Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) concret_hp


concret_hp
addikt

üdv!

a ph keresővel nem találtam agykontrollos topicot, pedig azthiszem sokakat érdekelhet a téma. (engem legalábbis biztos :D) (ha mégis van akkor én kérek elnézést :) )

bele is csapok a lecsóba: hogyan álljunk neki? mi ez tulajdonképpen, mire jó, mit lehet elérni? mindenféle élményre és tapasztalatra kíváncsi lennék. letöltöttem (khm virágboltban vettem :DDD) egy csomó agykontroll mp3-at. van amiken szövegelenk, van amin zene van. ezekről mit érdemes tudni? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2) adalbert1 válasza concret_hp (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Hello!

Engem is érdekelne a téma, márcsak a villámolvasás miatt is. Vannak tanfolyamok és könyvek is, lehet hogy a könyvek terén is szét kellene nézned. Én anno gyerek agykontrollra jártam zsenge ált. alsós koromban, hát nem sok mindenre emlékszem, max. arra hogy kell lemenni alfába, és az elme tükre technikára.

szerk.: José Silva, keress rá erre a névre is. + itt egy wikipédia link is, most találtam (sajnos elég rövid, angol wikin lehet hogy van bővebb is)

[ Szerkesztve ]

(#3) concret_hp válasza adalbert1 (#2) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem van ilyen villámolvasós könyvem, de úgyéreztem, hoyg pusztán a könyvből nem lehet megtanulni :( úgyhogy az annyiban is maradt :U

holnap lehet hogy meghallgatok 1-2 ilyen relaxációs cuccot :)

és hogy kell lemenni alfába ? :) és mire jó az? :) (és hogy kell visszajönni? nem biztos hogy jó lenne ottragadni :DDD)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4) adalbert1 válasza concret_hp (#3) üzenetére


adalbert1
veterán

Huuhhaaa, nem akarok nagy hülyeséget mondani :) , ezért amire emlékszem:
Lefekszel a hátadra, úgy hogy a kezeid a tested mellett.
Becsukod a szemed, elkezdesz visszafelé számolni, kb. így hogy 333,222,111, közben ellazulsz. :DDD
Kb. ennyi, de már évek óta nem használtam, többre nem emlékszem.
Elméletileg egy meditációhoz hasonló állapot, itt tudod a különböző technikákat alkalmazni.
Visszajönni meg valami olyasmi volt, hogy 1-től 10-ig számolsz, és közben magadnak magyarázol, hogy ha kinyitom a szemem újra éber leszek, stb...

Remélem valaki olyan is jön a topicba, akinek vannak időben közelebbi tapasztalatai is, mert én elég halványan emlékszem.

(#5) Dylen válasza adalbert1 (#4) üzenetére


Dylen
aktív tag

Időben közeli nekem sincs, de azért emlékszem elég sok dologra. Ez már kb 12 éve lehetett, amikor anyukám körömrágásom miatt küldött el egy 2 napos tanfolyamra. Mi is tanultuk, hogyan kell lemenni alfába, hogyan lehet eredményesebben tanulni, megjegyezni dolgokat. Olyat is tanultunk, hogyan lehet más emberekre hatni álmukban:) Vagy hogyan lehet kitalálni a másik ember gondolatát. (Ezutóbbit persze 2 nap alatt elsajátítani nem lehetett, és túl fiatal is voltam ehhez.) De volt még sok hasznos dolog, egy füzetszerű könyvet is kaptunk (gyerekeknek szóló), de ezt nem találom, pedig pont nemrég kerestem. De majd még szétnézek.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#6) tbs válasza concret_hp (#1) üzenetére


tbs
addikt

A meditációs, autogén trénig jellegű technikái tök jók, és faszán működnek. A guru jellegő funkciók (szerintem) nem. ;)

A mozdulathoz kötés hasznos dolog a meditációhoz egyébként is. Javaslom a "spéci" ujjtartás helyett a "belülről homloknézést", mert akkor nem nézel ki furán mondjuk társaságban, minközben "lazítasz". :D

(#7) Makaveli válasza Dylen (#5) üzenetére


Makaveli
senior tag

Ez a más emberek gondolataiba belenézős cucc engem nagyon érdekelne, meg az egész is. Amúgy leszoktál anno a körömrágásról? Tehát hatott?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#8) Geller72


Geller72
veterán

Ha ma este lesz több időm, írok róla..már rég használom. Üdv:
Geller

(#9) Makaveli válasza Geller72 (#8) üzenetére


Makaveli
senior tag

UUUUUUU köszi mindenki nevében is!

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#10) KMan válasza concret_hp (#1) üzenetére


KMan
őstag

ezzel le lehet szokni a bagorol?
vagy keverem a sokkolos mokaval amikor beledraknak 230V-ot.. :U ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#11) tlac válasza KMan (#10) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, van olyan technikája, hogy szokáskontroll

adalbert1:

villámolvasás

(#12) concret_hp válasza tbs (#6) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt egy kicsit közérthetőbben le tudnád írni? :)

Geller: kíváncsian várom :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13) tbs válasza concret_hp (#12) üzenetére


tbs
addikt

Lsd. majd Geller leírását.

(#14) Geller72


Geller72
veterán

Elnézést mindenkitől, de most értem "ide". Kissé fáradt vagyok. Ha nem olyan nagy gond, átteszem egy kicsit későbbre..vmikor ma...

(#15) Lord Zero válasza Geller72 (#14) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem gond, csak figyelj majd arra, h a mi-mindent-tud-az-agykontroll-nyújtani listában ne szerepeljen a time-management és a szellemi frissesség
;-]]]]]]]]]]

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#16) concret_hp válasza Lord Zero (#15) üzenetére


concret_hp
addikt

:C

Geller: kíváncsian várom :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17) Geller72 válasza Lord Zero (#15) üzenetére


Geller72
veterán

..nem ctrl+C--ctrl+V lesz, ne aggódj..senki ne számítson vmi nagy dologra, csupán azt mondom el, én mire használom..na tente..kész vagyok..de látom, van még, aki szellemileg fitt és cinizmusa fel nem mérhető.. :DDD

(#18) Dylen válasza Makaveli (#7) üzenetére


Dylen
aktív tag

Szerintem nem pont ilyenre gondoltál, nem fejtettem ki eléggé, ez csak egy egyszerű dolog volt. Persze mivel gyerekek voltunk, nem is csináltunk túl bonyolult dolgokat, meg csak 2 nap volt.
Szóval kb 30an lehettünk a csoportban, körben ültünk. Egy vállalkozó szellemű gyerek kiment, addig bent megbeszéltük, hogyha bejön milyen színre fogunk gondolni. Bejött, beállt a kör közepére, és az volt a feladatunk, hogy képzeletben dobáljuk olyan színű labdával a kör közepén állót. Volt aki csak találgatott, volt, aki pár másodperc után rávágta.
Szóval ennyi volt az egész.:)

A körömrágásról sikerült leszokni, azt úgy kellett, hogy le kellett menni alfába, úgy, ahogyan már valaki említette (333, 222, 111) és elképzelni 2 tükröt egymás mellett, amiben én vagyok. Az egyik fekete keretes volt, ebben kellett elképzelni magam, ahogyan rágom a körmöm, a másik fehér keretes volt, abban pedig szép körömmel képzeltem el magam.
És ezt mondjuk naponta lehet ismételni. Hogy mennyi idő alatt szoktam le, nemtudom.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#19) concret_hp


concret_hp
addikt

UP :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20) regent


regent
aktív tag

gyere Geller, ha már bevállaltad. Amúgy kérdezzetek bátran, egy idööben nagyon rajta voltam, de már jó ideje csak passzívan használom, és most pont nem vagyok esszéírós hangulatomban, de konkrét kérdésekre válaszolok.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#21) tlac válasza regent (#20) üzenetére


tlac
nagyúr

mire használtad, használod?

(#22) concret_hp válasza regent (#20) üzenetére


concret_hp
addikt

hogyan állljak neki az egésznek? van valami leírás hogy mi mierre hogyan? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23) Geller72


Geller72
veterán

A Silva féle agykonrollt dr. Domján László kezdte el magyarorzságon terjeszteni, oktatni. Az első időkben ő tartotta az oktatásokat is, azt, hogy most is így van e, nem tudom, de tíz évvel ezelőtt Szekszárdon még ő tartotta.(most néztem utána, és úgy látom, a fia viszi tovább) Az első találkozásom az agykontrollal könyv formájában történt, dr. Domján László írta. Lehet kapni most is, tömör, lényegre törő, ami kell, benne van, semmi sallang, kezdésnek nagyon jónak tartom. Folytatásban megjelent a távgyógyítás is, szintén az ő kiadásában, ugyanolyan jó. Mielőtt vki kiröhögne, le kell szögeznem, hogy sztem működik. Bár én nem mélyedtem bele nagyon s csak arra használom, amire nekem kell, szal nem folytattam kísérleteket a "hogyan utazzunk el a jövőbe, hogy megtudjuk a lottószámokat" kategóriában. Egyébként elvileg a szisztéma alkalmazható erre is, bár mint mondtam, nem teszteltem ez irányban. Amire én használom. Meditáció, stresszoldás, öngyógyítás. Lehet, hogy marhaság az egész, de nem voltam még csak náthás sem 1996 óta. Biztos sokan gondolják, hogy húbazzemilyenkeménycsávó, de megmagyarázni nem tudom, nem is akarom az agykontrollra ráfogni, lényeg, hogy így van. Az első könyv, ami kimondottan az agykontrollal foglalkozik, a meditatív gyakorlatokkal kezdődik, sztem ez a legfontosabb. Van aki itt megáll, és elég is neki. Önmagában már ez is egy remek stresszoldó. Az öngyógyítás jellege, amire használom, az nagyjából abban merül ki, hogy ha fáj a fejem, nem is akárhogyan, amolyan migrénesen (biztosan sokan voltatok már ti is úgy, hogy semmi hatására nem akart elmúlni a fejfájásotok), akkor alkalmazom a módszert. Kb 5 perc alatt "elmúlasztom". Mindenképpen hozzáteszem, sokban múlik az egyénen, a hozzáálláson, hogy hiszünk e a dologban, pontosabban magunkban. Én úgy álltam hozzá anno, hogy lehet benne valami. A meditációt, a különböző meditatív szintekre való lejutást sokáig kell gyakorolni, nekem kb 1 év alatt fejlődött ki olyanra, amilyenre én akartam. Az első időszakban sűrün elaludtam, mérges is voltam, aztán rá kellett jönnöm, hogy amennyire idegesít ez, annyira nagy szerencsém van. Ma már erre is használom, ha nem tudok elaludni, akkor a segítségével igen könnyen megy. Sokkal jobban alszom, mélyebben, kipihentebben ébredek, nem úgy, mint a mosott szar. Relatíve kevés alvási idő is elég, ki tudom magam pihenni, ha kell 4 óra alatt annyira, hogy egy napot végighuzzak.(soxor van is rá szükségem :DDD ).
Ha valaki komolyan gondolja, feltétlenül szerezze be az említett könyveket, és kiba sokat gyakoroljon. Most mondhatnám, hogy ismerek olyan embert, akinek igen komoly betegsége volt, és túlélte..de nem mondom, mert úgy sem hiszitek el. A lényeg, hogy én elhiszem, mert ismerem azt az embert. Szal sztem működik, ha vki többet akar kihúzni belőlem, az kérdezzen. De itt van a net, csak be kell ütni, hogy agykontrol a kugliba, és olvasni, olvasni, olvasni. Így elsőre ennyi. (nemtom, ki mit várt az írástól, ki mire volt kiváncsi, így elég nehéz vmit is írni)
Tehát, ha vmi kérdés van, szívesen válaszolok.

http://www.agykontroll.hu/
http://www.agykontroll.hu/uzletek

Ezt keressétek: Agykontroll Silva módszerével
Üdv:
Geller

Kicsit bővebben leírja helyettem:Itt

[ Szerkesztve ]

(#24) Geller72


Geller72
veterán

A legutolsó linket, amit adtam, azt azért illesztettem be, hogy lássátok, a kereszténység mennyire ellene van a dolognak.. :DD . Ezt alátámasztani nem tudom, mert mint említettem, ilyen mélyen nem mentem bele és nem is akarok.

(#25) ML320


ML320
aktív tag

Én elvégeztem az Agykontroll tanfolyamot (2x2 nap), meg néha-néha visszajárok. Ismétlőknek olcsóbb, és hasznos tud lenni, de csak az alap gyakorlatokat ülöm át mindig.

Nos, sok mindenre használható. Legjobb az, hogy meg tud változni a világnézeted. A tecnikákat könyvből, leírásból nem lehet megtanulni. Anno 18 évesen próbáltam, aztán félretettem. Kudarc volt. Nekem Domján Gábor volt a "tanárom" az első alkalommal. Ő is elmondta, hogy könyvből nem a legszerencsésebb. A hétvégi program 8-tól 8-ig tartott, de érdekes módon nem fáradtam el, inkább még nyugisabb lettem, és kipihentebb. Technikákat tanulunk, amit bárhol tudunk alkalmazni. Nem csodaszer, néhány dologban kicsit szkeptikus is vagyok, de jó. Deja vu, megérzés, stb... Mindenkinek volt már ilyen. Én komolyan mondom, érdemes elvégezni. Drága? Lehet. De van olyan, amire később azt mondjuk, mindent megért. Nyugodtabb vagyok, kontroll alatt tartom a beszédemet, és bejön. Pozitívabban állok mindenhez, és bejön. Ez magabiztosabbá tesz, jobban érzem magam. Megtanultam ellazulni, nyugodtabban tudok aludni, és még folytathatnám. Részemről még annyi: Vegyük komolyan!

Ember tervez, Isten perverz...

(#26) (Kolombusz) válasza Geller72 (#23) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én a harmadik pontnál döntöttem úgy, hogy nem vagyok kíváncsi erre.

(#27) regent válasza (Kolombusz) (#26) üzenetére


regent
aktív tag

Hehe, kb. nekem is. Szeretem azokat a keresztényeket, akik legelső önmeghatározásként használják, az én keresztény (néha keresztyén) vagyok kitételt. Minden más másodlagos. És Általában a véleményük szilárd, megváltoztathatatlan (még a tények sem képesek erre), és természetesen helyes.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#28) Integra válasza Geller72 (#23) üzenetére


Integra
titán

anno a domján lacinál csináltam, de már sok-sok éve..
de azt vágom hogy a három ujj sokszor bejön a mai napig és ha el akarok aludni, a visszaszámolásos cucc is fain:)
meg még mennyi minden más, amit nem is használok...
érdekes, de magánéletre nem használom..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) aesir válasza Integra (#28) üzenetére


aesir
veterán

És miért nem, ha szabad tudni?:)

Én is a Lacinál végeztem 1991-ben.

Van saját életem...

(#30) Integra válasza aesir (#29) üzenetére


Integra
titán

jó kérdés. csak egy személynél kéne hogy működjön, a többi nem érdekel, ők nélküle is megvannak ha akarom..
pár ezer km távolság.... :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) aesir válasza Integra (#30) üzenetére


aesir
veterán

Na, pont nála nem kéne, hanem inkább magadat rendezd el UTÁNA :)

Van saját életem...

(#32) HEro


HEro
tag

sziasztok, villámolvasást én is elsajátítottam, vigyázni kell vele, a saját hibámból tanulva, csak olyan könyvet szabad fotoolvasni ami tutira hibátlan... egy tanulmányi versenyt szívtam meg ezmiatt, hogy egy példatárat foto olvastam, így készültem fel pár nap alatt, az országos versenyre, és több példa is hibásan is volt benne megoldva, de a képletek annyira bentmaradtak a tudatoselmémben/tudatalattimba, hogy átsem gonodltam őket újra, a versenyen csuklóból írtam a rosszképletet és fel se merült bennem h nemjó.. most várom a csodát, hogy két 0 pontos példával tovább jussak... tudom nem a könyv szerző a hibás.. mert lehetnek nyomtatási hibák, de elvi hiba több példa meogldásában... (direkt verseny példákra, osztv -re felkészítő könyv) :(

:)

(#33) Integra válasza aesir (#31) üzenetére


Integra
titán

tudom..
'dark rivers of the heart'

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) tlac válasza HEro (#32) üzenetére


tlac
nagyúr

a villámolvasásról kicsit mesélhetnél (hogyan csináldod, eredmények, stb.) ;)

(#35) regent válasza tlac (#21) üzenetére


regent
aktív tag

Na szóval. Mint szinte mindenki én is könyvből kezdem tanulni. Emlékezhet aki már tudatánál volt akkoriban, hogy volt úgy 10-15 évvel ezelőt egy Agykontroll-láz az országban. (Még reklámban is előkerült a "lemegyek alfába" szókapcsolat). Akkoriban kezdett nagyon népszerű lenni a new age, és az Agykontroll ennek egyik hajtásának tűnt. Mint tizenéves persze nagyon tetszett a dolog.
Mint szinte mindenkinek "természetesen" nekem sem sikerült a módszert könyvből elsajátítanom. Ugye az ember nem tudja, hogy akkor most a visszaszámolásnál kell 0-át számolni, vagy az 1-nél megállhat (tökmindegy amúgy), most éppen alfában van-e, vagy ha viszket meg szabad-e vakarni, vagy tűrni kell, és kirekeszteni a tudatból. Keresztben legyen a láb, vagy egymás mellett.... Meg ilyen hasonló apró hülyeségek, amik teljesen tönkre tudják tenni a dolgot. Egyik sem számít amúgy szerintem, bár vannak akik szerint a keresztbetett láb gátolja az "energiák" (bármit is jelentsen ez) szabad áramlását. Másnak meg pont úgy kényelmes.
Na mindegy. Elmentem persze aztán tanfolyamra is. Ez 2x2 hétvége, azt hiszem egymást követő hétvégék. Akkoriban Dr. Domján László, és Dr. Domján Gábor tartotta a tanfolyamokat. (azt hiszem a Gábor is Dr.) Egy testvérpár amúgy. A László diplomás orvosdoktor, a Gábor meg angoltanár. Ez látszik is a tanfolyamaikon. A Laci egy kicsit technikaibb oldalról közelít, a Gábor meg lelkibbről. Akivel csak beszéltem eddig, mindenkinek az volt a szimpatikusabb, akivel az első kurzusát csinálta. :) Ez már csak ilyen, az elsőt nem tudja semmi felülmúlni.

A módszert amúgy José Silva dolgozta ki az USA-ban, Laredo-ban. Aztán franchise-szerű rendszerben elkezdte terjeszteni. (legalábbis én így tudom) A Domjánék ??megvették?? a terjesztés magyarországi jogát, és nem kevés munkával, jó időben, jó helyen egy létező piaci igényt kielégítve rettenetesen felfuttatták a dolgot. Tudtommal a környező államok egyikében sem volt még csak ezt megközelítőleg sem sikeres a módszer. Itt ausztriában pl. senki nem hallott a Silva-féle MindControll-ról, míg magyarországon nem sokan vannak akik ne hallottak volna róla legalább valamit.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#36) (Kolombusz) válasza tlac (#34) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ez mondjuk engem is érdekelne. :)

(#37) HEro válasza tlac (#34) üzenetére


HEro
tag

eredmény,
hát ez lett volna az első eredmény a tanfolyam óta,
talán még az érettségit is eredménynek mondhatom, habár azmég a tanfolyam előtt volt, akkor mégcsak könyvből "tanultam" a villámolvasást, semmi elmetérkép meg semmi, csak a fotoolvasás volt amit csináltam akkor

na szóval érettségi szóbelire 4nap alatt készültem fel, fotoolvasással, és összes szóbelim 100% os lett

:)

(#38) (Kolombusz) válasza HEro (#37) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Milyen tárgyak voltak ezek?
Előtte mekkora volt az ismereted a szóbelik témájában?

(#39) tlac válasza HEro (#37) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát annyi, hogy dúrván alfában végig lapoztad a könyvet és aztán az értettségin spontán beugrott minden?

(Kolombusz):

itt a módszerről linkeltem

(#40) HEro válasza (Kolombusz) (#38) üzenetére


HEro
tag

irodalom, történelem, fizika

hát törihez síkhülye voltam, 4év alatt mindent csak puskáztam előtte, szóval annál dobott a legtöbbet, fizikából a fizikusok életrajzát memorizálni segített sokat, irodalomból is hasonlóan az adatokat sikerült így elsajátítanom, a többi az már úgy bennemvolt, de így azalatt a 4nap alatt félelmetesen előjöttek a "rég" tanult dolgok

:)

(#41) regent válasza regent (#35) üzenetére


regent
aktív tag

Szóval elvégeztem a tanfolyamot, aztán nagyon-nagyon sokakhoz hasonlóan néhány hét-hónap után leálltam az egésszel. Addig persze halálra idegesítettem a kedvesem, a mindenre alkalmazott "és ezen is segít az Agykontroll" felkiáltással.
Ez amúgy egy valós veszély. Az ember lusta, a technikák meg csak akkor működnek igazán jól (és akkor sem biztos, hogy látványosan) ha naponta vannak gyakorolva. Éppen miatt vannak ismétlő kurzusok. ha van hely, akkor ismétlők beülhetnek csökkentett áron azokra a napokra amik érdeklik őket. Én is ismételtem kétszer.

Jó néhány "kész" technikát gyakorlunk be a tanfolyamon, de az igazi erőssége a módszernek az, hogy azután semmi nem korlátoz abban, hogy újakat találj ki, és alkalmazz.
Használják a tanfolyamon a bicikli hasonlatot, szerintem nagyon találó.
Azaz, a tanfolyam ad neked egy biciklit, amivel könnyebben, gyorsabban elérheted a célod. Persze előbb meg kell tanulnod biztonságosan hajtani, aztán meg nem szabad a kamrába állítani porosodni csak azért, mert leeresztett az egyik kereke.

Amúgy tanulunk:ébredéskontrollt (nagyon hasznos, nagyon könnyű, szerintem az egyik leglátványosabb, leggyorsabban sikerélményt nyújtó technika), elalváskontrollt, gyógyítást (ön, és más gyógyítását is), memóriafogasok (ez jól hangzik, mindíg tervezem, hogy egyszer egy rakat sört nyerek vele fogadásból, de valahogy sosincs rá megfelelő alkalom, amúgy a való életben nem nagyon használható, legalábbis én nem tudtam sokra használni), és a végén a leginkább meglepő dolgot, ami sokaknál kiveri a biztosítékot.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#42) HEro válasza tlac (#39) üzenetére


HEro
tag

nem, a relaxáció tudom, hogy fontos lenne, de vhogy nemviszem tulzásba, ráállok fotofókuszra aztán átlapozom a könyvet, utánna tudatosítom magamban h mi a célom a könyvel, aztán félreteszem, másnap meg bele bele olvasgatok, aztán mikor szükségem van a tudásra előugrik :)
nekem mondjuk régen is ilyen volt a memóriám h amit egyszer láttam azt láttam magamelőtt később is, vizuális tipus vagyok ez sokat segít

:)

(#43) tlac válasza regent (#35) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz

én a José Silva & Philip Miele: Agykontroll Silva módszerével című könynek futottam már többször neki, de aztán mindig abbahagytam
pl. nem tudom, hogy mikor vagyok alfában :D
és ez a könyből sem derült ki nekem

ha viszket meg szabad-e vakarni, vagy tűrni kell, és kirekeszteni a tudatból

melyik a helyes?
tuti, ha megvakarom, akkor utána máshol is viszketni fog :D

[ Szerkesztve ]

(#44) HEro válasza tlac (#43) üzenetére


HEro
tag

én megvakarom :D látod azért fog utánna máshol is viszkedni, mert így gondolod ;)

:)

(#45) tlac válasza HEro (#42) üzenetére


tlac
nagyúr

másnap meg bele bele olvasgatok, aztán mikor szükségem van a tudásra előugrik

amit épp nem olvastál el, az is beugrik?

amit egyszer láttam azt láttam magamelőtt később is, vizuális tipus vagyok ez sokat segít

köny oldalát is látod magad előtt?

mert akkor nem kellene kinyomtatni a puskát és még le se buknék :D

(#46) HEro válasza tlac (#45) üzenetére


HEro
tag

változó, valamikor konkrétan előttem van, valamikor megcsak tudom hogy mitkell leírnom :)
néha be se ugrik, csak tudom hogy holkell megnéznem, ( a másik érdekes dolog, hogy irdatlan sokszor van hogy megfogom és kinyitom a könyvet kapásból azon az oldalon ami kell nekem)

:)

(#47) HEro válasza HEro (#46) üzenetére


HEro
tag

az írott szöveg, ha nem aktiváltam, sokszor elmosódott előttem, az ábrák azok tiszták általában midig

:)

(#48) tlac válasza HEro (#42) üzenetére


tlac
nagyúr

fotófókuszt hogy csinálod? könyv mögé nézel?

ha nem látod rendesen a betűket, akkor arra, hogy fogsz emlékezni?

(#49) HEro válasza tlac (#48) üzenetére


HEro
tag

ez jókérdés, de működik, valszeg az agyam átrendezi, a fotofókusznak az a lényege, mintha az agyadban lenne a szemed és annak lenne a fókuszában a szöveg, a mögé nézés nemjó módszer szerintem, mert akkor nem a szöveg van a "középpontban" ez hülyén hangzik nemtudom leírni, a mandarin technikát alkalmazd, az a legjobb előszörn :)

a fotoolvasás nekem még nem megy úgy mit Derren Brown nak (youtubon keressetek rá, félelmetes az a faszi) szóval nem minidg tűélesen vágom szóról szóra a szöveget, de a lényegét "érzem" vagy értem, tudom h miről szól, intuició alapon is sok ráérzésem van, pl teszt jellegű felmérőknél

a tűéles emlékezés csak olyakor van mikor van időm meg kedvem aktiválással vacakolni, de általában nem aktiválok, majd spontán jön :)

:)

(#50) regent válasza tlac (#43) üzenetére


regent
aktív tag

Hehe. Amelyik neked kényelmesebb. Ha viszket vakard meg. Ha máshol viszket vakard meg ott is. Ha továbbra is viszketsz össze-vissza, akkor érdemes orvoshoz fordulni. :) Bár agykontrollal is gyógyíthatod. :)
Ilyesmik miatt nem fogsz kiesni a meditációból, még akkor sem ha nem vagy gyakorlot. Azt érzi az ember, mikor alfában van.
Szerintem érdemes ülve próbálkozni, mondjuk karfás, kényelmes széken, láb a földön, nyak-hát egyenes (de ha úgy kényelmesebb, akkor lehet görbe is) fej nem támaszkodik (vagy igen, ha az kényelmesebb) A lényeg, hogy kényelmes legyen. Az ágy sok tekintetben rosszabb. A takaró itt-ott nyom, vagy pont bejön a hideg, vagy nyiszorog az ágy a legkisebb mozdulatra is, és nagyon könnyű elaludni, ami most pont nem cél.
Saját, és mások tapasztalata szerint is, akkor vagy alfában (illetve akkor szinte biztosan alfában vagy), mikor elkezded nem érezni a kezed-lábad. Tudod, hogy ott van, meg is tudod mozdítani, de minek mozdítanád, hiszen rettenetesen kellemes ez a helyzet (ha akarod mozdítsd meg nyugodtan). A nyakad-fejed is szinte súlytalanná válik, nem kell erőltetned egyszerűen ott van a fejed a nyakad tetején (ezért is jó, ha egyenes ilyenkor a gerincoszlop). Ha belealszol, általában lebukik majd a fejed, és felébredsz, ezért jobb szerintem a nem fejtámlás szék.
Nekem ez a fej-nyak dolog volt eleinte a legbiztosabb indikátor.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.