. A repteret figyeltük egy barátommal, ami szintén tele volt törmelékkel. Egy nagy repülő akart leszállni de a romoktól kitört a kereke és felborult és kigyulladt. Elmentünk a főutcára, ahol volt egy hatalmas Metró alagút. (A város úgy nézett ki, mint Debrecen csak sokkal nagyobb volt) Bementünk a metró bejáraton, ami egy hatalmas csarnok volt nagyon szépen megépítve. Itt is csak rombolás volt. Itt kezdődtek a borzalmak. A rengeteg hulla valami miatt életre kelt és özönlött az alagutakból a sok zombi. Nagyon sok ember küzdött velük az alagútban. Több százan váltották egymást karddal és puskával. A zombik elég gyorsak voltak volt olyan is, aki szaladni is tudott. Az emberek megpróbálták visszaszorítani az zombisereget. Én is beálltam de szar puskát kaptam, és nem tudtam lőni. Ahol én voltam ott meggyengült a védelem és áttörtek. Jöttek hozzám segíteni, de késő volt. Vissza kellett húzódni. Mindenki menekült kifelé az alagutakból és én (mint álmomban általában elkezdtem tökölni) a kardokat nézegettem, hogy melyik lenne a legjobb. A zombit vagy fejbe kellett lőni vagy levágni a fejét ezért kellett a kard. Kinéztem 2 jót is de, eközben lemaradtam. Ott voltam a sok zombi között. Elkezdtem rohanni. Az ajtókat már bezárták de egy még nyitva volt. Mindenki menekült és elfelejtette bezárni a hatalmas ajtókat. A zombik így bejutottak a városba. Hatalmas lett a káosz elkezdődött az öldöklés. Én is menekültem és irtottam a zombit de egyre jobban körbevettek, mert sokkal gyorsabbak voltak, mint a filmeken. Egyszercsak bekerítettek és már-már megöltek, amikor hirtelen filmszakadás nem tudom mi történt álmomban, mintha képzelődtem volna, mert visszakerültem az alagútba (vagyis mintha az alagúttól csak képzeltem volna az egészet) és megint menekülni kellett de sokkal határozottabb voltam. Volt két szamurájkardom és ugyanúgy kimenekültem de, az embereket összeszedtem az utcán csatasorba állítottam, és ahogy jöttek a zombik úgy, irtottuk őket. Több sor váltotta egymást, hogy jusson idő a fegyverek töltésére. Több ilyen csapat alakult ki a városban és irtotta a zombit mígnem, felülkerekedtünk. Több nap, talán több hét is eltelt és még mindig volt egynéhány zombi mert a közlekedés már helyreállt de még egy-egy csapat üldözött néhány zombit.

Persze nem arra lennék kíváncsi hogy az egész mit jelent. De a részletek az árvíz meg stb.

Remélem más is álmodik zöldeket. :DD

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#2) Polesz válasza Cefa (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Vigyázz, mert ezután tönkre megy a tápod.
Egyértelműen jelzi az árvíz.
A vízhűtésed is folyni fog :)

Nem tom nem vagy még álmos??? :)):)):))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Polesz válasza Cefa (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Ja és túl sok horrort, híradót nézel. És le kellene törölni a rengeteg fps-t is a gépedről ;];];];];]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) launcser válasza Cefa (#1) üzenetére


launcser
senior tag

én pszichológia vizsgára fredot olvastam
ugyhogy nagyon vágom ám álomfejtést :)
amire emléxek az az, hogy előző napi, friss események vannak legnagyobb hatással az álmokra, előtörtnek elfolytott vágyak stb..
tudsz úszni amugy?
viztől való rettegés stb huu
a másik hogy lefekvés előtt tuti játszottál valami fps-el :))

tütüü

(#5) Polesz válasza Polesz (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Hogy ne csak offoljak:

Régebben azt álmodtam, hogy tudok repülni. Persze nem simán mint batman és a többiek, de tudtam. Párszor jó fáradtan ébredtem. Lehet, hogy tényleg repültem csak nem tudok róla :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) launcser válasza Polesz (#5) üzenetére


launcser
senior tag

olyant én is álmodtam
de meg kellett szenvednem érte kicsit
:))
és nem is tul sokat, de sikerült
álmomba'

tütüü

(#7) Cefa válasza launcser (#6) üzenetére


Cefa
senior tag

nem szeretem az fps-t igazán. Moházok néha

az álmokban előjönnek 10 éve nem látott ismerősök
Tudok úszni.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#8) Sidaries


Sidaries
őstag

Már volt egy ilyen álmodós topik, de nem emlékszem a címére. Oda én is leírtam egy álmomat, de most lusta vagyok. Mindenesetre én is jó sokat írtottam benne. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) Cefa


Cefa
senior tag

Na akkor azt megkeresem én is

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#10) Gab


Gab
senior tag

2 legkeményebb álmom:
1, álomban álom: felkelsz, azt hiszed hogy ez már a valóság és csak álmodtál. De közben nem a valóság, hanem még mindíg álmodsz. Aztán felébredtem. De nem tudtam sokáig hogy mivan. Azt hittem hoyg még mindíg álmodom.
2, hátbalőttek, leestem a földre, és még hármat belémpupmáltak. elég szar érzés, és túl élethű.

(#11) bigboss


bigboss
csendes tag

Lehettem vagy 15, kollégista álmodás: Lefognak a negyedikesek és az egyik megprobálja kinyomni a szemeimet. Éreztem, ahogyan recseg, majd szétdurran a szemgolyóm a koponyámban. Ûvöltöztem mint egy sakál.

Aztán persze felébredtem. És furcsa módom alig láttam, fájt a szemem.

Késôbb rájöttem, az álmom nyitjára. Aznap hason aludtam, és az arcom-szemem belefurtam a párnám csücskébe. Valszeg egy idô után zavarhatott, fájhatott a szemem a párnacsücsöktól, és beleszövôdött az álmomba.
Rossz volt.

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#12) Don Vittorio válasza Cefa (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

10. emelet csak 30 méteres hullám, és nem 50. :-))))))))))))))))))))

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#13) Jazzy válasza Cefa (#1) üzenetére


Jazzy
tag

Én nem vagyok álomfejtő, de én ugy tudom, hogy álltalában a zuhanás az útkeresést jelenti, vagy valamilyen nagy horderejű döntés elött állsz!!

J@zzy

(#14) cadaver


cadaver
tag

en regen almodtam olyasmit, hogy lelottek, de nagyon kellemes volt, csak egyet lottek belem aztan jo meleg lett :D:D:D de megneztem es nem brunzoltam be szoval nem ertem... meg olyasmit is almodtam regen (gyakran) hogy ilyen nagyokat ugrok, szinte repulok, mint mikor UT2003ban speed-del ugrasz le valahonnan :) es nem fajt mikor leestem. ja, es a mecsekrol, a hetvegi hazunkbol ugraltam lefele :D

(#15) tocsa válasza bigboss (#11) üzenetére


tocsa
senior tag

És olyat nem álmodtál, hogy megettél egy csirkét tollastul? Aztán felébredés után hiányzott a párnád?
:D :D :D

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#16) tocsa válasza cadaver (#14) üzenetére


tocsa
senior tag

Mi ebben a különös? Ahogy nézem vámpír vagy, előbb-utóbb regenerálódsz és kész.
:D :D :D

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#17) tocsa válasza Polesz (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez így elég jó, csak a ''hitelesség'' kedvéért hozzá kell tenni, hogy ezt az ilyen-olyan álmoskönyv alapján mondod. :D

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#18) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Én valamelyik éjszaka azt álmodtam, hogy feketék, rohadtak a fogaim... Reggel meg kellett néznem a tükörben, hogy biztos legyek benne, hogy még mindig ép az összes. Ez mit jelenthet?

(#19) Gab


Gab
senior tag

Azt jelenti hogy ideje fogatmosni.

(#20) Den


Den
veterán

Valamelyik nap azt álmodtam hogy egy őszi bnv-n vagyok valamikor a 90-es évek elején.

www.simson4t.hu

(#21) Nowhereman válasza Cefa (#1) üzenetére


Nowhereman
őstag

Kedves cefa: ha azt akarod, hogy az álmodat megfejtsék:
1: ne felejtsd el leirni azt, hogy közben mit éreztél! Lényeges!
2: nem ártana tudni a világképed: mert mondjuk egy sárkány egy régi európinak egésszen mást jelent mint egy kinainak!
3: lényeges, hogy te hogyan próbálnád értelmezni az egészet!/utórezgések/

egyébbként úgy tünik, hogy a világképedet érte valami (nem is eredménytelen)stámadás.

Utánam a kondenzcsik!

(#22) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ajánlom mindenki figyelmébe aki behatóbban akar foglalkozni az álmaival
Robert Moss-Tudatos álmodás címû könyvét.

9-13 éves korom közt volt egy elég hosszú periódus amikor rendszeresen
tudatosan álmodtam, aztán sajnos ''kinôttem''.
Az volt aztán az igazi virtuális valóság.:)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23) rup1u5 válasza Cefa (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igazából a legjobban te tudnád megfejteni, mert ahány tudat anyiféle jelbeszéd
létezik ami álmunkban ''üzen'' nekünk.

Szerintem az alagutas rész amikor majdnem megöltek, és a ''magabiztos''
szamurájkardos szervezkedésed, egy probléma megoldásához való viszonyulásod
tipusaira utalhat.
A hangsúly a döntésen van, hogy meiket választod, egy már megtörtént vagy majd
megtörténô személyes krízishelyzetedben.
Körül kell nézni magdban.
Az is lehet, hogy valamilyen helyzetben amikor gyorsnak kelett volna lenned, te
''tököltél'' és ''kardokat nézegettél'' ahelyett hogy cselekedtél volna.
Aztán utólag rágódtál a saját hülyeségeden.

kitudja......

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25) Cefa válasza Kalandor (#24) üzenetére


Cefa
senior tag

ezek a katasztrófás dolgok tök izgiseg főleg annak aki álmodja.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#26) Rox


Rox
tag

Csak érdekességképpen: Krúdy Gyula is írt egy álmoskönyvet, aminek manapság olcsób kiállítású példányait is meg lehet vásárolni. Ha valaki hisz az ilyesmiben, akkor érdemes beszerezni.

(#27) detri


detri
aktív tag

Érdekes, hogy ilyen nagyon magasra, egyre magasabbra ugrálós álmom nekem is volt egy időben rendszeresen, és olyan is, mikor tudtam repülni, pontosabban inkább csak felemelkedni, de veszettül megszenvedtem érte. :) Ezekszerint nem vagyok ezekkel egyedül, tuti, h lehetne kötni valami konkrét dologhoz.
Régebben nagyon sokszor voltam életveszélyben, aztán mikor meghaltam volna mindig felébredtem. Halt már meg valaki álmában? Állítólag olyat nem lehet.

(#28) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nekem olyanom volt, hogy álmomban rájöttem arra, hogy én valójában álmodok. Eszembe jutott, hogy lefeküdtem aludni. Innentől kezdve vált érdekessé a dolog, mert bármit megtehettem és kontrollálhattam az álmom.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#29) detri válasza Gh0sT (#28) üzenetére


detri
aktív tag

És ezután mennyire volt valóságos?
Mert nekem is volt ilyesmi, de ez a ''kontrollállt'' álom már nem volt igazi, nem volt hihető. Pedig tudnék mit csinálni. :))

(#30) G@ben válasza Gh0sT (#28) üzenetére


G@ben
addikt

Ilyen nekem is volt töbször, legutoljára a héten. Egy jó csajjal csókolóztam és akkor jöttem rá, hogy csak álmodom, de azért folytatódott. :)
Meg nálam visszatérő motívum az, hogy menekülök valaki elől, de olyan lassantudok csak futni, mintha derékig érő vízben futnék. Ez mitől lehet? A paplan akadályoz a futásban? :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31) Gh0sT válasza detri (#29) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem nagyon bejött... Nem az igazi az tény, de jó dolgokat lehet csinálni. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#32) Gh0sT válasza G@ben (#30) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem azt tanították a meneküléssel kapcsolatban, hogy meg kell állnod álmodban, és szembe kell nézned az üldöződdel. Vagy kezd el üldözni Te. Ez mondjuk csak akkor kivitelezhető, ha tudod hogy álmodsz!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#33) Gh0sT válasza detri (#27) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez halál motívum egy időben nálam is visszatérő volt. Én pl. fulladtam meg űrben úgy, hogy kiestem az űrhajóból. :) Előtte azért felébredtem.

Egyébként arra gondoltam (ami talán hülyeség), hogyha valaki azt álmodja hogy meghal, akkor tényleg meghal.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#34) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Volt már olyanom is, hogy álmomban megcsípett valami. Ekkor felébredtem és égető érzést éreztem azon a helyen.

Azt még szoktam szeretni, amikor begörcsöl a vádlim, és arra ébredek. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#35) Kidus


Kidus
őstag

s volt már olyan álmom, hogy üldöznek, de olyankor nem tudok segítségért kiabálni sem, mert nincs hangom, csak suttogni tudok. nagyon szar érzés. és persze a fztáa sem megy mert érzem, hogy mindjárt összeesek, és össze-vissza mozognak a lábaim.

Assuming Control

(#36) Kidus


Kidus
őstag

és olyat álmodtatok már, hogy kaptok levegőt a víz alatt? én igen, fantasztikus érzés :)

Assuming Control

(#37) tildy válasza Polesz (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha már repülés:)
Egyszer azt álmodtam , hogy egy kis piros nyomottorrú (valami csillagmotoros) kétfedeles kisgép bohóckodik a levegőben.Csinált az mindenféle műrepülő figurát, még néztem is, hoyg hú milyen jó, meg milyen szép, és hogy ilyet a párom szokott repcsivel csinálni.Aztán adig bóhockodott, íg beleállta földbe és kigyulladt, és 200 méteres körzetben minden kiégett.
Én meg megrémültem, mert lehet a párom ült benne?Szóval durva volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) boygo


boygo
aktív tag

Nekem még soha nem sikerült álmomban kerékpározni. :F
Egyszerüen olyan mintha jégen próbálkoznék és mindig kicsúsznak a kerekek
oldalra. :U

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#39) detri


detri
aktív tag

Nemtom mennyire hülyeség, én úgy tudom télleg meghal. Ezért írtam, h nem lehet álomban meghalni. Vagy akkor inkább nem szabad. :)

(#40) detri válasza detri (#39) üzenetére


detri
aktív tag

upsz, az előző a #33 -ra akart válasz lenni.

Kb 14-16 éves korom körül volt jellemző, h zuhanok, de nagyon. Mindig fel is ébredtem rá (még becsapódás előtt), borzalmas volt, mikor felébredtem még akkor is fost@m.
Ha jól tudom ez is előfordul nagyon sok embernél, kíváncsi lennék, mi ez, tuti van magyarázata. És szerintem nem olyan megfoghatatlan dologról van ezesetben szó, mint ált. az álomfejtések, hanem v.mi biológiai/fizikai/fenetudjamilyen oka lehet.
Akkoriban azt hallottam, h ilyenkor kihagy egy-egy ütemet a szívverés, de ezt csak halkan írom ide, mert lehet, h óriási baromság. :) Mert nem csak én voltam kb 14 éves, hanem gondolom az informátorom is. :D

(#41) tildy


tildy
nagyúr

+ 1 álom még:
Történt egyszer, hogy betévedtem egy szobába, amely igen misztikusan nézett ki, gyertyák, fura fények mindenütt. Volt ott egy ilyen katedra szerű emelvény, a tetején egy könyvvel, gyönyörű könyvjelző stb. benne. Igencsak díszes volt.
Felléptem hát, hogy megnézem miről szólhat e könyv. Szépen látom sorra rokonaim nevét, életútjukat és halálukat. Mindenki, akivel valaha is legalább abráti viszonyban voltam, mind benne volt. Rokonaim, barátnőim, ismerőseim.
Én is.
2062. február :( .Ekkor fogok meghalni, ezt olvastam benne.
Bejött egy öreg nő, ilyen vénbanya, boszorkányszerű, és sorra mutogatta többi könyvet. Sajnos többre már nem nagyon emlékszem, mert úgy meglepődtem, hogy felébredtem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) detri válasza tildy (#41) üzenetére


detri
aktív tag

Hűha... Egyrészt jó, mert ezekszerint sokáig élsz. Másrészt rossz, mert én monnyuk nem szeretnék ilyen sokáig élni. Harmadrészt nagyon rossz. :( Tudni mikor halsz meg.. :( (vagy legalábbis azt hinni, h akkor. lényegtelen, h tényleg akkor fogsz-e)

(#44) detri válasza detri (#43) üzenetére


detri
aktív tag

*Másrészt
*Harmadrészt
:B

(#45) tildy válasza detri (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hiszek teljesen ilyenben de ki tudja...
Ez egyébként cirka 83 évet jelentene.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) WEBER


WEBER
tag

múltkor kéccer is azt álmodtam hogy fölmentem egy magas toronyba és bement egy barátom a fent lévő szobába de én nem és nemtom ki volt a szobában.
ha valaki megálmodja esetleg mondja má el nekem hogy ki van ottt.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#47) tailor


tailor
őstag

Az mit jelent, ha álmodban kiesik egy fogad? Vagyis nem is kiesik, nálam valami fém szar beleakadt (nem vicc), és kifeszítette! brrrrrrr :O rettenetes volt. és éreztem a nyelvemmel, hogy ott tényleg nincs fog!...

(#48) WEBER válasza tailor (#47) üzenetére


WEBER
tag

van valahol egy álmoskönyvem majd megnézem
de asszem az hogy valaki meg fog halni
és ez nem vicc.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#49) nRu3 válasza WEBER (#48) üzenetére


nRu3
addikt

Sajnos ez igy van már sokan mondták nekem , ha valaki fogrol álmodik az nagyon nem jó ,valaki sajnos elfog távozni az élők közül:(

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#50) WEBER válasza nRu3 (#49) üzenetére


WEBER
tag

egyszer egyik osztálytársam is ilyesmit álmodott és rá 2 nappal meghalt a nyagyanyja.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.