Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake

Hozzászólások

(#451) izomhod válasza polonic (#450) üzenetére


izomhod
senior tag

ÁÁÁ!

azt már én is olvastam a gamepodon, de neked sincs meg még, meg nekem se, meg a pápának se, azért mondom hogy nem vagyok lemaradva

na témát lezártam, jáccunká, jáccunkmá! :))

(#452) polonic válasza izomhod (#451) üzenetére


polonic
félisten

Jól van, most már teljes félreértés van. Tudom is miért.

Hogy on is legyen. A játék kb 5 órás sztorival rendelkezik. Az alan wake végigjátszása nélkül is érthető, nincs szoros kapcsolat a két játék között. Úgy értve, hogy ez nem folytatás. Plusz még van egy túlélő módja.

(#453) csaba951 válasza #41133696 (#445) üzenetére


csaba951
veterán

Igaz, de Nightmare módban csak 1-et kell összeszednünk hozzá. A többit elég normál módban is felszedni, és már meg is van az archi. :)

(#454) Rusher válasza csaba951 (#453) üzenetére


Rusher
őstag

Nightmare módban nem csak egy van, hanem több is és a Collector's Edition achihoz az összeset össze kell szedni. :K

(#455) izomhod


izomhod
senior tag

holnap! ;]

(#456) MarcZ


MarcZ
senior tag

Ma kezdtem el játszani a játékot, eddig nagyon tetszik, én nem vagyok olyan nagy horroros, vagy hasonló, szóval nekem a játék néhány pontja ijesztő szokott lenni, de majd megszokom. Nem sokat játszottam még vele, de eddig kifejezetten tetszik.

A man's got to do what a man's got to do.

(#457) #41133696


#41133696
törölt tag

Haverom szólt, hogy ma megjelent a Alan Wake's American Nightmare, meg is feledkeztem róla, csak azt csodáltam, hogy nem kezdte el automatikusan tölteni - az első alkalom, hogy elővásároltam gőzön - aztán látom, hogy tényleg, katt a telepítésre és már el is kezdte: :C

Ekkora a mérete :)

(#458) Silenzio válasza #41133696 (#457) üzenetére


Silenzio
addikt

Kipróbáltam én is, nem hittem a szememnek, mikor megláttam a GoG-on.
Teljesen döbbenet. 2 hónappal az első rész után gyorsan megkapni a folytatást, ráadásul egy olyan előd esetében, amire 2 évet kellett várnia a PC-seknek... Hát ilyen még nem volt ebben az iparban. :)

Amúgy jól sejtettem, a sivatagos helyszín miatt a gépigény is jóval kisebb az elődjénél (9800 GT-n semmilyen szaggatás nem volt, az alapjáték viszont volumetrikus fényekkel, godray-jel és SSAO-val ritkán ment 20 fps fölé), más kérdés, hogy szerintem a grafika is gyengébb lett valamivel. :(

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#459) polonic válasza Silenzio (#458) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem a folytatás.

Ez egy különálló rész. Persze a történetben vannak kapcsolatok.

(#460) Silenzio válasza polonic (#459) üzenetére


Silenzio
addikt

Lényegtelen apróság. Játékpiaci kronológiáját tekintve folytatás, mert az első rész után jött és különben is, gottakeccsemoll. Ennyi. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#461) seyboy


seyboy
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy Alan Wake's American Nightmare ezt a hibaüzenetet dobja minden indításkor: Could not read from file "File residing in memory". Az utolsó pálya közepén lépett ki azóta csinálja ezt. Valakinek van ötlete hogy miért csinálja? :F

(#462) Silenzio válasza seyboy (#461) üzenetére


Silenzio
addikt

Eredeti vagy virágbolti? Valami filerendszer hibára tippelnék, az is lehet, hogy HDD vagy Ramhiba.
Ha meg virágbolti, akkor vedd meg eredetiben.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#463) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

15 megapixeles háttérkép, csak nektek! ;]

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#464) #41133696


#41133696
törölt tag

Jött is egy Patch :)

http://store.steampowered.com/news/8066/

"* Fixed a rare startup crash on some systems
* Fixed VSync enabling - in some cases it wasn't enabled even if it was set to ON in the menus
* Fixed holding a flare when the user keeps the middle mouse button pressed
* Fixed a typo in Italian translation
* Improved loading times
* Please see our forum for up to date troubleshooting and update information: http://forum.alanwake.com/showthread.php?t=7759"

(#465) ( V ) válasza #41133696 (#464) üzenetére


( V )
veterán

nem tapasztaltam sok bibit rajta (egy helyen kiestem a térképről mondjuk az első mappon :D ), de ha ők mondják akkor legyen patch ;)
a Story része kipipálva, szvsz nagyon eltalálták ezt az "epizódot" is, jól passzol az alap storyhoz, de ugyanakkor mégis újszerű és ötletes, anélkül hogy tulzásba esne!
várom a folytatást :C

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#466) polonic válasza ( V ) (#465) üzenetére


polonic
félisten

Történetről mesélj valamit.

Lehetőles spoilermentesen, ha megoldható. :D

(#467) ( V ) válasza polonic (#466) üzenetére


( V )
veterán

hát sajnos az rövidke, tényleg olyan 5 óra alatt kitolható (én kb 10-et csináltam mert minden kő alá benéztem :D) de ha jól emlékszem a játékra amúgy is jellemző volt az epizodikus történet mesélés. ez is pont ilyen. asszem nem árulok el nagy titkot ha elmondom, itt nem egészen egy regénynek a főhősét alakítja Wake hanem egy az alapjátékból már ismert TV sorozat, a Night Springs (kb Alkonyzóna) egy epizódjának (amihez neki köze van ugyebár) a főhősét alakítja: az előző történet vége után kb 2 évvel Cauldron Lake mélyéről felbugyogva kerül ide és fő ellenlábasa Mr. Scratch orra alá akar borsot törni. többet nagyon nem érdemes elárulni, egyrészt relatíve rövid játékmenet és az újfent előbukkanó story-kiegészítők, pl. rádió műsorok (van 1-2 nagyon LOL rész benne + meglepő dolgok amihez nem árt ismerni az alapjáték történéseit ;) ), TV (szerintem fenomenális :D ), kézirat gyűjtemény ( vannak benne vissza utalások is úgyhogy mindenképp érdemes összeguberálni őket, szerencsére nagy segítség h a kis-radaron már messzebbről is látszik és nincsenek túlzottan eldugva) nagyon jól fel fogja vázolni a pontos* szituációt ;)
összegezve: atmoszférájában másabb, talán nem olyan sötét-horrorisztikus, inkább thrilleres, de mindenképpen hangulatos - szórakoztató és jó!

* - értem ezalatt hogy megint nem fogjuk tudni biztosra hogy mi volt előbb: a nyúl vagy valójában nincs is kanál :DDD

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#468) chatran


chatran
őstag

Én is sikeresen végigvittem. Az 5-6 epizód környékén már erősen untatott. Lényegében egyetértek a H@rdwired cikkével. Furcsállom, hogy a legtöbb helyen 90% fölötti értékeléseket kapott. A két DLC-nek már csak ímmel-ámmal kezdek neki.
Más. Nálam gyakran jelentkezett az, hogy a kép megfagyott majd elsötétült, a videokártya venti megállt pár mp-re. Majd felpörgött ismét a ventilátor és ismét ment a játék. A másik jelenség mikor teljesen megfagyott a játék, nyomtam egy ctrl+alt+del-t majd egy mégse-t és utána ismét ment a játék. 2 óra játékból olyan 1-2x fordult ez elő szóval annyira nem zavaró, csak fura. Core2 duo E8400, 4GB ram, gtx460, Win7 32bit. Másnál is jelentkezett a probléma?

(#469) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ez volt már? :)

(#470) ( V ) válasza WonderCSabo (#469) üzenetére


( V )
veterán

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#471) WonderCSabo válasza ( V ) (#470) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként azt vágjátok, hogy az Old Gods of Asgard zenéket is ez az együttes nyomja?

(#472) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Végigvittem az American Nightmaret is. Minden tv adást, rádiódaást, dialógust meghallgatva azért sztem több volt, mint 5 óra. A helyszínek baromi hangulatosak (persze azért az erdő sokkal jobban bejön), a sztori se rossz, az új ellenségek baromi jók. Sztem a fegyverekkel túl sok lehetőséget adtak, a túlélő horrorban mindig is azt szerettem, hogy pár töltényed van egy pisztolyban azt csá, és jönnek ezerrel (mint az eredeti AW-ben). Aki játszott az eredetivel, mindenképpen vigye végig ezt, aki nem, az pedig először az eredetit vigye végig. :D

(#473) norbi0604 válasza WonderCSabo (#472) üzenetére


norbi0604
aktív tag

:K

(#474) KubanitoS válasza WonderCSabo (#469) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kár, hogy nincs lájk gomb. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#475) WonderCSabo válasza KubanitoS (#474) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Youtubeon viszont van. :)

(#476) izomhod


izomhod
senior tag

kezd elég egyhangú lenni ez az american nightmare

SPOILERgyanú

már harmadjára járok ugyanazon a helyen, nagyon remélem hogy nem kell még vagy 2x visszamenni.

az meg elég fos, hogy a töltényes szekrények maguktól visszatöltődnek...

(#477) WonderCSabo válasza izomhod (#476) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell visszamenni többször, sőt mindjárt vége a játéknak. Próbáld ki Nightmare módban. :)

(#478) izomhod válasza WonderCSabo (#477) üzenetére


izomhod
senior tag

vége is van hálistennek, elég szar volt ez a játék az elsőhöz képest

jól elszúrták
2 helyszínen játszódik az egész

a tv adások tetszettek, de összességében 10-ből 5
még jó, hogy nem volt olyan hosszú :D

az első rész pedig 10ből 9es

(#479) WonderCSabo válasza izomhod (#478) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem az "elsőhöz képest", mert ez nem a második rész. Ez csak egy kieg (bár önmagában futtatható). Egy rövid, totál mellékszál, sztem a legtöbb ember többet várt tőle, pedig nem akar több lenni, ami. Amennyi ideig tartott, sztem teljesen jó szórakozást nyújtott. Igen, természetesen az eredeti játék sokkal jobb volt, de amint voltam, nincs is értelme összehasonlítani a kettőt.

(#480) ( V ): Igazad van, mert ez is a sztori része. Egyébként

SPOILER:

3 helyszínene játszódik.

[ Szerkesztve ]

(#480) ( V ) válasza izomhod (#478) üzenetére


( V )
veterán

ízlések és pofonok, de azért másnak ne lődd már le a "poént"... :U

(#479) WonderCSabo
+1 :K

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#481) ^Boss


^Boss
őstag

miért gondoljátok mellékszálnak? én értettem félre valamit, vagy a végén.. [akinemértiannakspoilerlenne]?

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#482) WonderCSabo válasza ^Boss (#481) üzenetére


WonderCSabo
félisten

TOTÁL SPOILER:

Totál mellékszál. Ez csak egy Night Springs sorozat rész, ami akkor ment amikor Barry éppen aludt egy motelben. Alan Wake írta még régen, amikor kezdő író volt. Persze lehet, hogy vmennyire a mágia belejátszott a dologba, de ez csak egy sorozat rész. Az igazi Alan még mindig a Dark Placeben van, és nem találkozott Alice-al vmi tengerparton... Egyébként ezt a developer videókban is elmondták.

[ Szerkesztve ]

(#483) ( V ) válasza WonderCSabo (#482) üzenetére


( V )
veterán

SPOILERes:

+1 :K

meg ugye ugyanott maradt a sötét katyvaszban és nem jutott előbbre, max hogy "megölte" Mr. Scratch -et, már ha valójában megtörtént az is... (remélem nem, nekem kifejezetten szimpi volt a csóka - tiszta Patrick Bateman :DDD )
én inkább ezt a részt is egy delíriumos "nightmare"-nek fogom fel mint a DLC-ket. ilyenekkel "múlatja" az időt AW amíg ki nem kecmereg onnét vhogy, de legalább szórakoztató és több infót tudunk meg egyes dolgokról!

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#484) norbi0604 válasza WonderCSabo (#482) üzenetére


norbi0604
aktív tag

És ezeket a fejlesztői videókat hol lehet megtekinteni?:D

(#485) norbi0604 válasza WonderCSabo (#482) üzenetére


norbi0604
aktív tag

És ezeket a fejlesztői videókat hol lehet megtekinteni?:D

(#486) WonderCSabo válasza norbi0604 (#485) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megveszed a GOG-on, és abban benne van. Vagy rákeresel YTbon és megnézed.

(#487) norbi0604 válasza WonderCSabo (#486) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ú tényleg, a GOG DVD-n rajta is van, azóta nem is néztem, mivel egyből az Autorun-al telepítettem a játékot. Közbe meg ott van egy csomó extra a lemezen XD. Én kérek elnézést.

(#488) chungee


chungee
addikt

Segítséget szeretnék kérni. Mert nem akarok előlről kezdeni. A wrz Alan Wake-et hova menti:F Megvettem az origit és azon szeretnék folytatni. Lehetséges:F

(#489) WonderCSabo válasza chungee (#488) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem csak Steam cloudba lehet menteni?

Szerk.: Ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#490) izomhod


izomhod
senior tag

azt hittem, hogy az AW durván fosatós, de tévedtem

a silent hill homecoming, na az!

(#491) ^Boss


^Boss
őstag

SPOILER AZ ELŐZŐEKHEZ

szerintem meg a saját sorozatába írta bele magát, ez egy kis trükk volt tőle, attól még persze az idilli tengerpart nincs, csak a sorozatban, de Mr Scratch-et kiiktatta!!

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#492) WonderCSabo válasza ^Boss (#491) üzenetére


WonderCSabo
félisten

SPOILER:

Igen, én is így gondolom, hogy bár a sorozatrészt Alan Wake régen, fiatalkorában írta, most vhogy újra beleírta magát.

(#493) chungee


chungee
addikt

Előlről kell kezdenem. Na sebaj :) :N

(#494) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Közérdekű közlemény! :D

Aki valamilyen formában meg tudná itt osztani a Magyar!! nyelvű összes kézirat lapot (menuscript) azt nagyon megköszönném. :D

(#495) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Érkezett egy kis frissítés az Alan Wake-hez:

Alan Wake v1.06 release notes:

* Added a “Very Low” graphics setting to enable the game to run on lower performance GPUs. This disables MSAA and grass (that’s dependent on it) and disables fading between LOD levels.
* Fixed Alt+Tab crash on some systems.
* Fixed a very rare startup crash.
* Fixes some cases where the game started to main menu but users could not select any menu entries. This was caused by the keybinds.xml being corrupted.
* Fixed some cases of handling custom My Documents paths where game could crash if that was mapped to the root of a drive.
* Fixed the minor DLC1 “black cubes in the mirror” graphical glitch.

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#496) chungee válasza Psychopeti (#495) üzenetére


chungee
addikt

Honnan tudhatom, hogy a legújabb patch van fenn:F

(#497) ( V ) válasza Psychopeti (#495) üzenetére


( V )
veterán

az American Nightmare is frissült:

* Fixed anisotropic filtering on landscape textures
* Fixed Alt+Tab crash on some systems
* Fixed that disabling Blur still renders the flying darkness enemies
* Minor localization fixes
* Please see our forum for up to date troubleshooting and update information: http://forum.alanwake.com/showthread.php?t=7759

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#498) WonderCSabo válasza chungee (#496) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnézed az executable verziószámát.

(#499) izomhod


izomhod
senior tag

találtam egy 2005ös e3 beszámolót az alan wakeről egy újságban, akkor még nem ez a kabátja van és piros sállal nyomja:)

(#500) chungee válasza izomhod (#499) üzenetére


chungee
addikt

És PC-s verzióról akkoriban még csak álom volt :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.