Szerző: engusz | Dátum: 2009-07-01 14:06 | engusz oldala | Hozzászólások (12)

Leadtuk a 20, majd rögvest felvettük a 25%-os ÁFA-t. Az emelés egy webshop esetében nem nehéz művelet, mert általában csak a megfelelő rublikában kell módosítani az értékeket, a rendszer pedig teljesen magától átszámolja ennek megfelelően. A tegnapi napot (éjjelt és hajnalt) összekötöttük az árak frissítésével (ezzel elszöszöltünk pár órát, hogy megfelelő legyen a végeredmény), illetve a csomagküldést is egy szinttel feljebb emeltünk. Na, itt voltak gondok, de pár óra alatt majdnem tökéletesre hangoltuk a súly és a termék árát is figyelembe vevő rendszert. Van még néhány felirat, meg kiírás, ami nem egyértelmű, de a tervek szerint a mai nappal ezeket is kiszűrjük.
Nem irigylem a nagyobb áruházláncokban dolgozókat, akik kb. éjféltől-reggelig a termékek címkéit egyesével cserélgetik.
Szabad tudni, hogy melyik webshopról van szó? 
"No time to cry..."

www.uzenetsouthparkbol.hu, www.kimiraikkonen.com

Ebben a bizonytalan politikai és gazdasági helyzetben a forgalmi adó mértékét változóban kell tárolni, hogy könnyű legyen átírni. Nemsokára én is bevezetem az "ÁFA" nevű property-t a programjaimban. 
Te ugyanazt csinálod mint én
Mondjuk azért van még mit állítgatni.
[ Szerkesztve ]
Nem a géppel akarok játszani, hanem a gépen! Jobban élünk mint 4 év múlva
Ezért jó a webshop
http://tutitippek.atw.hu HA KELL EGY TUTI!!!!
Mi a boltban végre kaptunk egy új pénztárgépet, mert a régit már nem lett volna érdemes átállítani. Ebből az egy szempontból kapóra jött az áfaváltozás. A régi gép már nagyon zörgött, alig volt látható a nyugtán a szöveg, és vagy 10 másodpercig nyomtatott. Ez meg egy álom.
Amúgy furcsa még, hogy a számlára meg a szállítókra mostmár 25%-ot kell írni, egyet el is rontottam ma.
A változás többi hozadékáról meg most nem beszélnék.
Eladósorba került egy világoskék Samsung e530!

Na, akkor a nagy árátírogatásban javíthatnád pl. ezt. 
"Ja és csak idézném a tesztelő barátunkat "itthoni hálózatom ugyanis MAC-szűréssel van védve" és akkor ne is beszéljünk megint részrehajlásról!" by OmenHU

"Nem irigylem a nagyobb áruházláncokban dolgozókat, akik kb. éjféltől-reggelig a termékek címkéit egyesével cserélgetik."
A mienk egy családi vállalkozás, de még a hétvége sem biztos, hogy elég lesz arra, hogy a kinn levő árun lecseréljük a címkét. A teljes készletet még ez alatt a két nap alatt is fizikai képtelenség lenne átárazni.
[ Szerkesztve ]
Fogom, illetve leveszem a termékeket, mert úgy néz ki, hogy nem lesz már ilyen.
Rendszerüzenet: az Élet ismerősnek jelölt [Megszületek / Mégsem]
Állítólag a teszkóban reggelig nyomták. Fél 12-kor zártak mindenhol.
Rendszerüzenet: az Élet ismerősnek jelölt [Megszületek / Mégsem]
Ma frissítettem a számlázóprogramot, amiről azt gondoltam, hogy nagyobb munka lesz. Nyílván egy pénztárgép üzembehelyezése nem kis meló.
Rendszerüzenet: az Élet ismerősnek jelölt [Megszületek / Mégsem]
Nekünk annyi volt, hogy a főnök felhívta a pénztárgép- kereskedést, megrendelte a gépet, ők mindent beállítottak, aztán kihozték, elmesélték, hogy működik, ennyi.
Nálunk amúgy minden manuálisan működik; mindenféle nyilvántartás, és a számlaírás is. Így különösebb bonyodalmakat nem okozott a téma.
Eladósorba került egy világoskék Samsung e530!