2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Saját FW a TP-LINK TL-WDR3600-ra is (+3500/4300/4310-es típusokra)

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Az FW elérhető a weben: http://susteopenwrt.ipdns.hu/

Előzmények:

FW építés és annak előzményei a 710-es routerre itt.

A TP-LINK TL-WR710N fw buildelése után kiderült, hogy a 3600-asra való építéshez, csak a router típust kell átállítani a "menuconfig" részben, így egyértelmű volt, hogy akkor lefuttatom a programot erre is.
Lassan 1 éve van fent a "vargalex 1.1.5"-ös fw, és nagyon meg vagyok/voltam elégedve vele. De 2 dolog miatt mégis elgondolkodtam a cserén:

1: Beüzemeltem a statisztika készítést (szintén vargalex leírás alapján), amihez etxroot-ot kellett használnom, mert az ehhez való csomagok nem voltak beleépítve az fw-be. Ha már van 2 USB port a routeren, gondoltam egy pendrive beüzemeléssel oldom meg. Sikerült is a dolog, így a HDD csere is sokkal egyszerűbb, mert az extroot-tal nem kell foglalkozni, a pen végig bent van a router seggében. De volt/van egy hátránya is, mégpedig az, hogy áramszünet esetén van amikor összeveszik a pen és a HDD. Sajnos az UUID-s mountolás sem oldja meg, mert szerintem el sem jut odáig, hiszen ilynkor a reboot-nál a system led villog csak. Csak akkor hajlandó elindulni, ha lehúzom a HDD-t, majd az elindulás után vissza is lehet csatlakoztatni.
Visszatérve a fő témához, arra gondoltam, hogy ha beleférne az fw-be az rrd-tools (sok más helyett, amit én nem használok), akkor nem kellene etxroot, nem lenne hibás elindulás.

2: A HDD csere könnyen ment, az 1. pontban leírtak miatt, de mégsem lehettem teljesen boldog (ilyen a számítástechnika :) vagy inkább :W ). Az új 1TB-os gyárilag külső vinyó már USB 3-as házzal rendelkezik, és igaz, hogy lefelé kompatibilis, és működik is a routerre dugva, de valamiért nagyon leterheli a rendszert. Nem a processzort terheli, hanem az IO folyamatok lassulnak be. Amíg a régi HDD ugyan azokkal a beállításokkal 0,4-es loadot produkált, addig az új HDD 1,5-ös loadot.
Visszatérve a főtémához, abban reménykedtem, hogy az újabb rendszeren hátha javítottak ezen.

Az építés:

Miket válogattam össze:
-ext4 HDD csatolás
-luci+HTTPS+magyarnyelv+szolgáltatásfülek
-factory reset, gombra
-minidlna
-transmission
-samba
-nyomtatószerver (p910nd)
-dyndns szolgáltatás
-dnydns.org autómatikus belépéshez a "curl" csomag
-ftp
-qos
-rrd tools
-glib1 az utólagos régi MC-hez

Ezekből az éppen aktuális legfrissebeket hívta meg a program.
A flashelés után marad még 800KB hely, amire telepítgethetünk esetleg.
Én a vargalex 1.02.1-es csomaglistából feltettem a régi MC-t és az ftp luci felületet.
De bármi feltehető, aminek nincsen kernelvonzata és persze elfér a 800KB-ban.

Teljes csomaglista: itt.

Más csomagot nem fordítottam le az FW-vel!

A 2 elvárásból az 1. teljesült, extroot nélkül megy minden amit eddig használtam, és az rrd-tool is.
A 2. dologban sajnos nem volt változás, továbbra is megfogja a HDD IO a rendszert. Az is lehet, hogy az USB 3-as vezérlővel van a baj (nem bírja a sokszálas írást), így szoftveres megoldás nem is lesz. De lehet, hogy majd ha lesz USB 3-as támogatás az OpenWRT-re, akkor segít ezen.........

Ha valakinek esetleg elég ez a tudás, akkor szóljon és szívesen átadom az FW-t.
Mivel a 3500/3600/4300/4310 modellek alaplapja ugyan az, így mindegyikhez van megfelelő modellnevű verzióm.

Az FW elérhető a weben: http://suste.besaba.com/

FONTOS, hogy vargalexről való frissítésnél ne hagyjuk bent a beállítások megtartásánál a pipát!
Ha mégis bent maradna, akkor az első indulás után nyomjunk luciból egy factory resetet, különben őrült nagy kavarodást okoznak a régi beállítások. Én szívtam vele 4 órát, más ne tegye:). A lényeg,hogy tiszta lappal induljunk, és mindent lépésről lépésre állítsunk be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.