2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hanvon N516 E-book reader

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Hanvon N516

Mindig is érdekeltek az elektronikai kütyük. Olvasni is sokat olvastam, olvasok, így jó ideje vágytam már arra, hogy a kezemben tarthassak egy elektronikus könyvolvasót, ami egészen eddig váratott magára. De most - 2010 elején - lehetőségem nyílt egyet kicsit jobban megismerni, már-már tesztelni.

Konkrétan a Magyar Telekom által forgalmazott Hanvon N516-os modellről van szó.

Az alábbiakban saját véleményem és tapasztalataim lesznek olvashatóak.

Amikor megláttam először, élőben a kicsikét, szó szerint meglepődtem, hogy mennyire kicsi. Előzetesen tájékozódtam, olvasgattam, többek között a Mobilarena elemzését is. Egyéb fórumokon elhangzottakkal szemben egyáltalán nem húzták le az olvasót. Ezért is reménykedtem, hogy nem lesz annyira rossz mint amilyennek némely rosszmájú fórumozó ( multikat elvből utáló, stb.) beállította. Meg kell mondanom kellemesen csalódtam. Meglepően igényesen van csomagolva, maga a termék is megfelelő összeszerelésről ad tanúbizonyságot. Szóval az első benyomás mindenképpen kellemes.

Bekapcsolás után szintén az internetes barangolásaim alatt szerzett információk alapján lassúságra számítottam. Ez alapján itt is meghaladta a várakozásaimat, mert igaz, hogy nem egy sebességbajnok ( nem volt még a kezemben más reader ), de egyáltalán nem tűnt vészesnek a sebessége. Akármilyen támogatott formátumot adtam be neki, mindegyiket közel hasonló sebességgel kezelte. Ha kitapasztalja az ember, akkor mindenképpen jól használható.

Tapasztalataim szerint 3 féle nagyítási fokozatot tud. Ez elég is. OCR-ezett pdf-ek olvasására ideális, kép alapúakra nem annyira, de azokra szerintem semmilyen hasonló eszköz sem. Az ePUB képességek felmérésére többek között ezt használtam. Nem volt megjelenítéssel semmi probléma. Viszont egy csak úgy letöltött pdf-nél az következő hibaüzenetbe botlottam : No valid license for the book . Na, mondom nagyszerű. Egy ismerősom, aki rendelkezik e-book olvasóval tanácsolta, hogy nyissam meg Adobe Reader-rel és mentsem el másolatként. Kipróbáltam és működött. Szóval ki ki tudom jelenteni, hogy amivel én próbáltam, azzal elbírt. Egyszer sem fagyott, nem lassult be.

Képek : Itt.

Magyar szoftver : itt.

Időközben felraktam a legújabb, immáron magyar nyelven is tudó szoftvert. Több változást is tapasztaltam. Ezeket a következőkben taglalom. Legfőbb változás, hogy bejött a képbe fagyás, ill. mint később kitapasztaltam arra emlékeztető dolog. A lapozást ill. egyéb műveleteket a fent látható LED kék világítása jelzi. Amikor nem lapoz, ill. nem dolgozik a rendszer, akkor, nem világít. Viszont ebben az új szoftverben sikerült többször is előidéznem olyan helyzetet, hogy folyamatosan világított, de ment minden további nélkül tovább az eszköz. Volt olyan is, amikor mintha megfagyott volna, de ilyenkor is meg lehetett oldani újraindítás nélkül is, hogy újra használni lehessen az eredeti funkciójára. Mégpedig a zene lejátszó gombjának megnyomásával, majd visszatérve a menübe, normál módon működött tovább az eszköz.
Ez azért nem rossz dolog. Tehát ki lehet jelenteni, hogy egyszer sem fagyott le úgy, hogy ki kelljen kapcsolni az újra használatbavételhez. Ilyen helyzet is csak akkor állt elő, amikor forgattam a nézetet, ill. ezzel párosítva nagyítottam is rajta, valamint epub formátumnál megnyomtam a 0-t. Ezt sem tolerálja túlzottan. Egyébként a 0 a pdf alapú e-bookok oldalhoz való igazítására kiváló, mivel ugye a pdf egy oldal leíró dokumentum szabvány.
Kipróbáltam még DRM-es könyvekkel is. Ehhez a leírásban megtalálható módon fel kell telepíteni az Adobe Digital Editions nevű szoftvert, rendelkezni kell Adobe ID-vel, valamint össze kell regisztrálni az eszközt. A leírás itt annyiban téves, hogy USB kábellel való összedugáskor a Data Transfert is ki kell választani a megjelenő 2 pontot tartalmazó menüben. Enélkül nem fogja észrevenni a szoftver, hogy csatlakoztattuk a hardvert. Ha minden jól megy és fut az Adobe Digital Editions akkor felajánlja az eszköz összeregisztrálását az Adobe ID-vel. Mindezek után minden további probléma nélkül tudtam olvasni a DRM-es pdf, ePUB formátumú elektronikus könyveket.

Pozitívumok:
- Kicsi
- Jól olvasható.
- Minőségérzetet kelt
- Szöveg alapú könyvek olvasására ideális

Negatívumok:
- Kicsit lassú
- Hangfelvétel zajos
- Néha megtorpan
- Kis kijelző
- Néha a legnagyobb nagyítási fokozaton is kicsi karakterek
- Kép alapú PDF-re korlátozottan alkalmas (ez minden e-book readerre igaz)

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Én is nagyon vágyom egy ilyenre, 2-3 naponta, max hetente elolvasok egy könyvet, azt meg cipelem mindig magammal suliba is... Talán a nyáron összemelózott pénzből majd tudok venni, hacsak nem megy el az eszem, és költöm el az egészet a gépre :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) The DJ


The DJ
addikt

Nagyon régóta szemezek már ezekkel, ha volna rá pénzem esküszöm ez lenne a következő beruházásom, de amíg ilyen magasak az áraik, addig biztosan nem fogok tudni beszerezni egyet a közeljövőben :(

Pedig milyen szép is lenne az összes könyvem egy kis vékony valamiben tartani, amit bárhol és bármikor olvashatok. Laptopon vagy CRT-n olvasni teljesen más. Sose tudtam néhány oldalnál tovább jutni, mert egyszerűen zavart, bántotta a szemem és nem éreztem azt, hogy valóban olvasok. De ezekkel már szinte olyan lenne az érzés, mint a valódi könyvek esetében. Nagyon hasznos fejlesztések és reménykedem, hogy rövid határidőn belül olyan árban lesznek majd, hogy egy egyszerű, mai magyar anyagi helyzettel rendelkező ember is hozzá tud jutni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.