Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake

Hozzászólások

(#101) GegeWarrior válasza Ilsyde (#100) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

+1

Ki kell házalni a Red Dead Redemptiont is :D

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#102) Sonja


Sonja
veterán

Hivatalos megjelenési dátum: Február 16! Egyelőre csak letöltés formájában (nem a torrentre gondoltam :DDD), a dobozos verzió megjelenési időpontjáról még nincs infó.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#103) Sonja


Sonja
veterán

PC Gameplay!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#104) LLKobe válasza Sonja (#103) üzenetére


LLKobe
veterán

El se hiszem, cirka bő 6 éve megnyitottam ezt a topikot, és végre kezd aktuális lenni :DDD

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#105) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Végre kijött PC-re. :C Nekem nagyon tetszik imádom az ilyen hangulatú gémeket nem beszélve a grafika is gyönyörű viszont a vga-t eszi rendesen fullon nem mindenhol van meg a fix 60fps, de bőven játszható kategória. :K

X360-as kontrollerrel az irányítás is frankó.

Steamon miért nincs még kint az ára?

(#106) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Komoly kis játék xboxon vittem végig elsőnek most a quad core k53ta laptopon tolom és egy kapcsolót kellett minimumra tenni és gyönyörűen fut.

(#107) LLKobe válasza SzlobiG (#105) üzenetére


LLKobe
veterán

Azért mert még nem jelent meg :U Asszem este 7 körül fog, egy helyen jelent eddig meg, a virágboltban :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#108) SzlobiG válasza LLKobe (#107) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ezt tudom, de minden játéknál ott szokott lenni megjelenés előtt az ár.:U

(#109) BeLucZ válasza SzlobiG (#105) üzenetére


BeLucZ
addikt

nem is kell hozzá fix 60 fps mert nem igényli a motor, 30-40 fpssel tökéletesen élvezhető játszható, teljesen kifogástalan játékélményt biztosít!
Alap 480am röhögve viszi teljesen totál maxon 1920x1200 8x aa 16 af fxaa high minden maxon avg 40 fpssel és bőven elég, klasszak az effektek tényleg szép az összhatás, csak néhol a textúrák nem túl jók, de a hangulat kárpótol, szvsz ez már azért nagyon tetszetős tud lenni maxon! Vram használat megintcsak szerény, szal a sok vram mániás ember megnyugodhat :D 800 MBnél nem nagyon eszik többet gondolom a kevésbé éles texturák miatt, de a fények iszonyat jók meg a köd, az atmoszféra...

izgalmas jó story, kár hogy ennyit kellett várni mig kijött pc-re, de megéri megvenni!

steamen nem vmi horror az ára és kötelező darab

(#110) Ilsyde


Ilsyde
őstag

GMG-n is beszerezheto mindkét verzió (standard és CE), az alábbi 33%-os kuponnal talán olcsóbb is mint a Steam:

HALFT-ERMHO-RRORS

(#111) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Steamről ~hatezer forintért meg is vettem. Kár, hogy csak 70 kbyte/sec sebességgel tölt. ;] Az extra soundtrackbe viszont sikerült belehallgatnom, nagyon színvonalas!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#112) polonic


polonic
félisten

Fantasztikus a játék. Egy minőségi termék. Nagyon tetszik a prezentáció is, ahogy a játékos elé tárják a történetet, az epizódikus felépítés.

Az első epizódot kb 2 óra alatt játszottam végig. Volt pár ilyesztő jelenet. Sötétben, fülessel az igazi játszani.

A grafika szerintem nagyon szép.

Itt láthattok pár képet a játékból.

(#113) Ilsyde


Ilsyde
őstag

GMG-rol beszereztem en is, 16 font volt a standard kiadas. Fele annyiba kerult mint a bolti CE :D

Most bizonyithatnak a PC-sek. Meglatjuk milyen eladasokat produkal a platform.

(#114) athomi


athomi
veterán

PC-s magyarításról tud vki vmit?
Xbox360-ra elvileg hónap vége fele érkezik, jó lenne tudni hogy át tudják e tenni PC-re :S

(#115) LLKobe válasza athomi (#114) üzenetére


LLKobe
veterán

Azt írták még ebben a hónapban lesz PC-s magyarítás is.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#116) LLKobe


LLKobe
veterán

Amúgy a játék szépen használ akár 6 magot is.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#117) LLKobe


LLKobe
veterán

Ja és az is vicces hogy az átvezető videók sokkal rosszabb minőségűek mint maga a game :DDD Gondolom a konzolport átka, mindegy, jobb mintha fordítva lenne :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#118) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na CDGalaxisban is már előrendelhető a dobozos váltoat, azonban az ár picit vicces. Steam ár alapján 5.990Ft-nak kellene lennie, erre meg belőnek egy 9.990Ft-os árat a "normál" változatnak :W

(#119) KubanitoS válasza Darth_Revan (#118) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez tényleg pofátlanság. A collectors edisön cdg-ből viszont marha jó lehet. A 144 oldalas könyv, bónusz DVD és a képeslapok nagyon jól néznek ki. Kár, hogy a 13 ezres ár mellett még lehet két hetet várni a megjelenésig. ;]

Elég durva, hogy Steamen egy új játék fele annyiba kerül, mint cdg-ben. Ilyen sem volt még szerintem. :U

De visszatérve magára a játékra: én tegnap vettem meg és abszolút nem bántam meg. Valami hihetetlen hangulatos az egész. Nagyon király, mint valami marha jó film, de inkább olyan, mint egy megelevenedett Stephen King regény. (Ezt említik is a játékban. lol)

Két "negatívumot" találtam elsőre: a kameraállás az elején elég furcsa, a karakter balra megy egy kicsit, nem egyenesen. Fél óra után megszoktam, szal ennek olyan hatalmas jelentősége nincs.

A másik pedig, hogy nagyon lineáris az egész, viszont ezt simán megbocsátom, hiszen a filmek is lineárisok. ;]

Ebben az évben magasan a best buy játékom! :C

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#120) polonic válasza KubanitoS (#119) üzenetére


polonic
félisten

Azért fordulhat elő, hogy steamen olcsóbb, mert ott a Remedy a kiadó is. Így nem kell még külön a kiadót is pénzelni, míg a dobozos változatnál a kiadó a Nordic Games.

(#121) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Azt a mindenségit!
Megnéztem, hogy Zavvin mennyi előrendelésben a normál változat, erre meg ott 17.000Ft! Houston, baj van! :DDD

u.i.:A CE 18.700Ft ott :W

A Nordic Games akkora hasznot rakott magának a dobozosra, hogy 1 játékkal akar a csúcsra törni vagy mi a fene van? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#122) KubanitoS válasza polonic (#120) üzenetére


KubanitoS
veterán

Engem ez különösebben nem zavar. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#123) Sonja válasza Darth_Revan (#121) üzenetére


Sonja
veterán

Rendeld innen, itt csak ~10eHUF a CE változat! :K Ja, és itt van a sima is ~9eHUF-ért! :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#124) LLKobe


LLKobe
veterán

Megeszi az idegeimet ez a game :DDD Vagy én vagyok marha béna, vagy rohadt nehéz már normal fokozaton is, de úgy megakadtam ahogy illik. Szokni kell még az irányítást...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#125) polonic válasza LLKobe (#124) üzenetére


polonic
félisten

Nekem sem olyan egyszerű. Xbox kontrollerrel játszom. És ez az első olyan játék, amiben célozni is kell és a kontrollerrel játszom. Bár kontrollernél van segítség is, egy úgynevezett gyenge aimbot. :D

(#126) LLKobe válasza polonic (#125) üzenetére


LLKobe
veterán

Én Rumblepad 2-vel tolom, tévén... 45 percet próbálkoztam hogy továbbvigyem, de mindíg kifektettek... Egyszer frankón eljutottam egy generátorig ami fényt csinált volna, simán lett volna időm beröffenteni, de persze rossz gombot nyomtam és kinyírtak :D
Felment az agyvizem, visszaültem a monitor elé, bill+egér, és sokkal szarabbul ment...
Szóval nem az irányítással van gond, ez vagy egy nehéz rész, vagy én vagyok gyökér :DDD
Haverom jóval előrébb jár, és monda hogy ez még szelíd kocsikázás ahhoz képest ami később lesz...

Na nekem nincs aimbotom :DDD

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#127) polonic válasza LLKobe (#126) üzenetére


polonic
félisten

Te vagy gyökér. :DDD

Ne haragudj meg, magas labdát le kellett csapni. :D

Szerintem sem olyan könnyű. Én is többször meghaltam az eddigi 2 óra játékidő alatt. Valamelyik generátor közelében én is.

Ez az "aimbot" úgy működik, hogy ha ráálítottad a fényt az ellenre, akkor rajta marad, úgymond ráragad, ha kicsit mozdítod a jobb kart, akkor sem állítódik el a célzás róla.

[ Szerkesztve ]

(#128) SzlobiG válasza LLKobe (#124) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen ez nem egy sima fps ahol csak megyünk és lövöldözünk a csőbe. Én mondjuk x360-as paddal tolom azzal nincs gond. :K

(#129) LLKobe válasza polonic (#127) üzenetére


LLKobe
veterán

:DDD

Nincs harag, de egyedül ne menj többé sötét helyekre :DDD A zseblámpa sem fog megmenteni :DDD :DDD

Na ez az aimbot jól jönne nekem is. Nem volt piskóta belőni a gamepadot hozzá.. Ugye hivatalosan a boxoson kívül mást nem támogat (hiába próbálom a pad gombjaira állítani a dolgokat a controlsban észre se veszi, mintha be se lenne dugva...) uh a logitech gaming software-be kellett a bill+egér gombjait ráerőltetni a pad gombjaira. Ez így fasza is, csak az érzékenységet nehéz belőni... Ha alacsonyra állítom, könnyebb célozni, de megfordulni amikor a hátam mögött van valaki szinte lehetetlen időben. Ha magasra, meg rémálom az ellenfélre rátartani a fegyót.

Egyébként úgy vettem észre gamepaddal sokkal könnyebb játszani ha a FOV-ot a legkisebbre állítod.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#130) polonic válasza LLKobe (#129) üzenetére


polonic
félisten

Akkor a játék nem támogatja a directinput vezérlőket, csak az xinput vezérlőket.

Ilyen a box kontroller, valamelyik razer gamepad és még az új F-es logitech kontrollerek.

Szerezze be valamilyet, ezekkel nálad is lenne az a kis célzás segítség.

Ez a fov ez hogy jön egyébként ahhoz, hogy könnyebb-e játszani gamepaddal vagy nem? Tudatlanságból kérdezem. :D

[ Szerkesztve ]

(#131) athomi


athomi
veterán

a vezetéknélküli XBox360 kontrollert össze lehet kötni a PC-vel? ha igen, akkor milyen kábel szükséges hozzá?

(#132) Sirandrish válasza athomi (#131) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lévén vezeték nélküli, így nem kell kábel hozzá :)
Egy USB-s vevő egység kell ami érzékeli magát a Joyt...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#133) Sonja válasza athomi (#131) üzenetére


Sonja
veterán

Ilyet kell venned, és kész. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#134) Sabre


Sabre
őstag

várjatok, akkor bill+egér nem is alkalmas h játszál vele? :F

(#135) SzlobiG válasza Sabre (#134) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát nem az igazi. :U Lévén konzol port sokkal jobb gamepaddal.

(#136) Sabre válasza SzlobiG (#135) üzenetére


Sabre
őstag

akkor ha nincs ne is kísérletezzek? :(

(#137) SzlobiG válasza Sabre (#136) üzenetére


SzlobiG
félisten

Biztos szokható, próbáld ki.:)

(#138) KubanitoS válasza Sabre (#134) üzenetére


KubanitoS
veterán

Abszolút 100%-ban játszható. A gamepad konzolra való, a PC-re ott az egér + billentyűzet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#139) keIdor


keIdor
titán

Hehe, ahogy megjelent hogy felpörgött a topik. :DDD Megveszem majd én is, 2010-ben kivittem, de kíváncsi leszek a jobb grafikában milyen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#140) polonic válasza KubanitoS (#138) üzenetére


polonic
félisten

Azért egy ilyen játékot vagy batmant, AC-t, stb sokkal kényelmesebb és jobb irányítani kontrollerrel.

Az egér + bill csak fps-hez kell.

(#141) keIdor válasza polonic (#140) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek. RTS-t nem játszom a mostaniak nem az igaziak már, így FPS kivételével szerintem (nekem) mindenben jobb a gamepad.

Ezeket a játékokat nem is bill+egérre írják már, mivel eleve minden konzolra készül, aztán az utolsó pillanatban csinálnak egy copy-paste verziót PC-re is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#142) KubanitoS válasza keIdor (#141) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az Alan Wake PC-s átirata minden, csak nem "copy-paste verzió".

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#143) Sirandrish válasza polonic (#140) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az Alan Wakebe nem kell célozni? :F

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144) polonic válasza Sirandrish (#143) üzenetére


polonic
félisten

Azért nem hasonlítsd már egy fps-hez, ahol nagyon fontos a célzás.

Meg erről már írtam korábban. Itt van egy kis segítség.

(#145) Sirandrish válasza polonic (#144) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem hasonlítottam semmihez...kérdeztem..
Mellesleg ha kell célozni benne akkor egérrel könnyebb..
Ha meg Autoaim van...az nagyon nagyon szomorú

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#146) polonic válasza Sirandrish (#145) üzenetére


polonic
félisten

Nem autoaim van. Nem azt írtam. Leírtam fentebb, hogy is néz ki ez a kicsi segítség. Nem olyan brutális, éppen hogy jelen van. Pont így a jó.

Nekem jobb kontrollerrel játszani ezt a játékot, mint egér+bill kombóval, tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#147) LLKobe válasza polonic (#146) üzenetére


LLKobe
veterán

Na sikerült elérnem a következő checkpointot:) Sztem is sokkal jobb gamepaddal mint bill+egér kombóval. Még így is, hogy nekem nincs rásegítés, és szerintem a gomba érzékenységét se sikerült még jól eltalálnom.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#148) Sirandrish válasza polonic (#146) üzenetére


Sirandrish
legenda

Olvastam amit írtál...célzásrásegítés..ez pont elég..
Nekem is 360 joyom van de ha azon kapásból belövi nekem a "helpet" akkor én majd billel tolom...nekem ne segítsen ha én nem akarom :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#149) KubanitoS


KubanitoS
veterán

A játék egyes részei meglepően gyönyörűek. Csináltam pár képet. Remélem nem spoiler, de bizony autózni is lehet majd később. A hegyi szerpentinen terepjárózni fílinges dolog, pláne ilyen tájon.

Sokan írták előre, hogy ez bizony rövid játék. Nyolc óra alatt végig lehet vinni. Nos, én Steam szerint játszottam eddig 6.4 órát és most értem a harmadik rész végére. (Összesen nyolc van + a 2 DLC.)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#150) BeLucZ válasza KubanitoS (#149) üzenetére


BeLucZ
addikt

a játék nagy része brutálisan kidolgozott, totál fullon vannak állleejtős részek....

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.