Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake

Hozzászólások

(#251) ->Raizen<- válasza Henker2 (#250) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Világíts a varnyúkra a lámpáddal. :DDD Használj flash bangot. Meg azt az eldobható pirosan világító valamit meg pisztolyt amiből világító izéke jön ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#252) LLKobe válasza Henker2 (#250) üzenetére


LLKobe
veterán

Világítsd szarrá a madarakat a zseblámpával. Én azt csináltam hogy beálltam egy sarokba, így csak egy oldalról tudtak támadni, és amikor jönnek telibe kell őket fókuszálni a lámpával.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#253) Henker2


Henker2
addikt

Oké. Megpróbálom! :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#254) zsolthee válasza Henker2 (#253) üzenetére


zsolthee
senior tag

Lámpázd meg az arcukat, amikor meg közel vannak kínáld meg őket jelzőrakétával.

(#255) Sirandrish válasza ->Raizen<- (#251) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ennél komolyabb supportot még nem olvastam :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#256) ->Raizen<- válasza Sirandrish (#255) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igyekeztem. :DDD

(#257) polonic


polonic
félisten

Meg is érkezett az egyik update.

[link]

(#258) LLKobe válasza polonic (#257) üzenetére


LLKobe
veterán

Zsíros, végre rezegni fog amikor kell neki :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#259) LLKobe válasza LLKobe (#258) üzenetére


LLKobe
veterán

Ééés peccs után tényleg rezeg :C Így már tottál hibátlan. (Bár a kamerakezelést még nem javították, továbbra is magától állítja..)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#260) ->Raizen<- válasza LLKobe (#259) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mi rezeg a vibrátorod? ;]
Gondolom a gamepadra gondolsz. Mid van?

[ Szerkesztve ]

(#261) LLKobe válasza ->Raizen<- (#260) üzenetére


LLKobe
veterán

Logitech Rumblepad 2. Nagyon pozitív meglepetés hogy műxik a FFB, mert elméletileg csak Xbox gamepadot támogat a játék, az én kontrolleremet csak emulátorral eszi meg.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#262) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Én eddig 7 órát tettem bele és most végeztem a 3. fejezettel. Ez nagyon durva volt, a kihalt szénbánya meg a rengeteg nyomasztó rész. Vártam már a végét... :C
A fényhatások valami eszméletlen jók lettek. Mikor egy zárt térben odaküldöd a flare gunt, szinte megvakulsz és ők meg égnek mint a szemét :D:D:D

(#263) ->Raizen<- válasza BalaNce87 (#262) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én xboxon kivittem anno de medium fokozaton tolom egy ideje a pc-s verziót és bizony kezd aggasztóan nehéz lenni. Ágyba fekve nem megy olyan jól a headshot. ;]

Hallottam hírt az amnesia the dark descent folytatást kap heggesztik ezerrel. :C

[ Szerkesztve ]

(#264) LLKobe válasza BalaNce87 (#262) üzenetére


LLKobe
veterán

[Spoiler] Nekem az a rész jött be nagyon mikor üldöz az FBI, és futni kell előlük az erdőn át :C [/Spoiler]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#265) BalaNce87 válasza ->Raizen<- (#263) üzenetére


BalaNce87
addikt

SPOILER!
Pl mikor először jött a bulldozer az a rész kicsinált párszor. Illetve mikor leszakadt a tető alattam és vagy 8-an jöttek kapásból. Szerencsére volt flare gun :D

Igen, mikor üldöznek az erdőben az rohadt jó. Ahogyan pásztáznak a fénycsíkok és hirtelen rád világítanak. Meg mikor a varjak leszedik a helikoptert :D
SPOILER!

Amúgy a játék meglepően bőkezű a muníció tekintetében. Kb állandóan maxon vagyok elemből. Főleg az új zseblámpával.
A 3. chaptert kb max revolver ammoval és vagy 10 vadász puska golyóval fejeztem be. Ezen kívül volt vagy 15 fáklyám és vagy 3 jelző rakétám is. Ezen túl hentelni fogok :D

Tényleg van headshot?

[ Szerkesztve ]

(#266) LLKobe válasza BalaNce87 (#265) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is precízen játszom, ha egy részt csak a kelleténél több ammo ellövésével tudtam csak megcsinálni, nyomom is a load-ot:) Ebből kifolyólag nekem is mindig rohadt sok van mindenből.

Én úgy vettem észre hogy van, a gyengébb ellenfelek akkor egy lövéstől kifexenek.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#267) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Amúgy azt még le se írtam, hogy teljesen kimaxolva (AA4x) fut olyan átlag 35 fps-t full hd-ban.
De ami a lényeg, hogy egyáltalán nem számít, hogy ilyen alacsony a frame rate, mert egyáltalán nem laggol. Nem tudom, hogyan csinálták meg ilyen jól ezt a motort.
Más játékoknál 50-60 frame-nél kezdődik a folyamatos megjelenés.

(#268) LLKobe válasza BalaNce87 (#267) üzenetére


LLKobe
veterán

Mivel nézed az FPS értékeket? Csak külső progival lehet nem?

Nem akarod kitölteni az adatlapod? Most pl. jó lenne látni hogy milyen konfigod is van :B

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#269) polonic válasza LLKobe (#268) üzenetére


polonic
félisten

(#270) LLKobe válasza polonic (#269) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi :R

Ezt csekkolom este.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#271) BalaNce87 válasza LLKobe (#270) üzenetére


BalaNce87
addikt

Phenom 955 3,6
6850
4gigs 1600

(#272) polonic


polonic
félisten

Végeztem a két dlc-vel is.

Így már fény derült több mindenre, sok miértre, hogyanra. Viszont teljesen lezártnak nem tekinthető a történet. Folytatást kíván maga után. Lehet, hogy ez az american nightmare lesz. Lehet, hogy egy jövőbeni játék lesz a konkrét folytatás. Jó lenne, ha tényleg lenne.

(#273) Blaise válasza polonic (#272) üzenetére


Blaise
veterán

Az American Nightmare mellékág, nem folytatás.

(#274) polonic válasza Blaise (#273) üzenetére


polonic
félisten

A folytatást jelen esetben nem úgy értettem, hogy 'A folytatás'.

A történet, a szálak kapcsolataira gondoltam.

(#275) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Most olvasom, hogy 2 nap alatt megtérült a befektetésük a PC-s verzióra...
Ez aztán a siker! :K

(#276) LLKobe válasza BalaNce87 (#275) üzenetére


LLKobe
veterán

Na az alapjátékot kivégeztem. A befejezés elég jóra sikerült :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#277) Expulso


Expulso
tag

..ugye hogy hosszú évek óta végre egy játék ami megéri az árát.

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#278) LLKobe válasza Expulso (#277) üzenetére


LLKobe
veterán

Bezony :K Pedig mikor anno boxra kijött, kapott durca kritikákat, jól lehúzták néhol. Pedig nekem az év játéka, és a tavalyi évé is.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#279) Expulso válasza LLKobe (#278) üzenetére


Expulso
tag

..megmondom kerek perec - évek óta a legösszetettebb (sztori és hangulat szempontjából) játék amivel valaha játszottam, rendesen "fan" lettem.. imádom Wake világát.

Sam Lake jól mondta (bonus-disc anyagokat érdemes végignézni a videókkal együtt) játékot és hangulatot úgy kell teremteni, hogy az író - készítő mindig tudja mikor kell és mennyit adagolni a nézőnek/olvasónak.
amilyen "kritikát kapott régebben, annyira fogják ezt most megszeretni.. pc-n rég volt már ilyen játék, és akik "lekalózkodták" nagy részük biztosra veszem hogy később megveszi.

..ez egy olyan játék ami vagy magával ragad és elcsábul tőle az ember vagy egyáltalán nem jön be neki.

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#280) Expulso válasza LLKobe (#276) üzenetére


Expulso
tag

kalappal a 2 dlc-hez, azok teszik fel igazán a habot a tortára. :DDD

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#281) BalaNce87 válasza Expulso (#277) üzenetére


BalaNce87
addikt

Abszolút egyet értek. Annyira beosztom, hogy már kétszer letoltam az első 3 fejezetet. Nem akarom, hogy vége legyen :D Már több, mint 10 órám van benne...

Az ára meg egyszerűen fenomenális.
6k nem volt sok érte, úgy hogy benne van a két DLC is plusz a soundtrack, illetve egy 70 oldalas pdf ami kiegészítés a sztorihoz.

Talán az egyetlen hátránya az, hogy tényleg rövidke. És habár nekem már az első fejezet elég volt ahhoz, hogy teljesen beszippantson, azért el tudtam volna viselni ha előre tudom, hogy mondjuk 20 óra jut ebből :)

(#282) Expulso válasza BalaNce87 (#281) üzenetére


Expulso
tag

..lesz még ebből onnan ahonnan jött. :Y

"pár hónap és érkezik majd az "American nightmare" is pc-re.. nyakamat rájá :D

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#283) LLKobe válasza Expulso (#282) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát ahogy elnéztem az American Nightmare eléggé elment tömegmészárlás irányba sajna... :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#284) Expulso válasza LLKobe (#283) üzenetére


Expulso
tag

valóban, az a "soklövetű téma.. amikor először a VGA 2011 élő közvetítésén (dec.10 - hajnali 2) megláttam. mondom - "Ez meg mi a fa@zom?! "Jól elkúrták Wake világát.

De sajna ma erre van kereslet. személy szerint az American nightmare-t még nem vittem végig, mert időközben eladtam a jó RGH Slim boxot.. de amint lesz rá alkalom, pótolom a hentelést.

"Itt eszembe jut, hogy eleinte hogy bexartam az éjjeli teremtményektől, most pedig ha látom őket - irthatnékom támad "keményen.. :DDD

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#285) LLKobe


LLKobe
veterán

5 perce kint vagy a teljes PC-s magyarítás :C

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#286) Expulso válasza LLKobe (#285) üzenetére


Expulso
tag

..köszönjük ;] holmi magyarítással nem rontjuk el a játékot/hangulatot.
persze sokaknak ez hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#287) LLKobe válasza Expulso (#286) üzenetére


LLKobe
veterán

:F :F Mi köze a hangulatnak a feliratok nyelvéhez?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#288) norbi0604 válasza LLKobe (#285) üzenetére


norbi0604
aktív tag

:R

(#289) Ilsyde válasza LLKobe (#287) üzenetére


Ilsyde
őstag

Nem csak az számít hogy jól le van-e fordítva a szoveg, a rossz megfogalmazás elronthatja vagy megmásíthatja a hangulatot ha nem adja át pont úgy és pont azt mint az eredeti.

Sokszor azért is húznak le emberek egy-egy játékot (filmet, konyvet stb.) mert nem értették teljesen vagy helytelenul lett lefordítva a szoveg és megmásította a hangulatot, ezzel a játékélményt. Bár olyannal is találkozni akinek pont az ilyesmi tetszik :U

Nem, nem ítélek el senkit ha fordítást használ. Inkább sajnálom hogy nem kapja vissza azt amit a játék kínál :)

(#290) Expulso válasza Ilsyde (#289) üzenetére


Expulso
tag

volt már hasonló helyzet amikor ezt szerettem volna közölni ahelyett hogy úgy tűnjön - "na most felvág azzal hogy gyerekkora óta beszél angolul stb"

..köszönöm, hogy megfogalmaztad helyettem. :R

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#291) LLKobe válasza Ilsyde (#289) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaa. Na ez eszembe se jutott, de valóigaz:) Én aszittem hogy azzal van gondja hogy feliratot használ valaki, de akkor félreértettem:)

Ezzel egyet kell hogy értsek, de remélem minőségi lesz a fordítás. Értettem a sztorit eddig is, de sokkal kényelmesebb magyarul olvasni a szöveget, ha már olvasni is kell közben:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#292) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Úgy volt hogy ahogy lesz magyarítás, egyből végigtolom újra de olyan szinten kattantam rá a Vinictus-ra hogy ihaj :D
Ide és most is csak azért írok mert Maintenace van :DDD

Mindenesetre tuti végigtolom majd újra magyarul csak még azt nem tudom hogy mikor..
És itt el is érkeztem a mondandóm lényegéhez...
Olvastam hogy sokak szerint a magyarítás nem adja vissza azt a storyt vagy azt a mélységet amit mondjuk az eredeti nyelv képvisel..kérdésem..itt ez mennyire igaz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#293) Rusher válasza Sirandrish (#292) üzenetére


Rusher
őstag

Sztem ez hülyeség....miért ne adná vissza? Miért amikor egy filmet vagy sorozatot nézel eredeti nyelven, magyar felirattal.....? :)

Itt egyedül a nem jó fordítás festhet le dolgokat másképp, de általában olyan emberek csinálják, akiknek nem az első..

[ Szerkesztve ]

(#294) athomi


athomi
veterán

csak én vagyok ilyen béna h állandóan kifogy a lőszerem és emiatt nem tudom megölni az ellenfeleket és meghalok? :S van vmi különleges módja az ellenfelek megölésének amivel lehet spórolni a lőszerrel? :S

(#295) LLKobe válasza athomi (#294) üzenetére


LLKobe
veterán

Gondolom a lámpával rájuk "zoomolsz" és úgy lősz. Amúgy ez nem resident evil, itt nem kell minden ellenfelet megölni, sok esetben csak elfutni tudsz előlük.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#296) Expulso válasza KubanitoS (#228) üzenetére


Expulso
tag

konzolon is állandóan nyomni kellett a bal joy-pad kallantyút mert mindig visszaállt a kameranézet.. éjszakai portyázás' közben volt hogy elég idegesítő tudott lenni. (főleg miközben ömlött rám az ellen)

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#297) athomi válasza LLKobe (#295) üzenetére


athomi
veterán

vezze, én meg eddig mindig megöltem mindet.. ha elfutok egy bizonyos idő után már nem követnek (pl. köv. menedékhely)?

[ Szerkesztve ]

(#298) LLKobe válasza athomi (#297) üzenetére


LLKobe
veterán

Pontosan. Beérsz a fénybe, onnantól nem jönnek, legalábbis azok nem.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#299) BalaNce87 válasza athomi (#297) üzenetére


BalaNce87
addikt

Mikor úgymond el kezd "fújni a szél", körülvesz a sötétség akkor elvileg örökké spawnolnak ha megállsz küzdeni. A lényeg a túlélés nem a "LÖVÉS" :D

(#300) Expulso válasza BalaNce87 (#299) üzenetére


Expulso
tag

ki kellene próbálni meddig megy a "spawn" ..röpke fél napos versenyidő is lehetne belőle.

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.