Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) bmt50 válasza bmt50 (#26500) üzenetére


bmt50
senior tag

Kicsit pontositanek, mielott vki mas tenne meg: a 2. amirol irtam stock(gyari) ics ujragondolva

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#26502) Kovbob válasza bmt50 (#26500) üzenetére


Kovbob
senior tag

A H1N1 v5.8 is gyári alapú.

(#26503) Nikon


Nikon
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lehet buta kérdés, de azért pórba szerencse...

Próbálnám root-olni a telefonomat (Alcatel ot995 gyári független ICS 4.0.4.), de superoneclick a drivereknél hibát dob. Win 8 esetében ezt: "Unknown error (0xe000024b)" , Win XP estében: "nincs aláírás a tulajdonosban"

(Superoneclickben az alcapwn van kiválasztva explolitnak. Fejlesztés menüben be van pipálva az USB hibaelhárítás természetesen előtte rádugtam a gépre aztán pipáltam be majd nyomtam a Root gombra ekkor jön a kérdés hogy feltelepítheti e a drivert majd igenre nyomva jön a hibaüzenet.)

A segítséget előre is köszönöm!

(#26504) Kovbob válasza Nikon (#26503) üzenetére


Kovbob
senior tag

Tudtommal az ICS-t nem superoneclikkel kell rootolni. Olvasd el az összefoglaló root részét!

(#26505) #84490496 válasza Nikon (#26503) üzenetére


#84490496
törölt tag

Kálmi jól mondja. Van egy root.zip az összefoglalóban,azzal kell az ics romokat rootolni.

(#26506) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám, amit nem tudok orvosolni...
A telómon cm-10.1-20130908-UNOFFICIAL-cocktail van, s a gps nem nagyon talál műholdat, ha mégis, akkor gyorsan eldobja... Olvastam, hogy esetleg a gps.conf-ot kellene felülírni egy másik működő GB mentésből.
Esetleg linkelne valaki ilyet nekem??
Egyéb megoldás is érdekelne!
Előre is köszönöm!

(#26507) gergely64 válasza pataig (#26506) üzenetére


gergely64
tag

Szerintem CM11. Sygic, Navigon, iGO, mindegyik tökéletesen talál vele jelet. :K
Üdv.

(#26508) pappsy62


pappsy62
tag

Pár sorral előbb nyafogtam, hogy nem megy az új CM11 rom. Megoldódott a sok próbálkozás eredményét röviden leírom. Csak bagyusz cwm6-osával sikerült új tiszta telepítéssel feltenni . A wifi hiba kivételével tökéletes és az akkuidő is nagyon jó. Ez a wifi hiba csak néhányunknál jelentkezik? valami megoldás rá esteleg? :O

[ Szerkesztve ]

(#26509) Mentolka


Mentolka
senior tag

Hello.
Azt szeretném megkérdezni, hogy miképp lehetne azt megoldani, hogy a telefon kikapcsolt képernyőnél ne induljon újra a töltő csatlakoztatása esetén?
Eddig tapasztaltam ezt a CM romoknál, de a most fentlévő H1N1 v1.0 is produkálja. Ha nem figyelek oda, és nem kapcsolom be a képet, akkor bootloop a vége minden esetben... :(

(#26510) Ronam


Ronam
addikt

ICS-t mivel lehet rootolni Windows 8 alatt? Olvastam az összefoglalót, de ott azt írják, hogy Windows 8 alatt nem biztos, hogy működni fog.

(#26511) #84490496 válasza Ronam (#26510) üzenetére


#84490496
törölt tag

Az összefoglalóban lévő linkeknél van egy root.zip. (pontos linket nem tudok most sajna). Azt cwmben kell telepíteni instal zipként,tehát annál mindegy az oprendszered,ha van cwm.

(#26512) Ronam válasza #84490496 (#26511) üzenetére


Ronam
addikt

microSD nélkül szerettem volna rootolni, de akkor várok amíg megérkezik az új kártyám, a régi sajnos meghalt.

(#26513) Dimitry001


Dimitry001
csendes tag

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy szerintetek melyik rom sikerült idáig a legjobban? Nem nagyon értek hozzá, ezért kérem a segítségeteket, a rom választásában. :)

(#26514) Ronam válasza Dimitry001 (#26513) üzenetére


Ronam
addikt

Szerintem SCI, fapados a CM ROM-okhoz képest, de ez legalább atomstabil :).

(#26515) #84490496 válasza Dimitry001 (#26513) üzenetére


#84490496
törölt tag

Szerintem játékokhoz H1N1 GB vagy WWENIGMA GB.
Mindennapokra vagy CM,vagy SCI .
Anno nekem pl a tweaked ICS volt atomstabil, másnak más.. Ennél a telefonnál sajnos egyénileg kell kipróbálni,melyik az,amelyik hibátlanul fut. Mindegyik teló másként viselkedik sajna..

(#26516) lazlo16


lazlo16
aktív tag

hogy kell az art-modot bekapcsolni. Fejlesztői lehetőségekbe sehol se találom.

(#26517) Kovbob válasza lazlo16 (#26516) üzenetére


Kovbob
senior tag

A fejlesztői lehetőségekben alulról a negyedik. Futtatási környezet kiválasztása.

(#26518) lazlo16 válasza Kovbob (#26517) üzenetére


lazlo16
aktív tag

ohh én buta :'D én felül keresgéltem :) köszönöm :D :R

(#26519) Milestone2 válasza lazlo16 (#26518) üzenetére


Milestone2
nagyúr

...régen felül volt, már lent van...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#26520) bmt50


bmt50
senior tag

Bagyusz mester: a cm10.2 romodnak lesz meg frissitese? A kikapcsolt toltes hibara gondolok.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#26521) fcbarca


fcbarca
őstag

ha cm11-ről akarok SCI-t feltenni,csak simán recoveryből kellene mennie?mert nekem a cwm hibát ír telepítésnél :(

(#26522) Kovbob válasza fcbarca (#26521) üzenetére


Kovbob
senior tag

Az SCI-t CWM 5-el kell telepíteni, nem CWM 6-al mint a CM-eket.

[ Szerkesztve ]

(#26523) fcbarca válasza Kovbob (#26522) üzenetére


fcbarca
őstag

tudnál dobni egy linket? :)

(#26524) Kovbob válasza fcbarca (#26523) üzenetére


Kovbob
senior tag

(#26525) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

Tudom, hogy már volt kérdezve, de a válaszra nem igazán emlékszem. A kérdésem az lenne, hogy MIUI rom lesz mostanában? Csakmert kijött egy új verzió (vagy azóta már több is), és kíváncsi lennék rá, és mivel Motorola Milestone-ra tudtak csinálni, gondolom 995-re is lehetne :D Ha értenék hozzá, megcsinálnám, de mivel konkrétan halvány lila gőzöm sincs, így nem tudom megcsinálni :(
Remélem kapok választ, mert érdekelne :D

(#26526) pirey


pirey
tag

Sziasztok!
Én nekem lenne egy problémám.
Felraktam a cm11-et,de valami iszonyatos lassú,1-2 perces fáziskéséssel dolgozik a gép,amit nem értek mert jinxxed cm11-e meg nagyon szépen megy.Valami ötlet a problémámra?
Előre is köszönöm a segítséget

(#26527) #84490496 válasza tomiivagyok (#26525) üzenetére


#84490496
törölt tag

(#26528) tomiivagyok válasza #84490496 (#26527) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Igen, ezt láttam, csak gondoltam, ha a jóval gyengébb motorolára meg tudták csinálni, hátha erre is megtudják, de akkor tévedtem. mindenesetre köszönöm :)

(#26529) sanyikahat


sanyikahat
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítség kellene.

Épp ott tartok, hogy root-olnám a telefont mindent az összefoglaló alapján csináltam, de amikor lefut a parancssor, és kéri, hogy állítsam vissza az adataimat("igenre" nyomva), csak annyit ír ki a program, hogy running, és az istenért sem akar újraindulni a telefon.
Valakinek feltűnt már ez a probléma?
Előre is köszi a segítséget. :D

(#26530) thiclyoon válasza sanyikahat (#26529) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

(#26531) Stoykie


Stoykie
tag

Tisztelet! :R

Korábban volt egy hasonló probléma felvetés: (#26479) pappsy62 kollégától. A különbség annyi, hogy nekem hétfő óta fent van a legújabb CM 11. A telepítéssel nem volt semmi baj és szépen ment, leszámítva, hogy továbbra sem ment a mobil hotspot. Most viszont, hogy a problémához visszatérjek a rendszer tegnap este óta nem hajlandó felállni. Boot képernyőnél kb. 20-30 másodpercig pörög körbe a nyíl aztán megáll majd újraindul egy kis idő elteltével... (nem mértem kb. 1-2 perc). :W

Mit javasoltok? Húzzam újra? Más találkozott hasonlóval? Nem lenne jó, ha hetente ezt csinálná és húzhatnám újra mindig... Válaszokat előre is köszönöm!

Tisztelet! :R

[ Szerkesztve ]

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#26532) pappsy62 válasza Stoykie (#26531) üzenetére


pappsy62
tag

Szia
Nekem most jól működik, csak wifi bekapcsolása rossz.
Az oldal tetején írtam a tapasztalatom.😂

(#26533) Stoykie


Stoykie
tag

Érdekesség, hogy csináltam egy full wipe-ot és reboot és feláll a rendszer. Ez meg hogy lehetséges? :F

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#26534) kgymac válasza Stoykie (#26533) üzenetére


kgymac
őstag

Mert eltávolít minden beállítást/jegelést/telepített v frissített appot.

(#26535) Stoykie válasza kgymac (#26534) üzenetére


Stoykie
tag

Biztos én vagyok hülye, de azt hittem, hogy ilyenkor teljesen legyalulja a rendszert a telefonról, korábban egy full wipe után nem is boot-olt be a rendszer az alca logo-nál megállt.

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#26536) fcbarca válasza Kovbob (#26524) üzenetére


fcbarca
őstag

sajna a cwm 6 nem akarja feltenni,nem tudom mért :F

(#26537) kgymac válasza Stoykie (#26535) üzenetére


kgymac
őstag

A "wipe data/factory reset" a /data, /cache és /data/dalvik-cache ürítést végez. A tippem az, hogy korábban formáztad is a /system és a /system/app (korábbi custpack) könyvtárakat tartalmazó partíciókat, Bagyusz tanácsai szerint. Ha format /system nem volt és nem indul, eltávolíthattál/jegelhettél valami fontos appot.
Nálam az utolsó CM esetén fordult csak elő, hogy "piszkos" (nincs /data wipe) telepítés után is hibák vannak,
eltávolított/jegelt app-ok végett nem szokott indulni (de a CM boot képernyőig eljut, ha volt dalvik törlés, akkor újraépíti és csak utána fagy. CWM wipe data majd system reboot, init varázsló végigvitele után szoktam egy korábbi CM11-es data-t helyreállítani cwm-ből, így bebootol és az adatok is megmaradnak. Lehet kísérletezni az újabb jegelésekkel/eltávolításokkal :) )

(#26538) tomiivagyok válasza Stoykie (#26531) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

Bagyusz azt írta, hogy rakott fel egy patchet az ilyen embereknek, akiknek befagy boot közben, nekem amióta feltettem azt, tökéletesen működik. Ez lesz az.

(#26539) Stoykie válasza kgymac (#26537) üzenetére


Stoykie
tag

Nem jegeltem, ill. távolítottam el semmit. Szóval ezért nem értettem, tegnap este rátettem a töltőre és újra indult majd ezt követően ment a korábban már részletezett ciklus. Azóta írtam, hogy ment neki egy újabb wipe és elkezdtem újra belakni a rendszert. Csak a szokásos cuccok, fb, viber, google maps, es file explorer, valamikor még a skype-ot is felszoktam tenni, de azt nem mindig. Játékról leszoktam már. És nem buherálom a telefont. Még egy érdekesség, mióta átálltam a Cm-re H1N1-ről, azóta van egy olyan jelenség, hogy hol van, hol nincs kamerám. Mármint amikor belépek az app-ba, akkor van hogy azt írj ki a kamerához nem lehet kapcsolodni. Kérdés az lenne, hogy tudom azt kideríteni, hogy hardveres, vagy softveres a probléma. Korábban még gyári álapotában (bg-nél) ment a szervíz menü koddal és ott lehetett tesztelni, viszont ics-re való váltás után már nem fogdta a el a kódot. Erre ötlet?

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#26540) Kovbob válasza tomiivagyok (#26538) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nálam utána is fagyott.

(#26541) Stoykie válasza tomiivagyok (#26538) üzenetére


Stoykie
tag

Egyelőre csak egyszer történt meg, ha megint előjön, akkor megnézem, ha azzal sem változik, akkor megy vissza az előző..

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Tisztelet! :R

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#26542) xtree


xtree
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Előre is köszönöm!

Van egy ot-995-öm, amin jelenleg a 2.6.35.11-perf+ bagyusz@h1n1_team#2 verzió fut.
Korábban a gyári GB-t upgradeltem gyári T-Mobilos ICS-re, de nem igazán tetszett, viszont visszaút már nem volt. Ezért tettem vissza a GB romot.

Nemrég feltettem a cm-10-20121219-UNOFFICIAL-cocktail.zip JB romot a cwm_cocktail_cyanogenmod_20121019.zip használatával.
Ez működött is, de voltak hiányosságai, így újra visszatértem a GB-hez.

Ezek után fedeztem fel, hogy nem tudom többé használni a recovery-t, mert a recovery parancs kiadása után "waiting for device" üzenettel mindig elakad a folyamat, és a teló a nyitóképernyőnél nem megy tovább.

Esetleg van ötletetek, mi lehet az oka? Előre is nagyon köszönöm! :R
És elnézést, ha esetleg nem jó helyre írtam ezt a posztot!

[ Szerkesztve ]

(#26543) Kovbob válasza xtree (#26542) üzenetére


Kovbob
senior tag

Azt hiszem ilyenkor az alcatel driverét kell letörölni, majd újra feltelepíteni. (OTU)

[ Szerkesztve ]

(#26544) xtree válasza Kovbob (#26543) üzenetére


xtree
csendes tag

Szia Kálmi2! Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

Úgy érted, a pc-ről kell letörölni az alcatel driver-ét? Hol találom meg egyáltalán? És hogyan tudom azt törölni? Úgy mint a többi sima drivert?
Az OTU-t egyébként próbáltam már többször is futtatni,hogy visszaállítsam a gyári állapotot, de azt írja ki, hogy már a legfrissebb szoftververzió van fenn és ezzel le is áll. Gondolom ez a korábban történt ICS frissítés miatt van. :(

[ Szerkesztve ]

(#26545) Kovbob válasza xtree (#26544) üzenetére


Kovbob
senior tag

A vezérlő pultban letörlöd a progit, mint bármilyen más programot. De mondjuk most jut eszembe, hogy a recoveryhez elvileg nem az kell, hanem flashtool drivert, kell telepíteni. De igazából nem értem, hogy miért nincs recovery attól, hogy a telón másik rom van, nekem ilyen még sose volt.

Szerk: Csak nem tudok neked linkelni flashtool drivert, mert ami az összefoglalóban van az már nem érhető el.
Inkább várj valaki más segítségére, mert én most nem nagyon tudok erre mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#26546) xtree válasza Kovbob (#26545) üzenetére


xtree
csendes tag

Rendben. Mindenesetre köszönöm a segítő szándékodat! :K

[ Szerkesztve ]

(#26547) #84490496


#84490496
törölt tag

Esetleg ebben a csomagban valahol?

Fastboot csomag

Fastboot driverek

Ezek konkrétan az összefoglalóból vannak és élnek..

[ Szerkesztve ]

(#26548) #84490496 válasza Kovbob (#26545) üzenetére


#84490496
törölt tag

Flashtool a sonykhoz kell.. Ha jól emléxem,de ebben max Bagyusz megerősít/ cáfol :D

(#26549) Kovbob válasza #84490496 (#26548) üzenetére


Kovbob
senior tag

Én flashtool drivers-ből szoktam telepíteni csak a fastboot drivert és így működik. :) Ezt töltöttem le régen. (ez már nem elérhető és az összefoglalóban van) Többit meg nem láttam amit linkeltél :B

[ Szerkesztve ]

(#26550) #84490496 válasza Kovbob (#26549) üzenetére


#84490496
törölt tag

Azért raktam mindent a Gdrive-omba anno.. :D A romok linkjénél ott van minden,ami kellhet a romcseréhez,roothoz,egyebekhez..már amit meg tudtam anno menteni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.