2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Nokia Asha 200 Dual Sim Teszt

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Bevezető

Pár napja nagy eső volt az egyik éjjel, én aki vigyázok a készülékeimre, pont aznap hagytam kinn az 5800-ás Nokiámat. Sajnos kapott is rendesen, kijelző még világítani tudott de az alaplap megadta magát.
Ennél fogva,bementem egy GSM-be és megláttam ezt a készüléket. Szép kis széles, QWERTZ kiosztás, jó ár. Pöpec. Hamar ki is fizettem, mentem is vele haza. Már első körben pozitív benyomást tett, mivel az átrakott SD kártyán lévő alkalmazásokat azonnal kezelte is.

Külső/Doboz/Tartozékok

Kék kis dobozt kaptam hozzá, benne egy töltővel, headsettel,használati útmutatóval.A készülékre 2 év Nokia garanciát kaptam.
A készülék első látásra szép. Több ismerősöm is megjegyezte hogy pofás kis darab. Szerintem is jól néz ki, több színben is elérhető, pink, türkizkék,fehér,zöld,illetve ez a ,,fekete-grafit". Az összeszerelés minősége meglepően jó. Akármilyen feszegetéssel nyomogatással nem lehet zajt kicsalni a telefonból. Anyaghasználat az árnak megfelelő,semmi eget rengető plasztik ház, elöl lakozott kivéve a gombok, a telefon hátulja is lakkozott a nagy részben, fólia védi gyárilag, de érdemes beszerezni egy bőrtokot mert kényes a masina. Az oldala matt grafit színű. A telefon mérete 115,4 x 61,1 x 14 milliméter, tömege 105 gramm . Viszonylag átlagosnak mondható.
Az előlap tetején a telefonhangszórót láthatjuk, fényérzékelő, közelségszenzor nincs. Egy picivel lejjebb találhatjuk a 2,4 hüvelykes, 320 x 240 pixeles felbontású TFT-LCD kijelzőt. Ez nem érintésérzékeny kijelző, hiába is tapogatjuk, ez gombvezérléses készülék. Szemből nézve korrekt képet ad, fényereje és olvashatósága sem hagy kívánnivalót maga után. Betekintési szög nem a legjobb, de nem egy AMOLED kijelzőről beszélünk, és ennyiért korrekt.Középen a fő kezelőszervekhez férhetünk hozzá, melyek dizájnja kevesebb megszokást igényel, mint használhatóságuk, az elrendezés ugyanis nagyon látványos, oldalra kerültek a régen megszokott választó gombok és függőleges helyzetet kaptak.Alulra került a fehér háttérvilágítással rendelkező QWERTY-gombsor amelyről később beszélnék részletesebben.

A hátlap bal felső sarkába került a kamera, melynek műanyag lencséje elég nagy, nem is értem minek kellett ekkora plexi de nem csúnya. Ez a kamera egy mezei edof 2 megapixeles kamera. Középtáj helyezkedik el a NOKIA felirat. Bal alsó sarokban találhatjuk a hangszórót, amely elég hangos, némi basszust is kapunk mellé, de az 5800-át nem tudja überelni.

Felül három csatlakozó is van, az elsőbe vékony csatlakozós Nokia töltőkábelt dughatunk, a középső 3,5 milliméteres fülhallgatókat fogad, a harmadikba pedig microUSB-kábelt tudunk belenyomni, USB-n való töltést sajnos nem támogat.
Jobb oldalon a kettes SIM és a microSD kátyák bővítőhelyei vannak, amelyeket sikeresen ki tudtam nyitni. Baloldalt nincs semmi, mivel a hangerőszabályzó gombok lemaradtak a készülékről.

Billentyűzet
A masina egyik jó tulajdonsága a QWERTZ billentyűzet. Én egy kis kezekkel rendelkező emberke vagyok, szóval a pici gombokkal való írásnál nem voltak gondjaim, habár anyámnak nehézkes volt a qwertz-el való írás. A gombok jó anyaghasználatúak ez vonatkozik az összesre csendesen lehet rajtuk gépelni, már nem a régi kattogós 3110c gombokat találjuk, teljesen korrekt. Ékezeteket hosszan nyomással érhetjük el amelyek itt narancs színnel vannak feltüntetve.

A megvilágítás is elég korrekt melyet a fehér szín teszi láthatóvá.

Menü, Szoftver

Ez a készülék nem egy okostelefon.A Nokia S40-re épül, de abból természetesen az új verzióra, nem arra, amit tíz évvel ezelőtt használt a finn gyártó.Az S40 használatával alapvetően nincs is gond, egyszerű, megszokott,kezelhetősége elég jó, a nagyméretű betűk miatt pedig az olvashatósággal sincs gond.

Hardverről itt kár beszélnünk, hiszen ez egy S40-es készülék, nem tudni milyen processzor végzi a számításokat, annyit tudni hogy rendelkezik 64MB RAM memóriával, illetve belső tárhely mérete 13 MB.
A készenléti képernyő viszont a lehetőségekhez képest klassz, teljesen személyre szabható, meg tudunk jeleníteni ismerősöket, alkalmazásindító ikonokat és mindenféle dolgot, amire szükségünk lehet.
A menü felépítése a megszokott S40-es egyszerűség jellemzi. A színvilág egyébként témák segítségével variálható, ezekből összesen négy darab van gyárilag az Asha 200-on.

(P:L)(/P)

A készülék sebessége elmarad a mai megszokott 4 magos csodáktól, ám teljesen rendben van, nem lassú a felület, nagyobb alkalmazások megnyitásánál már gondolkodik. Alap és hasznos alkalmazásokat találunk bőven. Naptár is elég kezelhető, megkapta az OVI store alkalmazást mely az átlagfelhasználó szemében kis túlzással az okostelefonok közé repíti a masinát. Egy teljesen korrekt alkalmazásboltról van ugyanis szó, melyből java nyelvű szoftvereket húzhatunk le; vannak ingyenes és fizetős elemek is.

Haladjunk tovább az alkalmazásokkal, a főmenü végén ugyanis két almappa is van, az egyikben a játékok, a másikban a további alkalmazások laknak. Aki a buszon múlatná az időt, az Asphalt 4-gyel, a Diamond Rush-sal, valamint egy kaszinós és egy passziánsz játékkal teheti meg. Az Alkalmazások alatt a szokásos dolgokat, ébresztőt, számológépet, hangrögzítőt, feladatlistát, jegyzettömböt, visszaszámlálót és stoppert, mértékegység átváltót és világórát találunk. Semmi egetrengető lefoglalni nem fog minket hosszú időre.

Telefonálás, net

Adatkommunikáció terén gyenge az új gép. Igaz ugyan, hogy kétkártyás megoldásról van szó, de ez csak a dupla készenlétben nyilvánul meg, azaz bele tudunk tenni két SIM-et a gépbe (mindkettőhöz négynormás modul tartozik, azaz a 850/900/1800/1900 MHz-ek támogatottak), azok fel is mennek a hálózatra és mindkettővel tudunk üzeneteket fogadni valamint hívásokat indítani, de ha az egyikkel telefonálunk, a másik leesik a hálózatról, aki azt hívja, megy a hangpostába. Ráadásul adatátvitelre kizárólag GPRS-t és EDGE-t tudunk használni, 3G egyáltalán nincs, a WiFi pedig szintén hiányzik a repertoárból. Bluetooth viszont van, 2.1-es verziószámú, képes áttolni a sztereó hangokat.
A telefonálás és a két kártya kezelése nem nagy nehézség. Minden hívásnál felajánlja melyik SIM-el szeretnénk telefonálni, ez így van az SMS írásnál is. Találhatunk a készüléken egy sim gombot is, itt megtalálunk különböző beállításokat.
A hangminőség rendben van, tiszta a hang, nem recseg , kellőképp hangos. Mikrofon is rendben van tisztán hallott mindneki.
A telefonkönyv elvileg 1000 ember adatainak tárolását teszi lehetővé.Vannak SNS szolgáltatások is, a Social nevű program segítségével felléphetünk Facebookra, Twitterre, orkutra és Flickrre, egy amolyan widgetet pedig a készenléti képernyőre is kirakhatunk. A webböngészővel nincs különösebb gond, az oldalakat szépen betölti, néha a görgetésnél megakad ami zavaró dolog tud lenni.

Multimédia

A készülék kamerája 2 megapixeles, fixfókuszos, legfeljebb 1600 x 1200 pixeles állóképek és 176 x 144-es, 3gp formátumú videók rögzítésére alkalmas. A kameraszoftver megfelelő, alap tudásul, de néha lassúcska. Semmi extra arra jó ha valamit meg kell gyorsan örökítenünk akkor van benne kamera.

Az akkumulátor kapacitása 1430 mAh, ami elég erősnek számít, főleg egy ilyen készüléknél, se érintőkijelző,sem 4 mag ami lemerítse. Ennél fogva nagyon jól bírja a masina, amióta megvettem még nem töltöttem.

Összegzés

Nekem ez a készülék tetszik, szerethető, épp azért írtam a tesztet hogy megcáfoljam a Mobilarena tesztjét, mivel ez egy szerethető készülék, csak vannak hiányosságai, például a 3G hiánya, a WIFI hiánya habár én mobilnetet használok mindíg. Talán egy komolyabb kamera elfért volna de ha fényképészkedünk akkor vegyünk egy digitet. Normál telefonálásra , SMS írásra, néhai E-mail nézegetésre, és ha valamit megakarunk keresni a neten netán facebook olvasás arra jó a készülék. Nem beszélve a 2 kártyás használatról amely több telefont használó emberkék életét megkönnyítheti. 23 ezer forint valutáért vásárolható meg a készülék, de néhol kapható 20 ezer forint alatt is függetlenül. Okostelefont akaróknak természetesen ott vannak az olcsóbb androidos gépek, csak ott nem biztos hogy megkapjuk függetlenül, de egy két példa a vodafone-nál a smart 2 elég jó vétel lehet, vagy akár az új ZTE Kis, annyi a lényeg hogy meg-e merjük vásárolni azokat a készülékeket, vagy sem?
Tőlem megkapná ez a készülék a tetszett plecsnit.

Több képért is köszönet a Mobilarena.hu-nak

Hozzászólások

(#1) sdd2


sdd2
veterán

Köszönjük a tesztet, jó de a teló nem kéne :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#2) FET-MEN válasza sdd2 (#1) üzenetére


FET-MEN
veterán

thx. jó az a telefon.amit tud azt hiba nélkül teszi :C

Iphone 7

(#3) Kroni1


Kroni1
veterán

Nem tudjátok véletlenül hogy erre lehet-e valahogy játékokat rátölteni mondjuk az SD kártyára? Mobilnet egyik kártyánkon sincs, így az nem jó sajna..

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.